Strasbūras – lankytinos vietos

Strasbūras – miestas, kuris dažnam asocijuojasi su įvairiomis instancijomis ar tiesiog rimtų politinių sprendimų priėmimo vieta, tačiau neapsigaukite! Nors tikriausiai visi girdėjote tokį terminą kaip Europos žmogaus teisių teismas, bet tik nedaugelis galėtų išvardinti kokie dar objektai garsina šį regioną bei traukia tūkstančius turistų visais metų laikais. O pamatyti tikrai yra ką, ypač tiems, kurie žavisi architektūriniu paveldu, kultūriniu gyvenimu ar tiesiog ieško jaukaus bei kokybiško poilsio, žadančio patį įsimintiniausią laiką, kupiną naujų patirčių praturtinančių gyvenimą pačiais brangiausiais prisiminimais.

Automobilių nuoma Strasbūre

Tai vienas didžiausių Elzaso regiono(rytų Prancūzija) miestų. Čia aktyviai vystoma pramonė, gausu gamyklų, klesti verslas, o kadangi Strasbūras įsikūręs prie pat Reino upės, tai dar ir ypač svarbus šalies uostas, o pradėti ekskursiją rekomenduojame nuo vietos, kurios pamiršti tiesiog neįmanoma.

Vandens kanalai Strabūre

Vandens kanalai Strasbūre

Pasijausti tarsi viduramžiuose galėsite Grande Ile istoriniame centre, mat būtent šioje vietoje, ypač gausu senovinės kvartalų architektūros pavyzdžių, įkvėptų prancūziško ir vokiško stilių “bendradarbiavimo“. Žymiausi lankytini statiniai- Strasbūro katedra, Rohano rūmai bei Šv. Tomo, Šv. Pierre e Jeune, Šv. Pierre le Vieux ir Šv. Etienne bažnyčios.

Notre Dame katedros statyba truko net kelis amžius ir nors iki mūsų dienų išliko tik palygintinai nedidelė dalis viso statinio, šis objektas pelnytai gali didžiuotis vienos lankomiausių miesto vietų titulu. Ir ne be reikalo! Tai išties be galo įstabus architektūrinis šedevras savo šimtmečiais brandintu didingumu prikaustantis dėmesį ilgam. Ne veltui ši katedra laikoma viso Strasbūro simboliu ir patenka tarp pačių gražiausių visoje Europoje. Žodžiais sunkiai nusakomo ir šiurpuliukus keliančio grožio vitražiniai langai, išraiškingos statulos įkūnijančios pranašus ir išminčius, žymusis Šv. Pancrace altorius, astronominis laikrodis- visa tai kartu tampa mažu stebuklu sukurtu pačio žmogaus rankomis, bet viduje keliančio nežemiškų jėgų prisilietimo rezultato įspūdį. Ką jau kalbėti, kad šis fenomenas tapo įkvėpimu net tokioms asmenybėms kaip Goetje ar Viktoras Hugo. Nepatingėkite įveikti ir 332 laiptelių atkarpos vedančios į katedros smailę, kuri už tokį žygdarbį jus dosniai apdovanos neprilygstamais senamiesčio panoramos vaizdais . Ko gero smalsumas jau bunda ir knieti sužinoti kuo dar gali nustebinti Strasbūras.

Viešbučių Strasbūre rezervavimasBooking.com

O stebina jis kiekviename žingsnyje. Štai, kad Ir Šv. Tomo bažnyčia garsi savo istorine verte bei sienomis, išsaugojusiomis prisiminimų dvasią iš laikų, kai savo magiškųjų pirštų prisilietimais klavišus virpindavo ir prabilti priversdavo net pats Mocartas! O ką jau kalbėti apie freskų, vitražinių langų ar sarkofagų dailumą(kai kurie meno kūriniai pasaulį išvydo dar 1130 metais). Ši bažnyčia laikoma precedento neturinčiu architektūriniu pavyzdžiu visame Elzaso regione. Būtinai apsilankykite ir apžiūrėkite visą šį gėrį iš arčiau, tikrai liksite priblokšti dar neregėtų, neįkainojamų vaizdinių.

Europos teisingumo teismas

Europos teisingumo teismas

Kelionę laiku patirsite lankydamiesi Elzaso muziejuje. Senoviniai namai, patogiai sujungti laiptais bei koridoriais jus nukels į tuometinį kaimo žmogaus gyvenimą, buitį, susipažinsite su vyravusiomis tradicijomis bei viso regiono kultūriniu paveldu. Čia sukaupta tikrai nemenka ekspozicija(baldai, keramikos dirbiniai, paveikslai, žaislai, buities rakandai) atspindinti savitą ir unikalų Strasbūrą žavintį ne tik dabartimi, bet ir iškilia praeitimi.

Dar vienas išskirtinis miesto bruožas – Ponts Couverts tiltai, ant kurių išsidėstę garsieji, viduramžiais labai populiarūs sargybiniai bokšteliai. Besidomintiems kultūrine puse rekomenduojama neprasilenkti su Rohano rūmais, kuriuose esama ne vieno muziejaus skirto archeologiniams atradimams ar dekoratyvinio meno ekspozicijoms, tad tikrai neteks nuobodžiauti ar ilgai ieškoti kur prasmingai praleidus laiką.

Gyviausia Strasbūro vieta- Gutenbergo aikštė esanti pačiame miesto centre ir nuolatos sutraukianti minias žmonių, todėl melancholija čia nekvepia nė iš tolo. Vietos pasididžiavimas- Johano Gutenbergo statula, tampanti visos aikštės vizitine kortele. Vakarinėje pusėje išdidžiai stove dar keturioliktame amžiuje statytas De Commerce viešbutis, kurio pirmajame aukšte galima pasižvalgyti po išskirtines meno parodas, o visai už kampo esantis namas garsus dėl jame gimusio skulptoriaus Hanso – Jean Arp, vertas tapti dar vienu tašku, kurį turėtumėte įtraukti į ekskursijos planą.

Vaikams tikrai  patiks spalvingos karuselės, o idėjų ką parvežti lauktuvių artimiesiems pasisemsite tikrai turinčiose kuo pradžiuginti bei nustebinti parduotuvėse. Be abejo netrūksta čia ir kokybiškų restoranų, kavinių, barų siūlančių miesto svečiams ar vietiniams trumpam sustoti ir leisti sau užsimiršti apie kasdieninius rūpesčius, darbus, nuolatinį lėkimą tiesiog ramiai stebint praeivius gatvėje prie šilto arbatos ar kavos puodelio.

Strasbūro katedra

Strasbūro katedra

Beje, turistų patogumui puikiai išplėtotas viešojo transporto tinklas leis pasiekti jus dominančią vietą dar patogiau ir greičiau, o jei esate dviračių gerbėjas ir mėgaujatės girdimu vėjo švilpimu ausyse, minant pedalus, kreipkitės į nuomos punktus, dažniausiai įsikūrusius tiesiog gatvėje ir galinčius greitai padėti šiuo klausimu. Papildomas argumentas rinktis tokį kelionės būdą- kokybiški, idealiai dviračių eismui pritaikyti keliai suteiksiantys nepaprastai komfortišką jausmą.

Tinkamiausia vieta užbaigiant pažintį su Strasbūru- oranžerijos parkas ir paviljonas, įkurtas dar 1804 metais . Tai buvo pačio Napoleono sugalvota dovana, skirta žmonai Džozefinai. Ypač didelis ir be galo spalvingas parkas savyje talpinantis pasakišką krioklį, šimtus rūšių augalų ir savo nuostabiausiais aromatais svaiginančių gėlių, tikrai įkvėps ir išlaisvins mintis. Taip pat pasigrožėti paukščiais bei gyvūnais nemokamai galėsite nedideliame zoologijos sode, o pažinti tradicinę virtuvę maloniai kvies ne tik turistų, bet ir nuolatinių gyventojų simpatijas užkariavęs restoranas. Jei norite pajusti tikrąjį strasbūrietišką skonį- rinkitės ”Schniederspaetle”- varlių šlauneles su garnyru ar vieną paklausiausių patiekalų – vištieną su skrebučiais. Aišku, tai ne viskas ir savo išskirtiniu valgiaraščiu garsėjanti vieta jus tikrai turės kuo nustebinti.

Taiga pamirškite stereotipus ir pasinerkite į mažytę pasaką primenantį miesto sūkurį iš kurio tikrai nebenorėsite pasprukti dar bent kelias savaites.

Video: ką veikti Strabūre

Strasbūro žemėlapis