Stavangeris

Stavangeris – nedidelis miestas Norvegijos pietuose, esantis už 1000 kilometrų nuo Lietuvos. Miestas įsikūręs to paties pavadinimo pusiasalyje, ant pietvakarinio Norvegijos kranto. Šiandien Stavangeris laikomas naftos centru Norvegijoje, kartais net vadinamas Europos naftos sostine. Nors miestas ir yra energetikos ir naftos centras, jis turi ir kuo pritraukti turistus. Įdomus faktas tai, jog kasmet Stavangerį aplanko daugiau kaip 100 kruizinių laivų! Na o dabar plačiau apie miestą.

Klimatas. Klimatas jūrinis. Vasarą temperatūra vidutiniškai pakyla iki 18 laipsnių šilumos. Žiemą svyruoja apie nulį, dažniau teigiama. Kritulių iškrenta beveik dvigubai daugiau nei Vilniuje, daugiau – rudenį, žiemą. Vandens temperatūra vasarą siekia 15 laipsnių šilumos.

Stavangeris

Atvykimas. Stavangerį patogiausia pasiekti lėktuvu. Pats miestas nutolęs 15 kilometrų nuo oro uosto, jį galima pasiekti oro uosto autobusu už maždaug 100 kronų arba autobusu iš Sola miesto už 27 kronas. Oro uosto autobusas važiuoja maždaug kas 20 minučių.

Automobilių nuoma Stavangeryje

Nakvynė. Norvegijoje gyventi nėra pigu, nakvynės kaina nuo 200-300 kronų. Nakvynė bendruose hostelių kambariuose kainuoja maždaug nuo 200 kronų.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Stavangeryje ir šalia jo siūlo beveik 40 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Stavangeryje rezervavimasBooking.com


Maistas. Restoranuose pietūs nuo 20 eurų. Kavinėse, užkandinėse – pigiau, perkant maistą prekybos centruose pavyktų sutaupyti. Tiesa, maisto pasirinkimas čia nėra didelis ir turėkite omeny, kad nerasite visų produktų, kuriuos galite gauti Lietuvoje.

Stavangeris

Ką veikti – lankytinos vietos. Stavangeris nėra didelis miestas, tad norint kuo daugiau pamatyti verta po jį pasivaikščioti pėsčiomis. Stavangeryje yra keli muziejai, populiariausi yra naftos muziejus, konservavimo muziejus. Stavangerio jūrų muziejus atidarytas beveik prieš 90 metų, jame yra 4 valtys, gausu artefaktų, žemėlapių, piešinių, fotografijų. Verta dėmesio yra Stavangerio katedra, pastatyta iš akmenų dar 12 amžiuje. Sverd i fjell – monumentas (kardai uoloje), esantis visai šalia Stavangerio. Tai trys 10 – ties metrų aukščio kardai, įstatyti uoloje – vaizdas išties įspūdingas. Archeologijos muziejus – puiki proga artimiau susipažinti su vikingais ir Norvegijos istorija. Mėgstantiems gamtą patiks botanikos sodas.

Toliau nuo miesto yra turistų lankoma Preikestolen – 600 metrų aukščio uola, iškilusi šalia fiordo. Aplink nuostabi gamta, kalnai. Kalnų mėgėjams taip pat bus įdomu aplankyti ir Kjerag kalną. Jo aukštis virš 1000 metrų, kopdami pasigrožėsite kalnų upėmis, nuo viršūnės atsiveria įspūdingi Norvegijos peizažai.

Stavangeris

Na o ieškantiems aktyvesnių pramogų, visada siūloma išbandyti žvejybą jūroje, pasivaikščiojimą po kalnus, pasiplaukioti kanoja ar net paskraidyti sraigtasparniu.

Stavangerio žemėlapis