Suomija – lankytinos vietos

Suomija – ežerų kraštas. Tikriausiai šį posakį esate girdėję ir jūs. Tai visiška tiesa, bet ne tik vandens telkinių gausa pasigirti gali ši šalis. Pamišusiems dėl žiemos sporto (ypač slidinėjimo) veikti taip pat bus ką.

Miestuose turistams siūloma aplankyti moderniausius muziejus, galerijas, bažnyčias, didingas katedras bei visokių gėrybių kupinus turgelius, o trokštantiems daugiau ramybės, harmonijos, susiliejimo su motina gamta vertėtų pasižvalgyti ir po atokesnes apylinkes.

Helsinkis

Helsinkis

Tam labai praverčia automobilio nuomos Suomijoje paslauga. Nesunkiai atrasite ir nakvynę, mat viešbučiai išsidėstę pakankamai plačiai, kas ypač patogu daug keliausiantiems.

Automobilio nuoma Suomijoje

Itin aktyvi popietė lauks sostinėje Helsinkyje. Šiame mieste rekomenduojama aplankyti nuolatos šurmuliuojančią Senato aikštę, Rotušės pastatą, moderniąją  Tempelinaukio bažnyčią ir plačiu asortimentu garsėjančius gatvės turgelius. Sužavėti turėtų akį traukiančių Helsinkio bei Uspenski katedrų grožis, o nuo specialiai įrengtų apžvalgos bokštų atsivers pribloškiančios vietos panoramos.

Besidomintiems kultūra vertėtų neaplenkti muziejų, kurių esama labai įvairių. Seurasaari muziejuje eksponuojami tradicinės praeito amžiaus architektūros pavyzdžiai, gamtos istorijos muziejus įspūdį paliks savo informatyvia paroda, pasakojančia skirtingų evoliucijos tarpsnių istoriją, o tramvajų muziejuje išvysite šios transporto priemonės pirmąsias versijas.

Suomijos keliai

Įprastas ženklas Suomijoje

Toliau patraukite link Tempere miesto. Šis, įsikūręs ypač patogioje vietoje, tad jį lengvai pasieksite būdami bet kuriame šalies taške. Čia tyvuliuoja du nemaži ežerai prie kurių šiltuoju metų laiku susirenka būriai vietinių nusiteikusių smagiai praleisti laisvalaikį. Be to, įdomios patirtys lauks ir Sarhanniemi atrakcionų parke ar unikaliame Mumių muziejuje.

Spalvingą praeitį turintis Turku, kadaise net puikavosi Suomijos sostinės titulu. Visgi ir netekęs šio statuso, miestas sulaukia ne ką mažiau svečių. O juos privilioja Turku pilis bei tokio pat pavadinimo katedra, garsėjančios kaip seniausi visoje šalyje randami statiniai.

Užkopę į 75 metrų aukštį išvysite tikrai nepakartojamų vaizdų. Kalbame apie Puijo bokštą stovintį tiesiai prieš saugomą gamtos draustinį, kas ir sukuria tokią magišką atmosferą. Būtinai užsukite į Turgaus aikštę, kur padegustuosite vieno iš mėgstamiausių vietinių tarpe patiekalo- ruginio pyragaičio įdaryto mėsa bei žuvimi.

Jaukumą spinduliuojantis Naantali miestelis – Mumių Meka. Šių personažų išvysti galima bene kiekviename gyvenvietės kampelyje, tad jei į kelionę išsiruošėte su atžalomis šiame taške nepabuvoti tiesiog negalite. Taip pat veikia nemažai suvenyrų krautuvėlių, kavinių ar restoranų, kas greitai numalšins alkio jausmą.

Viešbučių Suomijoje rezervavimasBooking.com

Pasiplaukiojimui idealiai tinka pajūrio žvaigždė – Hanko. Nuostabi auksinio smėlio pakrantė, tolumoje įžiūrimi salų kontūrai, aukščiausias Suomijoje Bengtskos švyturys – tikras poilsiautojų rojus.

Suomija - ežerų kraštas

Suomija – ežerų kraštas

Atvykę į Savonlinną turėtumėte pamatyti viduramžių pilį – Olavinlinną, sudalyvauti didžiausiame operos festivalyje bei paragauti gardžiųjų lortry pyragėlių. Fortūnai nusišypsojus galimai išvysite ir ruonių šeimynas besiburiuojančias šalia Saimos ežero.

Jei mėgstate kartas nuo karto pasimėgauti žvejybos teikiamais malonumais, traukite link Mariehamn. Pasisekus gali užkibti ir viso gyvenimo žuvis, mat apylinkės ganėtinai turtingos ne tik laukinės gamtos grožiu, bet ir salomis, kuriose žūklė tampa vienu patraukliausių būdų pailsėti nuo triukšmingų didmiesčių idilės.

Tiek viešbučiai tiek ir automobilio nuomos paslauga Suomijoje pigiau atsieina užsisakant iš anksto, todėl taupantieji turėtų į tai atsižvelgti. Kad nekiltų jokių nesklandumų nuomos punkte paprašykite GPS  sistemos, padėsiančios nepasiklysti svečioje šalyje.

Na, o pabaigai dvi patrauklios stotelės Laplandija bei Kuussamas. Pirmoji labiausiai pradžiugins vaikus, juk būtent Laplandijoje gyvena pats tikriausias Kalėdų Senelis! Tuo pačiu apsilankykite ir zoologijos sode, kuriame karaliauja lūšys, lokiai, pelėdos bei kiti panašūs žinduoliai ir sparnuočiai.

Kuussame irgi atrasite panašaus pobūdžio pramogų, bet papildomai rinktis galite iš tokių atrakcijų kaip naktinis lokių stebėjimas, žygiai, plaukiojimas baidarėmis ar mėgavimasis įstabiosiomis šiaurės pašvaistėmis.

Video: ką veikti Suomijoje

Suomijos žemėlapis