Su pigiomis avialinijomis – platesnis pasaulio pažinimas

Dar prieš keliolika metų kelionės lėktuvu buvo tikras prabangos dalykas. Nors jau ir tada radosi pavienių akcijų ar išpardavimų, kuomet bilietus galima buvo gauti tikrai pigiai, tačiau tai tebuvo išimtys. Tuo tarpu dabar padėtis pasikeitė iš esmės. Dažnu atveju daugelį Europos kampelių pasiekti skrendant su pigiomis avialinijomis tapo ne tik greičiau, bet ir kur kas pigiau, nei keliauti autobusais, traukiniais ar savo automobiliu.  Žinoma, visada ir visur rasime išimčių, tačiau per pastaruosius keliolika metų padėtis pasikeitė ženkliai – kelionės pasidarė prieinamos visiems norintiems, krypčių pasirinkimas gerokai išaugo, informacijos apie lankytinus objektus ar visus miestus nebereikia ieškoti vietinėje bibliotekoje.Pigūs skrydžiai su pigiomis avialinijomis

Tad nieko nuostabaus, jog šiais laikais keliauja visi – ir vos pilnametystės sulaukę moksleiviai, ir studentai, ir vidutinio amžiaus žmonės, nebebijantys išlaidų kartą ar du per pusmetį vos porai dienų aplankyti kokį Europos miestą. Keliauja ir mūsų senoliai, dažnai tiesiog lankydami užsienyje dirbančius savo vaikus ir anūkus, arba tiesiog siekdami plačiau susipažinti su tiek artimomis, tie ir gerokai nutolusiomis šalimis. Pigiosios avialinijos, visų pirma europietiškosios, mums aktualiausios, atvėrė kelią keliauti net ir tikrai sėsliems ir niekur neskubantiems žmonėms. Bet kaip gi nesusigundysi porai dienų nulėkti į senovinę Romą, vandenų skalaujamą Oslą ar niekada nemiegantį Londoną, kai skrydžiai tekainuoja keliolika ar keliasdešimt eurų.

Kad ir kaip bebūtų keistą, pigių skrydžių galimybės kiek iškreipė pačio keliavimo tikslus ir siekius. Jei seniau daugelis turėdavo svajonių šalį, regioną ar miestą, apie kurį kasdien galvodavo ir kuriam pasiekti galėdavo taupyti kelis metus, tai šiuo metu, paradoksaliai, būtent skrydžio kaina dažnai nulemia kryptį, kurią pasirinksime atostogoms. Daugeliui pasaulio, visų pirma Europos, pažinimas patapo gerokai platesnis, ne toks konkretus, atsietas nuo ilgalaikių svajonių ar troškimų. Poilsis pasidarė labai panašus nepriklausomai nuo to, kur keliautum. Pajūrio kurortuose tiesiog džiaugiamasi saule ir smėliu, miestuose vaikštinėjama po senamiesčius, apžiūrinėjami seni pastatai, pernelyg nesigilinant į jų atsiradimo istorinį kontekstą, laikas leidžiamas klubuose bei restoranuose. Ir kur konkrečiai tai vyksta – ar Pafose, ar Milane, ar Edinburge, ar Bergene – ne taip ir svarbu, nepaisant to, jog paminėtus miestus kartais skiria ir tūkstančiai kilometrų. Jeigu radote pigaus skrydžio pasiūlymą, miestas ar regionas bent kiek domina – belieka nusipirkti bilietus, dar kiek pasidomėti ir sulaukti kelionės datos. Paprasta ir smagu.

Stebint pastarųjų kelių metų turizmo krypčių pasirinkimo tendenciją, dažnai galima gana drąsiai daryti išvadą, jog būtent pigūs skrydžiai, arba pigių skrydžių avialinijų atėjimas į tam tikrą miestą gerokai jį išpopuliarina ir ženkliai padidina turizmo srautus. Gausūs lietuvių būriai ypač šaltuoju sezonu traukia į Kiprą, Graikijos salas, ko gero pagrinde vien dėl to, jog čia be galo pigu. Dažnai bilietas kainuoja vos keliolika ar keliasdešimt eurų, bilietų įsigyjimas paprastas ir greitas, o ir pats pragyvenimo lygis tikrai neaukštas. Tarp trumpųjų kelionių populiarūs ties miestai, į kuriuos tiesiog pigu nuskristi, nors iš pirmo žvilgsnio jie gal ir neatrodo patrauklūs. Pavyzdžiui gerais orais retai belepinantys skandinavų Oslas ar Bergenas, nuobodoki vokiečių Frankfurtas ar Dortmundas, tikriausiai niekada nesulauktų tiek turistų tiek iš Lietuvos, tiek ir iš kitų Europos šalių, jei ne pigiosios avialinijas, savo skrydžius nukreipusios ir į šiuos miestus. Turbūt ne veltui miestų savivaldybės ir net vyriausybės maloniai leidžiasi į įvairias derybas su biudžetinių avialinijų atstovais, kad tik pritrauktų juos į savo miestą ar šalį ir pagausintų jį turistais.

Žinoma, skrendant pigiomis avialinijomis reikia žinoti ir keletą svarbių dalykų, kad netyčia kelionė neapkarstų per anksti. Išsirengusiems į šiltus kraštus ilgesniam laikui reikia turėti omenyje, kad daiktų nesutalpinus į rankinį bagažą, pigieji skrydžiai dėka papildomų mokesčių gali tapti nebe tokie ir pigūs. Kainuoja, ir ženkliai, kelionės datos, pavardžių keitimas, kelionė kartu su augintiniu ar kokia nors rimtesne atostogų įranga, pavyzdžiui slidės ar dviratis. Kelionės su pigiomis avialinijomis dažnai reiškia ir kur kas mažiau komforto lėktuve, negausite nemokamų užkandžių ar net vandens. Tad keliaujant pigiai per daug reikia nenorėti – nusiteikti tiesiog paprastam, o gal ir prastam, skrydžiui iš vieno miesto į kitą ir nieko daugiau nesitikėti.