Stokholmas

Stokholmas – už 600 kilometrų nuo Lietuvos esanti Švedijos sostinė. Jei Švedija laikoma „brangia“ šalimi užsieniečiams tai Stokholmas net švedams yra „brangus“. Stokholmo transporto sistema patenka į brangiausiųjų dešimtuką. Taigi, plačiau apie didžiausią Švedijos miestą.

Klimatas. Jūrinis klimatas. Vasarą temperatūra siekia 13-25 laipsnius šilumos, kartais pakyla iki 30. Žiemą temperatūra nuo -5 pakyla iki 0, kartais gali būti ir šalčiau. Kritulių iškrenta mažiau negu Vilniuje, dažniau vasarą. Vandens temperatūra vasarą siekia 16 laipsnių.

Atvykimas. Stokholmas lengviausiai pasiekiamas lėktuvais, nors galima pasvarstyti ir apie egzotišką kelionę keltu.

Stokholmas

Nakvynė. Pigiausi hosteliai: Lodge 32 – įsikūręs miesto centre, 10 minučių kelio pėsčiomis nuo traukinių stoties, netoli yra oro uostų autobusų ir miesto autobusų stotelės. Nakvynės kaina nuo 17 eurų. Interhostel – 5 minutės kelio nuo centrinės stoties. Šalia yra pigiausias Stokholmo prekybos centras. Nakvynės kaina nuo 17 eurų. Acco hostel – 8 minutės kelio požeminiu transportu nuo centrinės stoties. Už nakvynę reiktų mokėti kredito ar debeto kortele, kad išvengti papildomų mokesčių. Kaina nuo 16 eurų.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Stokholme ir šalia jo siūlo daugiau negu 160 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Stokholme rezervavimasBooking.com


Maistas. Maistas Švedijoje brangus. Sakoma, jog 2 – 3 kartus brangesnis nei Lietuvoje. Žinoma, viskas priklauso nuo konkretaus produkto. Tinkamai pasirenkant produktus galima išleisti ne daug daugiau nei Lietuvoje. Jei valgote kavinėse, restoranuose, sutaupysite valgydami rytų šalių restoranuose ar greito maisto užkandinėse (ne visose). Daugumoje hostelių yra virtuvės, kur galima pačiam pasigaminti maistą, tokiu atveju pigiausias variantas būtų pirkti maistą prekybos centruose.

 

Ką veikti – lankytinos vietos

Stokholmą patogu apžiūrėti vaikščiojant pėsčiomis. Kam įdomu, galima leistis į turus su gidu autobusu, valtimi ar pėsčiomis. Gamla Stan – vienas didžiausių ir labiausiai išsaugotų viduramžių miesto centrų. Taip pat Stokholme parduodami gidų audio įrašai, pasakojantys apie miesto įžymybes.

Skansen lauko muziejus. Tais seniausias lauko muziejus pasaulyje. Lankytojai paprastai čia praleidžia bent valandą, bet jei esate su vaikais, nusiteikite čia praleisti bent dvi tris valandas. Parke gausu laukinių gyvūnų, demonstruojami senoviniai amatai, parke yra150 fermų ir žmonių būstų, kurie buvo čia atvežti iš skirtingų Švedijos vietų. Šiame lauko muziejuje švenčiamos tokios šventės kaip Joninės, Valpurgijos naktis, Lucios šventė. Įėjimas 100 – 160 kronų.

Automobilių nuoma Stokholme

Monteliusvagen. Vieta, kuri labai mėgstama tiek vietinių tiek turistų. Nuo jos atsiveria romantiškiausi miesto vaizdai. Labiausiai verta aplankyti šią vietą besileidžiant saulei. Tai vieta ant kalno, nuo kurio galima pamatyti uostą, dalį miesto.

Stokholmas

Labai žymus ir turistų mėgstamas Stokholmo archipelagas. Apie jį galite pasiskaitytičia.

Mėgstantiems bažnyčias ir prabangą patiks garsioji Stokholmo katedra.Tai didžiulis pastatas su dėmesio vertu interjeru. Be katedros, verta pamatyti ir kitas miesto bažnyčias. Dauguma jų priklauso protestantams, tad kiek skiriasi nuo lietuviškųjų.

Vasa muziejus. Muziejus gali pasigirti tuo, jog turi vienintelį išsaugotą 17 amžiaus laivą visame pasaulyje. Vasa yra laivų muziejus. Net 95 procentai laiv yra originalūs, papuošti įmantriais raižiniais, skulptūromis. Muziejus tikrai vertas dėmesio, nenuostabu jog tai pats lankomiausias muziejus visoje Skandinavijoje, kasmet čia ateina daugiau kaip milijonas lankytojų. Įėjimas – 130 kronų, iki 18 metų – nemokamas.

Funikulierius. Modernus funikulieurs – stiklinis burbulas, keliantis į didžiausią pasaulyje sferinį pastatą. Tokie stikliniai funikulieriai yra du ir kelia į viršų kas dešimt minučių. Iš Ericsson Globe pastato galima pasižvalgyti po Stokholmą esant 130 metrų aukštyje virš jūros lygio! Pakilimo kaina – 145 švediškos kronos.

Stokholmas

Stokholmo akvariumas – vandens muziejus. Jame įžengsite į gyvą Amazonės mišką su didžiuliais šamais, piranijomis ir rajomis. Pamatysite akvariumą su rykliais, mureniniais unguriais. Taip pat pasigrožėsite krabais, koralais ir įvairiais vandens augalais. Įėjimas – 100 kronų.

Vertas dėmesio Stokholmo senamiestis, esantis visai šalia miesto naujamiesčio. Daugelis Stokholmo naujamiestį apibūdina kaip nuostabią vietą pasivaikščiojimui. Tiesa, pavalgyti restorane ar apsipirkti čia bus kiek brangiau.

Kaip minėjome straipsnio pradžioje, transportas čia yra vienas brangiausių pasaulyje. Tramvajaus bilietas kainuoja daugiau nei 3 eurus. Jei planuojate pakeliauti po miestą ir aplankyti įdomiausius muziejus, verta pamąstyti apie Stokholmo miesto kortelę.

Stokholmo žemėlapis