Stambulas

Daugelis pasaulio gyventojų Stambulą vadina tarsi pertvara tarp Krikščioniškojo ir Musulmoniškojo pasaulių. Tai miestas, kuriame susiduria gilios tradicijos su europietišku mąstymu. Turbūt pirmasis aspektas taip masiškai vilioja turistus apsilankyti šiame mieste, o antrasis – nebijoti tai padaryti, kadangi musulmoniški kraštai dažnai sukelia baimę.

Jau kelerius metus lietuvaičiai težino vienintelę turistinę kryptį, kurią siūlo vieni kitiems – Turkija ir tik ji. O ten siūloma apkeliauti nuostabųjį Stambulą, kuris geba sužavėti kiekvieną nuostabia architektūra ir svaiginančiais aromatais.

Stambulas

Stambulą daugelis vadina mečečių sostine. Išties, jų skaičius šiame mieste yra labai didelis, tačiau taupant laiką verta apsilankyti tik pačiose įspūdingiausiose. Viena jų – mėlynoji mečetė, kuri savo pavadinimą gavo dėl tokios spalvos arkinių skliautų. Šios mečetės vidus dekoruotas rankų darbo plytelėmis, kurių dekoracija atima žadą. Tiesa, maža smulkmena. Plytelių skaičius siekia 20 000…

Kad paprasčiau būtų suvokti šių maldų namų didumą – apsilankykite antroje pagal įstabumą Suleymaniye mečetėje. Žinoma, ji taip pat nuostabi, tačiau gal kiek nusileidžia pirmajai. Pastaroji daugiausia dėmesio atkreipia dėl vitražinių sienų, kurios kartu su šviesa kuria įspūdingus „saulės zuikučių“ žaidimus. Apsilankyti verta. Ir kas gi dabar pasakytų, kad musulmonai nemėgsta prabangos?

Stambulas

Šiek tiek susipažinus su religija privalu nukeliauti ir į Topkapi rūmus. Jei statiniai atspindi žmonių mąstyseną, tai vos pamatę šį pastatą suprasite, kad vietiniai labai mėgsta didybę, prabangą ir erdvę. Anksčiau čia gyveno net keturios dinastijos, o šiuo metu apsilankyti verta dėl to meto dirbinių, kurie pateikiami kaip eksponatai. Tiesa, pamatyti galite ne tik valgymo įrankius ar drabužius, tačiau taip pat ir brangakmenius, kurie saugomi ypač akylai!

Pabuvojus rūmuose reikia keliauti į didįjį Stambulo turgų, kuris turbūt kiekvienos moters svajonė! Nepamirškite – derėtis būtina. Tūkstančiai kvapų, milijonas spalvų, šimtai žmonių… Sunku net ir apsakyti kaip pradeda svaigti galva nuo to, ką pamatysite. Tiksliau, tai žodžiais net ir neapsakoma. Tai – jausmas.

Automobilių nuoma Stambule

Galata, tai 62 metrų aukščio bokštas, kuris pastatytas VI amžiuje. Tai vienas iš pačių seniausių bokštų pasaulyje, kuris šiuo metu paverstas turistų lankoma vieta. Šią vietą supą įdomi legenda: žmogus norėjo įrodyti, kad žmogus gali skristi, pasidarė medinius sparnus ir taip perskrido pusę Azijos taip užrūstinęs sultoną. O jei skrendate iš Lietuvos ir jūs – privalu aplankyti Stambulo archeologijos muziejų. Jame saugoma milžiniška artimųjų Rytų archeologijos radinių kolekcija, kuri leidžia iš arčiau susipažinti su šia kultūra.

Išvardintos vietos tiesiog reikalauja, kad jūs jas aplankytumėte, o kad vaikščiojimai būtų paprastesni, privalu kuo daugiau sužinoti apie šį islamišką kraštą. Stambulas yra antras miestas pasaulyje pagal internacionalumo lygį.

Nepamirškite, kad Turkijoje nemandagu palikti arbatpinigių viešose maitinimosi įstaigose. Nepirkite maisto iš gatvių prekeivių, nes pastarasis dažnai būna labai nehigieniškas. Kita vertus – tai proga geriau pažinti vietinę kultūra. Šiame mieste apstu kišianvagių, tad nuolatos tikrinkite ar piniginė dar vis su jumis.

Stambulas

Stambulas retai būna aplankomas tik kartą. Šis miestas sugeba sužavėti taip, kad net keletą mėnesio po, vis dar norisi kvėpuoti aitriu Azijos oru.

Viešbučių Stambule rezervavimasBooking.com

Stambulo žemėlapis