Stavangeris – lankytinos vietos

Stavangerio miesto istorija siekia dar dvyliktą amžių, kada pagrindinė regiono varomoji jėga buvo prekyba ir dėl to šiandien Stavangeris yra ketvirtas pagal dydį Norvegijos miestas.

Skiriamoji Stavangerio ypatybė būtų fantastiška gamta, kuria pasigerėti kasmet atvyksta tūkstančiai natūralumą vertinančių turistų. Žavi ir senoviniai pastatai, kuriems bėgantis laikas tik prideda dar daugiau elegancijos.

Romantiški pasiplaukiojimai valtimi, pogulis paplūdimiuose, parduotuvės, muziejai, išskirtiniai festivaliai ir kiti renginiai išvyką pavers vienu įsimintiniausių nuotykių jūsų gyvenime. Viešnagės metu vertėtų aplankyti šiuos objektus.

Automobilio nuoma Stavangeryje

Vienas didingiausių statinių – Stavangerio katedra. Kadaise nukentėjusi po didelio gaisro ši katedra atgimė naujam gyvenimui, tik jau kaip gotikinė ikona, o ne pirminiu romaniniu stiliumi. Užėjus vidun išvysite barokinio stiliaus sakyklą, akmeninę krikštyklą, spalvingus vitražus, kuriuose galima įžiūrėti Naujajame testamente minimų įvykių scenas.

Istorinė krašto praeitis geriausiai atsispindi senajame Stavangeryje. Bevaikštinėdami gatvėmis čia išvysite autentiškų namų kvartalus, unikalią medinių gyvenamųjų statinių gyvenvietę, galėsite pasižvalgyti po jūrų muziejų, sukaupusį vieną rečiausių eksponatų kolekcijų susijusių su jūrininkavimo tradicijomis bei žuvų konservavimo muziejų eksponuojantį šios svarbios šaliai pramonės šakos modernėjimą.

Stavangeris lankytinos vietos

Stavangeris

Kongsgard – skambus rūmų pavadinimas, kuriuose buvo įsteigta vyskupija ir nors išliko tik nedidelė šio šedevro dalis, visgi vertėtų šį objektą įtraukti į ekskursijos planus.

Prašmatnusis Ledaal dvaras leidžia bent akies krašteliu žvilgtelėti į tuometinio šalies elito gyvenimo užkulisius. Be karališkosios rezidencijos esama ir muziejaus, kuriame apžiūrėsite retų eksponatų parodas.

Būtinai nuvykite į miesto širdimi laikomą Turgaus aikštę. Pastarojoje geriau pažinsite vietinių kasdienybę, įsigysite mielų suvenyrų ar kitų prekių reprezentuojančių šį regioną.

Ieškote geriausio taško iš kurio kuo puikiausiai atsivertų viso miesto panorama? Siūlome pasidomėti telekomunikacijų bokštu siekiančiu 78 metrus. Nuo pačio viršaus stebėsite gražiausius vaizdus aprėpiančius visą Stavangerį.

Įdomia atrakcija taps popietė žvakių fabrike. Ne tik pati gamykla, o ir apylinkių vaizdingumas palieka neišdildomą įspūdį. Įsigykite bent vieną iš šimto skirtingų žvakių kaip prisiminimą iš kelionės po miestą. Taip pat plati pasiūla laukia ir ieškančių atminimo dovanų draugams.

Norintiems daugiau sužinoti apie šalies kultūrą rekomenduotume apsilankyti Stavangerio muziejuje pristatančiame galybę neįkainojamos vertės radinių, praeito amžiaus paveikslo parodą ir kitus eksponatus.

Archeologijos muziejuje išgirsite negirdėtų faktų iš vikingų laikų istorijos, pamatysite pastariesiems priklausiusius tradicinius laivus, ginklus, aprangą.

Stavangerio meno muziejuje atrasite nemažai romantika spinduliuojančių tapybos darbų, o papildomo jausmingumo suteiks išpuoselėta aplinka su vaiskiai žaliuojančiu parku bei bendrą peizažą papildančiu ežeru.

Besidomintiems aviacija nevertėtų prasilenkti su lėktuvų muziejumi. Šiose erdvėse pasitinka itin senų, dar karo metu naudotų orlaivių modeliai bei atskiros jų detalės.

Viešbučių Stavangeryje rezervavimasBooking.com

Gyvūnijos mylėtojams patiks zoologijos muziejuje su realistiškai atkurtomis populiariausių gyvūnų bei paukščių rūšių kopijomis.

Išskirtinė patirtis – apsilankymas prie sakyklos akmens. Nuo 604 metrų uolos galima stebėti viso gyvenimo vertus reginius. Neaprėpiamos lygumos, fiordai, upės vingiai, o kur dar adrenalino pojūtis esant tokiame aukštyje virš žemės.

Turėtumėte įsiamžinti ir bent vieno iš penkių rajone stūksančių švyturių, juk tai ne tik jūrinės šalies simbolis, bet kartu reikšmingas istorinis palikimas.

Viena smagiausių kelionės metu lauksiančių pramogų – Kongeparken. Pasinaudokite apžvalgos ratu, išbandykite bobslėjaus trasą, savo rankomis išmokite pasigaminti pieniško šokolado ir apturėkite dar daug šypsenai nuo veido neleisiančios pabėgti veiklos.

Gryname ore ypač patraukliomis veiklomis tampa baidarės, žygiai po kalnus, pasivažinėjimas dviračiais. Svarbiausia nusiteikti bei nepatingėti išbandyti įvairius keliavimo būdus.

Video: ką veikti Stavangeryje

Stavangerio žemėlapis