Stokholmas – lankytinos vietos

Tai miestas, kurio nesumaišysite su jokiu kitu ne tik Skandinavijos regione, bet ir visame pasaulyje. Išskirtinis Švedijos sostinės bruožas nevientisa, o per keturiolika salų išsidėsčiusi teritorija. Be šios svarios priežasties esama ir kitų aspektų, kodėl Stokholmas nusipelnė atsidurti jūsų akiratyje renkantis artimiausios išvykos į užsienį kryptį.

Stokholmas

Stokholmas

Tarp jų – šiuolaikiški muziejai, parduotuvės, istorinės reikšmės objektai, vaizdingos apylinkės bei šimtmečius puoselėjamas autentiškumas sukeliantis nenupasakojamą emociją.

Kad nekiltų jokių papildomų rūpesčių viešbutį rezervuokite iš anksto, taip taupydami laiką ir pinigus. Taip pat vertėtų pamąstyti apie asmeninio automobilio nuomą, kas leistų nevaržomai pasiekti bet kurį miesto tašką. Iš labiausiai rekomenduotinų aplankyti vietų išskirtume šias.

Automobilio nuoma Stokholme

Stokholmą geriausiai pažinsite pabuvoję senamiestyje. Bevaikštinėdami siaurutėmis gatvėmis aptiksite daug įdomybių kaip, kad karališkieji rūmai, katedra, vienas seniausių Gamla Stan pastatas, galybė edukacinių erdvių ar bažnyčių su išskirtinai aukštomis bokštų smailėmis.

Kuo tokie ypatingi tie karališkieji rūmai? Na, visų pirma šis objektas gali pasigirti išties neeiliniu dydžiu, puošnumu bei ore tvyrančia elegancija. Viduje esama per 600 kambarių, iš kurių daugiausiai dėmesio sulaukia karališkieji apartamentai. Smalsuolių minias čia sutraukia ir kiekvieną dieną vykstanti vieša sargybos pasikeitimo ceremonija.

Stokholmo katedra, skaičiuojanti daugiau nei 500 metų istoriją, taip pat svarbus senamiesčio akcentas. Po dailia gotikine išore slepiasi išraiškingas barokinio stiliaus vidus, pagyvintas religinės tematikos paveikslais bei kitais puošybos elementais. Katedra neįsivaizduojama ir be žymiojo laikrodžio bokšto.

Stokholmo architektūra

Stokholmo architektūra

Smagu pasibūti gyvybės nestokojančioje Didžiojoje aikštėje. Čia renkasi ne tik miesto svečiai, bet ir patys vietiniai, mat jau senokai ši aikštė pamėgta kaip ideali vieta pasimatymui ar popietės praleidimui gurkšnojant arbatą lauko terasose. Aplink išvysite daug unikalių statinių primenančių didingus imperijos laikus, įmantrių skulptūrų ar kito reikšmingo architektūrinio paveldo.

Parlemento rūmų pastatas jus sužavės patraukliu neoklasikiniu fasadu bei galimybe pasiklausyti čia rengiamų valdžios posėdžių patogiai įsitaisius specialioje stiklinėje tribūnoje. Pavaikštinėkite ir po kitas patalpas tapusias tikromis istorijos liudytojomis.

Ganėtinai iškilus objektas- Drottningholmo rūmai, geriausiai žinomi kaip karališkosios šeimos rezidencija. Barokiniu stiliumi pastatyti rūmai kadaise buvo laikomi bene prabangiausiu statiniu šalyje. Per valandą truksiančią kelionė laivu iki šio objekto pasižvalgysite po išties unikalius kraštovaizdžius nepaliekančius nė vieno abejingo.

Stokholmo rotušę taip pat galime priskirti prie garsinančių miestą simbolių. Pastarojoje išvysite gigantišką, 106 metrus į dangų besistiebiantį plytinį bokštą bei neturintį analogų patį rotušės pastatą.

Viešbučių Stokholme rezervavimasBooking.com

Su visais svarbiausiais šalies praeities įvykiais susipažinsite užsukę į nacionalinį istorijos muziejų. Šioje vietoje saugoma didžiulė kolekcija radinių nuo pat priešistorinių laikų iki vikingų amžiaus ir dar vėlesnių etapų. Tarp eksponatų esama ginklų, indų, namų apyvokos daiktų. Be to išvysite ypatingąjį aukso kambarį su brangenybėmis iš aukso, sidabro , kitų brangakmenių.

Stokholmas - miestas ant vandens

Stokholmas – miestas ant vandens

Nacionaliniame dailės muziejuje pristatoma tuometinio karaliaus Gustavo Vazos dešimtmečius rinkta žymiausių dailininkų darbų ekspozicija. Tai apima ir paveikslus ir skulptūras ar statulėles.

Neaplenkite Vasa muziejaus, mat jame esama vienetinio, 69 metrų ilgio bei 12 metrų aukščio karo laivo, tiems laikams buvusio neįtikėtina konstrukcija. Lankytojai pamatyti gali ir šio laivo viduje aptiktus daiktus( stalo žaidimus, monetas, virtuvės reikmenys).

Įdomi patirtis- ekskursija po Skansen muziejų. Čia stovi senovinių gyvenamųjų namų pavyzdžiai, dvarai, bažnyčia, įrengtas zoologijos sodas.

Pabaigai dar keli patarimai keliausiantiems į Stokholmą. Neskubėkite nuvertinti viešbučių įsikūrusių kiek toliau nuo centro, nes tokie atsieina gerokai pigiau. Ramiai peržvelkite, palyginkite skirtingų apsistojimo vietų kainynus tam , kad išvengtumėte papildomų mokesčių. Nuomodamiesi transporto priemonę nepamirškite, kad kompaktiškesni modeliai sunaudos mažesnį kuro kiekį kas tikrai pradžiugins jūsų piniginę.

Video: ką veikti Stokholme

Stokholmo žemėlapis