Suvalkai – lankytinos vietos

Jei manote, kad neprilygstamai įspūdingus kraštovaizdžius galite pamatyti tik nutolę per tūkstančius kilometrų nuo Lietuvos, tuomet šiandien pabandysime pakeisti jūsų nuomonę 🙂

Kartais didžiausi lobynai randami visai šalia ir yra beveik ranka pasiekiami. Vienas ryškiausių pavyzdžių – Suvalkų regionas, kur gausu lankytinų vietų, traukiančių turistus.

Nemokama viešbučių rezervacija Suvalkuose

Pažiūrėkite geriausius viešbučių pasiūlymus Suvalkuose ir išsirinkite sau tinkamiausią!Booking.com

Nors paskutiniu metu lietuviai čia plūsta toli gražu ne panoramomis grožėtis, tačiau, sužinoję daugiau apie šį kraštą, galbūt ne vienas užsimanytų pasilikti ir kiek ilgiau.

Tad pažiūrėkime į Suvalkų lankytinų vietų sąrašą, kuris galbūt net padės apsispręsti ieškant krypties artimiausioms atostogoms ar bent savaitgalio išvykai.

Suvalkai lankytinos vietos

Suvalkuose verta aplankyti ne tik parduotuves

 

 

 

 

Suvalkų lankytinos vietos

Nors pagrindinė priežastis, kodėl verta Suvalkus pažinti geriau yra įvairi, visiškai natūrali gamta ir jos turtai, bet pirmiausiai užsukime į patį miestą, mat pastarajame taip pat galima išvysti įdomių objektų.

Pradėkime nuo Šv.Aleksandro katedros. Šis 1825 metais iškilęs statinys – puikus klasicizmo pavyzdys kartu ir nepaprastai jauki vieta. Užsukę į vidų, išvysite garsiausius tapytojo Pranciškaus Smuglevičiaus darbus, pasigrožėsite dailiu katedros interjeru bei visumą puošiančiais religinės tematikos elementais.

Toliau pasukite link nuolatos gyvybės pilnos, žymiausios mieste – Tado Kosciuškos gatvės. Čia aptiksite ne vieną garsų ir reikšmingą pastatą. Vienas iš jų – miesto rotušė. Šiame dviejų dalių( sargybinės ir pagrindinės) statinyje, šiandien posėdžiauja Suvalkų politikai.

Būtinai aplankykite Suvalkų krašto muziejų, kuriame sužinosite galimai dar negirdėtų faktų iš miesto istorijos nuo pat jo įkūrimo iki mūsų dienų, pamatysite svarbiausių dokumentų, archeologinių radinių ekspozicijas.

Dar vienas gatvės perliukas – Gegužės 3 konstitucijos parkas. Pastarajame įkurdintas saulės laikrodis, o aplinka labiau primena angliškuosius parkus. Ramiai pasibūti šiame kampelyje ypač mėgsta vietiniai, tačiau ir turistams rekomenduojama stabtelti bei pajusti aplink tvyrančią nuostabią atmosferą.

Suvalkai lankytinos vietos

Dėl ko lietuviai važiuoja į Suvalkus

Nustebinti turėtų ir senamiestis. Nepriekaištinga tvarka, modernūs šaligatviai, dviračių takai tiesiog kviečia išeiti pasivaikščioti kartu su šeima ar draugais.

Lankytojų niekada nepritrūksta ir įspūdingajai Arkadijos lagūnai. Šalia įrengtuose paplūdimiuose pasideginti renkasi visi saulės vonių mėgėjai, o kai gulinėti pabosta, prasijudinti maloniai kviečia netoliese esantys sporto klubai tad vasara leisti laiką atvirame ore išties vienas džiaugsmas.

Kaip ir pridera krikščionybę išpažįstančiai šaliai, Suvalkuose nestinga bažnyčių. Tai bene bene populiariausios lankytinos vietos Suvalkuose.

Šv.Petro ir Povilo vardu pavadinta bažnyčia kadaise labiau priminė cerkvę, bet bėgant metams, besikeičiant šeimininkams neliko nė pėdsako apie kitos paskirties ar išvaizdos statinį nei šis turėtų būti. Galiausiai ši bažnyčia laikoma istorine vertybe, todėl nepasididžiuokite ir aplankykite tokį dėmesio vertą tašką.

Šv. Trejybės bažnyčia gali didžiuotis vienintelės liuteronų maldų vietos titulu. Daugybę išbandymų atlaikiusi šventovė nėra itin ryški, prie pat slenksčio lankytojus pasitinka viršuje esanti varpinė, viduje – paskutinę vakarienę iliustruojantis paveikslas, neogotikiniai senoviniai vargonai. Visgi ir savo paprastumu ši bažnyčia kažkuo geba sužavėti.

Ne tik į lankytinų vietų, bet ir į saugotinų paminklų sąrašą įtraukta ir Visų Šventųjų cerkvė. Kryžiaus formos medinis statinys su tradiciniu kupolu ant stogo bei viduje kabančiomis ikonomis taip pat turėtų būti įrašyta į ekskursijos maršrutą.

Suvalkai lankytinos vietos

Suvalkų geležinkelio stotis

Viešėdami Suvalkuose nepraleiskite progos pabūti žydų kapinėse, menančiose pačius liūdniausius, bet kartu svarbius atminti įvykius iš šios tautos tragedijos. Ganėtinai dideliame kapinių plote dar išlikusios kelios dešimtys seniausių paminklų.

Smalsumą žadinantys radiniai bei parodos jūsų lauks dar vienoje populiarioje Suvalkų lankytinoje vietoje – Maria Konopnicka muziejuje, o tiksliau šios garsios asmenybės gimimo vietoje, kurioje turėtų apsilankyti kiekvienas savo krašto praeičiai neabejingas žmogus.

Suvalkų geležinkelio stotis bene puikiausiai savo pradinę išvaizdą išsaugojęs objektas. Tai ko gero svarbiausia atkarpa jungianti pagrindinius bėgius, vedančius į kitus didžiausius aplinkinius miestus.

Na, o popiežiui Jonui Pauliui II paskirtas bronzinis paminklas laikomas svarbiausiu iš visų esančių Suvalkuose, mat pastatytas norint pagerbti šio iškilaus dvasininko viešnagę, vykusią prieš kelis dešimtmečius. Dar ir dabar prie šio šedevro rengiamos didžiausios šventės, minėjimai, būriuojasi atvykusių turistų grupelės.

Ką gi, metas patraukti į Suvalkų kraštovaizdžio parką. Būtent ši stotelė padės atrasti tikrąjį gamtos grožį ir jos teikiamą vidinę ramybę. Skirtingų reljefų variacijos, natūraliai susiformavę upių slėniai, morenos, ežerai, galybė specialiai parengtų pažintinių takų, jodinėjimo kursai, nardymas, žvejyba, baidarės, tradicinių patiekalų degustacijos, toli gražu ne visos parko siūlomos atrakcijos.

Nemokama viešbučių rezervacija SuvalkuoseBooking.com

Bachanovo riedulyne susitelkę daugiau nei dešimtis tūkstančių šių unikalių, laiko suprojektuotų elementų, atrodančių nekasdieniškai bei pribloškiančiai.

Užkopę į aukščiausią teritorijoje esantį Ciso kalną išvysite plačiuosius, visą parką apimančius horizontus ir gražiausias rezervato kerteles.

Nuvykę į Vodzilkių kaimą, pasijusite tarsi grįžę bent šimtmetį atgal. Autentiški mediniai namai, garinės pirtys, sentikių bažnyčia, byloja apie ypač susitelkusios gyvenvietės egzistavimą, o apžiūrėjus visus praeities simbolius, galima leistis į pasivaikščiojimą Šešupės šaltinio takais.

Vienos dienos viskam išnagrinėti visoms lankytinoms vietoms Suvalkuose tikrai nepakanka, bet ir tiek tereikia, kad norėtųsi į Suvalkus sugrįžti dar ne kartą.

Suvalkai ir jų lankytinos vietos

Suvalkų žemėlapis