Švedija – lankytinos vietos

Nuostabioji Švedija turi labai daug priežasčių, kodėl verta ją aplankyti. Kol vieni ieško kažko aktyvesnio, tuo tarpu kiti renkasi ramesnes keliones, kadangi būtent tokio tipo kelionės jiems padeda geriausiai pasiilsėti.

Kadangi Švedijoje yra labai daug lankytinų vietų ir egzistuoja ypač plati pramogų gausa – kiekvienas gali rasti tai, kas geriausiai atitinka jo poreikius ir suvokimą, kokios turi būti atostogos.

Automobilio nuoma Švedijoje

Sunku išskirti taškus, kuriuos labiausiai verta aplankyti, kadangi Švedija yra labai įvairi ir kiekvienas jos regionas turi bent jau po šimtą taškų, kurie verti dėmesio. Mes išskirtume pačius pagrindinius, kurie dažniausiai pripažįstami kaip geriausi ir kaip labiausiai nusipelnę būti aplankomais.

Stokholmas

Kaip ir visų kitų valstybių, taip ir Švedijos sostinė yra bene labiausiai lankytinas objektas. Kodėl? Paprasčiausiai sostinės visada turi seniausią istoriją. Tad tuo pačiu gražiausius senamiesčius, nemažai kultūrinių objektų, istorinių statinių, kurie padeda geriau suprasti, kokiu rimtu gyveno šis miestas.

Švedijos lankytinos vietos

Stokholmas

Ši sostinė yra įsikūrusi net 14-oje salų, tad tai jai suteikia ypatingo išskirtinumo bei žavesio. Kai kurie šią sostinę vadina Venecija, kadangi stebina ne tik daug vandens, tačiau ir daug senove kvepiančių pastatų. Aptarti visų lankytinų vietų paprasčiausiai neužtektų laiko, tad apsilankykite bent jau sostinės centre, kur alsuoja modernumą bei klasiką supinančiais elementai.

Kalmar Slott

Jeigu esate senovės mėgėjas, tokiu atveju būtinai turite apsilankyti Kalmar Slott pilyje. Ji yra greta Baltijos jūros kranto, visiškai netoli Elando salos, tad lankydami ją tuo pačiu aplankykite ir labai gražią salą. Ši nuostabi pilis buvo statyta net XII amžiuje, tačiau metų eigoje ji buvo rekonstruojama, kadangi įvairūs karai sumažino jos funkcionalumą. Pilis taip pat ypatinga tuo, kad joje buvo sudaryta Kalmaro unija, kuri sujungė Švediją, Daniją bei Norvegiją kaip bendradarbiaujančias valstybes.

Gamla Uppsala

Gamla Uppsala – vieta, kurią privalo aplankyti artimiau vikingų gyvenimą pažinti norintys žmonės. Ši vietovė yra visiškai netoli Uppsala miestelio, tad būtent nuo jo ir gavo pavadinimą. III-IV amžiuje Uppsala miestelis buvo ekonominis bei kultūrinis centras, kuris aktyviai plėtėsi, čia atvykdavo amatininkai bei prekybininkai, kurie plėtė kultūrą ir atsiveždavo į regioną daiktų iš kitų Europos miestelių.

Čia galima pamatyti ne vieną lankytiną objektą. Akis labai patraukia katedra Domkyrkan. Jos požemiuose yra palaidotas Švedijos globėjas Šv. Erikas.

Geteborgas

Nuostabus miestelis, kuris Švedijos gyventojams dažniausiai atpažįstamas dėl įvairiausių jūros gėrybių gausos, kurias gali parodyti šis regionas. Vietiniai žvejai išlaikę savo tėvelių tradicijas aktyviai žvejoja tradiciniais būdais, o ne pramoniniu būdu. Žinoma, labai nuostabiai atrodo ir pakrantė bei salos, kurias galima matyti plika akimi.   Čia rasite ir patį didžiausią atrakcionų parką visoje Švedijoje, tad tai puiki vieta norintiems smagiai praleisti laiką.

Gotlando sala ir Visby

Pati didžiausia sala, kuri yra nutolusi nuo krantų apie 100 km – Gotlando sala. Dažnai čia besilankantys žmonės tikina, kad tai sala, kurioje saulės galima matyti daugiausia visoje Švedijoje. Tad jeigu kiek pabodo lietus ir didelis vėjas, juokaujama, tad reikia atvykti čia. Patekti į salą galima keltu ir lėktuvu, tad kiekvienas gali pasitikti jam labiausiai priimtina būdą.

Čia rasite nedidelį miestelį, kuris visas atrodo tarsi muziejus. Nedideli, autentiški namukai, besišypsantys žmonės, paprastumas, jaukumas ir šiluma. Tai viskas, ko dažniausiai daugelis ir nori. Nieko keisto, kad čia mielai atsikrausto gyventi ne tik Švedijos piliečiai, tačiau ir visi kiti, kurie paprasčiausiai ieško kuo ramesnės gyvenamosios vietos.

Viešbučių Švedijoje rezervavimasBooking.com

Jeigu dar niekada nebuvote Švedijoje, tokiu atveju galima pasidžiaugti, kad čia yra labai daug lankytinų objektų, tad pradėjus susipažinti su Švedija – teks atvykti dar daug kartų, kad pavyktų suprasi jos unikalumą bei žavesį.

Video: ką veikti Švedijoje

Švedijos žemėlapis