Tailandas – lankytinos vietos

Paskutiniu metu itin išpopuliarėjo kelionės po Azijos žemyno šalis. Egzotika bei įspūdingu kraštovaizdžiu garsėjantis Tailandas jau senokai užsitarnavęs lyderio poziciją tarp daugiausiai turistų dėmesio sulaukiančių kelionių agentūrų pasiūlymų

Nepabūgusiems ilgų valandų, praleistų lėktuve, atsivers nauji horizontai, o įvykiai seks vienas po kito, tad nesivaikantiems visiškos komforto zonos tokia išvyka turėtų palikti neišdildomus įspūdžius. Kiekviena diena, praleista Tailande atneš vis kažką naujo.

Automobilio nuoma Tailande

Šventyklos, botanikos sodai, pasakiški paplūdimiai, autentiška rytų virtuvė, prekybininkų kvartalai, kuriuose kasdien knibždėte knibžda apsipirkti išsiruošusių vietinių, spinduliuoja savitumu, traukiančiu visus, kas nesibodi pažinti skirtingas kultūras.

Nemažą dalį visų garsiausių Tailando objektų aptiktume keliaudami po sostinę Bankoką. Vienas iš jų – karališkieji rūmai, ne vieną šimtmetį tapdavę karaliaus mėgstama apsistojimo vieta. Tai įspūdingas statinys, kurio nuodugniai apžiūrai vertėtų paskirti bent pusdienį. Be visa ko, kartu iš arti išvysite karališkąją koplyčią bei didingąją rūmų šventyklą.

Tailandas lankytinos vietos

Tailandas

Pribloškiančiai atrodo ir kitos Bankoko šventyklos kaip, kad Budos šventykla, kurią puošia ištaiginga, net keturis metrus siekianti Budos statula. Šis prašmatnus kūrinys pagamintas iš aukso ir net praėjus daugybei metų tebespinduliuoja išskirtine, abejingų nepaliekančia aura.

Tikru grožio ir harmonijos simboliu galėtume pavadinti Mamrunro šventyklą. Pastaroji sužavi tiek išvaizdžiu, itališko marmuro fasadu, tiek ir viduje randamais atributais. Bebronzinio Budos atvaizdo dar pamatysite net 52 kitas statulas, aprėpiančias kitų, budizmą išpažįstančių šalių tradicijas.

Taip pat užsukite į karo muziejų, leidžiantį susipažinti su ne pačiu šviesiausiu, bet svarbiu istoriniu laikotarpiu, kada nedideliuose šiaudiniuose nameliuose būdavo kankinami karo belaisviai iš kitų valstybių. Tuometinius įvykius puikiai nupasakoja išlikusios nuotraukos, laikraščiai, paveikslai, ginklai.

Išsiilgusius nuostabių vaizdų maloniai kviečia Rose Garden parkas. Kruopščiai sukomponuotos “gyvosios“ skulptūros, palmės, gėlės, tyvuliuojantis ežeras, ramina ir sukuria ypatingai šviesią atmosferą, o panorusiems aktyvesnių pramogų, siūloma išbandyti šokius, tailandietišką boksą, golfą, pasižiūrėti į dramblių šou ar atsipalaiduoti SPA kompleksuose.

Orchidėjos-vienos labiausiai vertinamų šio krašto gėlių, tad jei ir jūs esate įsimylėję šias aikštingas gražuoles, nuvykite į orchidėjų ūkį. Jame išvysite tūkstančius rūšių orchidėjų, svaiginančių savo kvapais bei spalvų įvairove.

Puiki atrakcija turintiems užtektinai drąsos – popietė krokodilų ūkyje. Kur daugiau pamatytumėte tokią gausybę šių roplių? Be visa ko, lankytojams pristatoma ir speciali programa, susidedanti iš specialiai apmokytų dresuotojų parengtų pasirodymų, kartais tikrai verčiančių užsidengti akis, matant kaip šie žmonės nepabūgsta taip priartėti prie atrodytų, tikrai grėsmingo gyvūno. Paėję kiek tolėliau išvysite daugiau tropikų gyventojų (šimpanzių, tigrų, gyvačių).

Pasigedusiems kažko triukšmingo tiktų nuolatiniu dūzgesiu pagarsėję Tailando taškai. Tarp jų ir triukšmingasis Kinų kvartalas. Itin siaurutės gatvelės, sausakimšos prekeivių, nedidelių suvenyrų krautuvėlių, o štai apie plaukiojantį turgų jau sklinda legendos. Pastarasis geriausiai atskleidžia tikrąsias tailandiečių tradicijas, perduodamas iš kartos į kartą.

Atsisveikinimui su Bankoku rinkitės Lumpini parką. Tai vieta puikiai pritaikyta norintiems atsikvėpti nuo miesto triukšmo. Nedideli tvenkiniai, pėsčiųjų takai, vaikų žaidimų aikštelės- viskas, ko reikia ramiam popietiniam pasibuvimui lauke.

Viešbučių Tailande rezervavimasBooking.com

Senovinių relikvijų fanatikams rekomenduojama patraukti į istorinį Ajutajos miestą. Čia netrūksta tuo metu stūksojusių prabangių rūmų, šventyklų, kitų įdomių ir vertingų pastatų griuvėsių.

Ten, kur plyti kalvų reljefas, akys raibsta nuo gamtos kūrinių įvairovės, oras toks lengvas ir grynas, trykšta ir gydomosiomis savybėmis pasižyminčios karštosios versmės. Po ekskursijos į šį, analogų neturintį tašką dar galite aplankyti amatų bei skėčių kaimelis, kur gimsta tikrai autentiška rankų darbo produkcija.

Video: ką veikti Tailande

Tailando žemėlapis