Šveicarija – lankytinos vietos

Šveicarija daugeliui yra pažįstama tik iš nuostabių atvirukų. Paprasčiausiai tai nėra itin lietuvių mėgstama kryptis. Kodėl? Atsakyti sunku, kadangi ši nuostabi šalis yra itin išvystyta, pritaikyta įvairiems turistų poreikiams, o ir kainos nėra labai gąsdinančios. Tai šalis, kuri apdovanota tikrai nuostabia ir daugeliui amą atimančia gamta: kalnai, vaizdingosios upės, slėniai. Juos tarsi papildomai puošia puškuojantys traukiniai bei nuolatos besišypsantys žmonės. Galima drąsiai sakyti, kad Šveicarijai su gamta labai pasisekė, kadangi vien ją pamačius teigiama, kad tai nuostabi šalis. O jei dar papildomai susimažinus su kultūra…

Šveicarija - kalnų šalis

Šveicarija – kalnų šalis

Klimatas

Šveicarija yra vidutinėje klimato juostoje, taigi čia apsilankymas visai rekomenduojamas ištisus metus. Aišku, ne visi mėgsta lankytis debesuotomis dienomis, kai lyja. Kadangi būtent tokie čia yra vėlyvi rudenys bei žiemos. Daugelis sako, kad klimatas labai panašus kaip ir Lietuvoje, tad gana nesunku nuspręsti, kokiu metų laiku čia geriausia yra keliauti.

Automobilių nuoma Šveicarijoje

Nelabai geras sprendimas keliauti žiemos metu, kadangi čia labai dažnai vyrauja rūkas. Jis yra neatsiejamas nuo drėgmės, kuri gali laužyti kaulus. Vasaros čia kur kas sausesnės nei Lietuvoje, tad galite būti ramesnis, kad atostogų Jums nesugadins lietus.

Gamta

Galima drąsiai sakyti, kad ir kokie kiti objektai domina turistus, tačiau gamta yra pirmasis numeris, kodėl čia žmonės lankosi. Daugiau nei du trečdalius gamtos užima nuostabūs kalnai, kuriuose siūlomos įvairiausios pramogos.

Kalnuose teka nuostabūs upeliai, bet vanduo ledinis, tad maudytis neturėtų net ir tie, kurie galvoja, kad yra užsigrūdinę. Einant per kalnus turistiniais takeliais galima gėrėtis gamta ir gauti natūralaus bei šviežio oro. Galiausiai, kalnuose galima atrasti ir krioklius bei upelius, žydrus vandenis, kokių Lietuvoje nematyti.

Tokia laukinė gamta, kuri yra beveik nepaliesta žmogaus, dažniausiai ir vilioja turistus užsukti į Šveicariją.

Visgi, čia galima grožėtis ne tik gamta, tačiau ir kultūriniais objektais, architektūra bei nuostabiais žmonėmis. Pateikiame sąrašą vietų, kurias privalote aplankyti jeigu užsukote į Šveicariją.

Lavo vynuogynas ir Ženevos ežeras

Jeigu, visgi, gamta Jums yra svarbiausia, tokiu atveju būtinai turite nukeliauti link Ženevos ežero, kuris džiugina akis skaidrumu. Tai ežeras, kuris sujungia Šveicariją su Prancūzija, kadangi jo teritorija tęsiasi abiejose valstybėse.

Greta ežero taip pat galite pamatyti ištisus vynuogynus, kurie yra auginami skaniausiam vynui gaminti. Netoli yra vasarnamiai, kur galite apsistoti. Dažniausiai tokiame nuostabiame gamtos kampelyje norisi praleisti kuo  daugiau laiko. Jeigu tik turite galimybę – ilsėkitės ir džiaukitės tyru kalnų oru.

Šiljono pilis

Keliaujame toliau link architektūrinių objektų, kurie taip pat turėtų sulaukti pelnyto dėmesio. Vietas iš tokių yra Šiljono pilis, kuri yra netoli minėto Ženevos ežero, tad neteks gaišti laiko kelionėms. Šiuo metu tai tarsi muziejus, kuriame yra atkurti natūralūs kunigaikščių apartamentai. Įdomu, kad galima užpilti į bokštus. Būtent nuo jų atsiveria nuostabi panorama su Ženevos ežeru.

Bernas - Šveicarijos sostinė

Bernas – Šveicarijos sostinė

Berno senamiestis

Šveicarijos sostinė yra Bernas, kuri nuo kitų Europos sostinių išsiskiria tuo, kad yra gana nedidelė. Ji taip pat gana “gamtinga”, tad gyvenimas čia gana lėtas ir prisitaikęs prie gamtos kismo. Labiausiai išsiskiria sostinės centre esantis senamiestis, kuriame gyvuoja maži namukai, susirangiusios gatvelės bei gatvės prekybininkai. Daugelis tikina, kad apsilankę čia jaučiasi tarsi pakliuvę į seną filmą.

Zermatt miestelis

Šis pavadinimas įprasmina vartus pro kuriuos atsiveria kelias į bene labiausiai turistų lankomą viršūnę pavadinimu Materhorna. Šioje viršūnėje yra įsikūręs nedidelis miestelis, kuris gyvuoja iš slidinėjimo paslaugų. Vasaros metu, nutirpus sniegui, siūlomas platus žygių po kalnus pasirinkimas. Taigi, tai puiki vieta aktyvių pramogų mėgėjams.

Viešbučių Šveicarijoje rezervavimasBooking.com

Ši vieta išsiskiria ir tuo, kad norint išsaugoti gamtą regione galima važinėti tik su elektromobiliais. Taip bandoma išvengti taršos. Nuostabu, kad vietiniai saugo savo gamtą.

Kalnų papėdėse vystomas žemės ūkis

Kalnų papėdėse vystomas žemės ūkis

Interlakenas

Miestas, kuris yra įsikūręs tarp dviejų Alpių ežerų. Pats miestelis gal ir neatrodytų labai ypatingas palyginus su kitomis Šveicarijos vietomis. Tačiau jis mėgstamas dėl keltuvo, kuris iškelia aukštai į kalnus. Nuo viršūnės galima grožėtis nuostabia panorama.

Reino krioklys

Tai 23 metrų aukščio krioklys, kuris riaumoja vandeniu kiekvieną dieną. Jis yra gana netoli Vokietijos sienos. Daugiau nei 150 metrų pločio krioklys atrodo tikrai labai įspūdingai. Mokslininkai teigia, kad per vieną sekundę čia prateka daugiau nei 700 000 litrų vandens. Nuostabus ir didingas grožis, kuris nepalieka abejingų.

Šveicarija dažniausiai lankoma dėl nuostabios gamtos bei aktyvių pramogų. Jeigu ieškote neįprastos kelionės tikslo – Šveicarija turėtų būti Jūsų pasirinkimas.

Video: ką veikti Šveicarijoje

Šveicarijos žemėlapis