Splitas – lankytinos vietos

Kol vieni renkasi dažniausiai turistų pasirenkamus miestus, tuo tarpu kiti drąsiai išbando dar nepramintus kelius. Tiesa, vėliau labai džiaugiasi, kadangi tai kas yra naujo ir neatrasto – visada gerai.  Jūsų dėmesiui – Splitas.

Splitas yra antras pagal dydį Kroatijos miestas. Tiesa, nepelnytai pamirštas, kadangi turi turistams parodyti tikrai labai daug. Nuo muziejų iki vandens pramogų, nuo skanaus maisto iki besišypsančių žmonių, kurie laukia turistų.

Lankytinos vietos Splite

 

Diokletiano rūmai

Jeigu norite aplankyti įstabius rūmus, kuriuose, kaip sakoma, vaidenasi, tokiu atveju šie rūmai yra puikus pasirinkimas. Skaičiuoja jau 1700-uosius metus, tačiau vis dar atrodo gana neblogai. Į rūmus pateksite pro bronzinius vartus, kurie kvepia prabanga bei elegancija.

Automobilio nuoma Splite

Šie rūmai yra didžiausias senovės palikimas Splite, tad juos aplankyti yra būtina. Ir nors patys rūmai alsuoja senove ir kalbama apie čia gyvenančius vaiduoklius, visgi, netoliese galite rasti kavinių bei restoranų, kuriuose siūlome išmėginti vietinių virtuvę.

Splito rūmai yra vieni didžiausių rūmų ne tik Kroatijoje, tačiau visame pasaulyje! Milžiniškas statinys užima beveik 40 000 kvadratinių metrų. Tam tikra prasme rūmai yra visas miestas, kadangi galima rasti įvairiausių pastatų griuvėsių.

Nuostabi architektūra, kurie kvepia senove nepalieka abejingų.

Splitas

Splitas

Žvejų turgus

Dar viena įspūdinga vieta, kurioje turėtų apsilankyti visi, kurie nori skaniai pavalgyti, yra Žvejų turgus. Čia galite įsigyti jūros gėrybių, kurių kainos nedidelės, tačiau šviežumas – pačio aukščiausio lygio.

Žuvys, kurių rūšių yra šimtai, moliuskai, midijos ir kitos gėrybės, kurios leis nustebinti savo skonio receptorius. Nuo žalių gaminių iki jau apdorotų pagal kiekvieno žmogaus poreikius. Apsilankykite Splito žuvų turguje kuo anksčiau ryte. Tuomet turgelis atrodo idiliškai, kadangi rūkas apsupa prekyvietes.

Picigino pramogos

Vietiniai labai mėgsta sportą, tad jeigu esate aktyvus žmogus – čia tikrai rasite ką veikti. Viena labiausiai pamėgtų sporto šakų yra piciginas. Neteko girdėti? Tai vietinių sugalvotas žaidimas. O žaisti labai paprasta ir smagu, kadangi viskas vyksta su kamuoliu vandenyje. Juokaujama, kad šiuo žaidimu vaikinai vilioja merginas, kadangi jos visada mielai sustoja pasižiūrėti, kuri komanda laimi.

Pasiplaukiojimas jachta

Aplink Splitą yra ne viena sala, tad jas geriausia pasiekti su jachtomis. Galima išsinuomoti konkrečiai sau arba galima plaukti su visa grupe.

Rekomenduojame nuplaukti į Kvaro salą, taip pat aplankyti ir visas Palenki salas. Pasidžiaukite žydru vandeniu, kaitria jūra ir paprasčiausiai atsipalaiduokite. Jeigu norite pajusti ką reiškia būti rojuje – ši vieta kaip tik geriausias to pavyzdys.

Senamiestis ir centras

Kaip ir visi kiti didieji Europos miestai, taip ir Splitas turi ką parodyti. O centre lankytinų objektų labai daug: Šv. Pranciškaus bažnyčia, Dievo Motinos bažnyčia, Rotušės aikštė.

Taip pat pasivaikščiokite nuostabia miesto krantine Riva ir senove dvelkiančiomis Varošo gatvelėmis.

Akvariumas

Jeigu pakrantėje nepavyko pamatyti tiek jūros gyventojų, kiek norėjote – tokiu atveju visada galite aplankyti akvariumą, kuriame gyvena beveik visos Adrijos jūros gyvūnijos rūšys. Akvariumas kiekvienais metais pildomas.

Viešbučių Splite rezervavimas

Ieškote kur apsistoti Splite? Pateikiame geriausius viešbučių pasiūlymus Splite – pasižiūrėkite geriausius pasiūlymus ir rezervuokite dabar!Booking.com

Splitas taip pat turi daug koncertų, parodų salių, tad kiekvienas mėgstantis kultūrą ir norintis susipažinti su šių dienų menininkų darbais – tikrai ras ką veikti.

Kadangi vis daugiau turistų atranda šį miestą – bilietus į įvairiausius renginius rekomenduojame užsisakyti internetu. Tokiu atveju būsite tikras, kad tikrai pakliūsite į norimą renginį.

Atraskite Splitą. Vietą, kurioje gimsta laimingi žmonės!

Video: ką veikti Splite

Splito žemėlapis