Stokholmo archipelagas

Jei planuojate vykti į Stokholmą, turėtumėte pasinaudoti proga aplankyti Stokholmo archipelagą. Tai antras pagal dydį Baltijos jūros salynas, kurį sudaro apie 30 000 salų ir salelių. Uolėtos salelės, baltai raudoni namukai – tai Lietuvai neįprasti vaizdai, kurie ir traukia turistus čia atvykti.

Salų dydis labai varijuoja, kai kurios užima vos kelis kvadratinius metrus, o didesniuose yra net įsikūrę miesteliai. Žymiausias miestelis – Vaxholm, laikomas archipelago sostine. Šis miestelis vardą gavo nuo 1549 metais pastatytos pilies, dabar esančios saloje šalia pačio miesto.

Nuo Švedijos sostinės, Stokholmo, Vaxholmas nutolęs 17 kilometrų. Į jį nuvykti galima laivu ar autobusu. Vienas iš variantų, tai iš Stockholmo, Strandvägen bulvaro, 16 prieplaukos plaukiantys laivai. Turų grafikas labai įvairus, reikėtų domėtis prieš keliaujant, kai kurie turai vykdomi su gidu, švedų ir anglų kalbomis. Bilieto kaina į vietą pusę 150 kronų. Į abi – 230. Vaikams iki 6 metų nemokamai, iki 11 metų – pusė kainos. Turai vyksta beveik visus metus, gali nevykti užšalus jūrai.

Stokholmo archipelagas

Vaxholme gyvena apie 10 000 nuolatinių gyventojų, bet atėjus vasarai, jų būna daug daugiau, visas miestelis atgyja. Miesto svečiams čia tikrai yra ką veikti. Yra galerijų, muziejų, kavinių, restoranų ir apie 50 vietų, kur galima apsistoti nakvynei. Taip pat Vaxholme yra paplūdimių, kur galima išsimaudyti.

Automobilių nuoma Stokholme

Jei domina istorija, galite aplankyti “Old homestead” muziejų. Tai sodybos, atkurtos pagal 19 amžiaus žvejų namus. Įėjimas į muziejų nemokamas. Taip pat galima aplankyti Vaxholmo pilį. Pilis pastatyta beveik prieš 500 metų gynybos tikslais. Šiandien jame galima pamatyti senovinį pilies interjerą, kareivių modelius, buvusį kalėjimą. Muziejus dirba tik vasaros mėnesiais (nebent iš anksto registruositės su grupe, tuomet galite muziejų aplankyti visus metus), birželį 12:00 – 16:00 valandomis, kitais mėnesiais 11:00 – 17:00. Įėjimo kaina suaugusiems – 60 kronų. Iki 19 metų – nemokamai.Jei turite Stokholmo kortelę, įėjimas taip pat nemokamas. Pilis pastatyta saloje, šalia pačio Vaxholmo miesto, į ją valtys plaukia kas 20 minučių, muziejaus darbo metu. Šiaurinėje miesto dalyje galima pamatyti kiek kiokią istoriją. Tai tiesiog parkas, kuriame likę bunkeriai (deja, dabar uždaryti), artilerijos baterijos, įrengimai naudoti ginklams nutaikyti. Parkas prižiūrimas, visi įrengimai reguliariai valomi. Parkas nėra uždaras, jame galima apsilankyti visus metus.

Jei norite kitokių pramogų, Vaxholme rasite kuo užsiimti. Pavyzdžiui, kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį, galima plaukti į žvejybą su gidu (žvejyba vykdoma, tik jei surenkami bent trys žmonės). Taip pat galima pasiplaukioti keltu po Stokholmo archipelagą. Keltas išplaukia kiekvieną rytą, kelionė trunka apie 4 valandas. Kaina suaugusiems 220 kronų. 7-19 metų jaunuoliams – 140 kronų. Jei jau vykstate į Stokholmą ar Vaxholmą, paplaukioti keltu po salyną tikrai rekomenduojama. Išvysite nuostabias uolėtas salas, susipažinsite su švedų kultūra, gamta.

Stokholmo archipelagas

Pradėti kelionę po archipelagą galima ir iš Stokholmo. Keliauti galima iš Nybrokajen ir Strandvagen bulvarų, 15-16 prieplaukų. Kelionės vyksta 80-100 metų amžiaus laivais, kas kelionę padaro dar įdomesnę. Ekskursijos trukmė 2,5 – 3 valandos, per kurias aplankysite gražiausias archipelago vietas ir jums bus papasakota kuo ypatingas yra šis salynas. Jei kelionė prailgtų, laive yra kavinė, baras, galima iš anksto užsisakyti pietus. Ekskursijos vyksta visus metus, bilieto kaina 230 kronų suaugusiems ir perpus pigiau 6-11 metų vaikamas. Jaunesni keliauja nemokamai.

Viešbučių Stokholme rezervavimas



Booking.com

Stokholmo archipelago žemėlapis