Talinas

Talinas – Estijos sostinė, šalies šiaurėje, vos už 50 kilometrų nuo Helsinkio. Taliną žmonės paprastai renkasi vienos – dviejų dienų kelionei arba kaip tarpinę stotelę keliaujant į Suomiją, Švediją ar Norvegiją. Talinas – senas miestas, turi didelį senamiestį ir įdomius muziejus, kas ir traukia čia turistus iš aplinkinių valstybių.

Taline gyvena beveik pusė milijono žmonių. Tai sudaro daugiau kaip 30 % visos Estijos gyventojų! Nemaža jų dalis – rusai, mat Estija ribojasi su Rusija, tad nenuostabu, jog parduotuvių vitrinose galima pamatyti nemažai ir rusiškų užrašų. Susikalbėti Taline pavyks arba rusiškai arba angliškais. Dažniausiai tai priklauso nuo žmonių amžiaus, jauni geriau moka anglų kalbą nei rusų, o su vyresniais be problemų galėsite kalbėtis ir rusų kalba.

Talinas

Talino senamiestis

Talino senamiestis garsėja visų pirma tuo, jog yra įtrauktas į pasaulinį UNESCO paveldo sąrašą. Ir ne veltui – jį pamatyti tikrai būtina lankantis Taline. Senamiestis – tikras viduramžių palikimas. Labai didelė senamiesčio gatvelių, pastatų yra išsaugoti nuo pat viduramžių ir vaikštant akmeninėmis gatvelėmis tikrai jaučiama viduramžių atmosfera. Vis dėl to, čia netrūksta ir kavinių bei restoranų pavargusiems nuo vaikštinėjimo turistams. Tačiau atsargiai – kai kuriose kavinėse gali tekti sumokėti ir 3 – 4 eurus už paprastą puodelį žalios arbatos.

Senamiestis išsidėstęs ant kalvos. Čia yra ir keli apžvalgos taškai, nuo kurių galima pažvelgti į Talino uostą ar kitas miesto dalis. Viena iš pramogų tokiuose apžvalgos vietose – tai kirai, įžūliai grobiantys iš turistų maistą.

Talinas

Bevaikštinėdami po senamiestį, be abejonės, praeisite ir rotušės aikštę. Vasaros metu joje veikia kavinės, mugės, na o žiemą aikštė pertvarkoma į kalėdinį miestelį. Pati miesto rotušė tai gotikinio stiliaus pastatas, šiandien veikiantis kaip muziejus ir koncertų salė. Kitoje aikštės pusėje rasite ir vaistinę. Taip, tikrai, vaistinę! Raeapteek vaistinė yra ilgiausiai nenutrūkstamai veikianti vaistinėje visoje Europoje! Be to, pasakojama, jog šioje vaistinėje sukurti ir marcipanai – visame pasaulyje paplitęs saldumynas.

Jei norite pažvelgti į Taliną iš aukščiau – aplankykite švento Olafo bažnyčią. Ji turi 159 metrų aukščio bokštą, iš kurio atsiveria įspūdingas vaizdas. Be to, ji garsėja ir tuo, jog 15 – 16 amžiuose tai buvo pats aukščiausias pastatas visame pasaulyje!

Toompea pilis šiandien yra žinoma kaip Estijos parlamento rezidencija. O šalia yra įsikūrus ir ortodoksų katedra, kurioje galėsite paganyti akis į auksu puoštą interjerą.

Talinas

Talino muziejai

Talino muziejai nėra pigūs. Apskritai, pramogos Taline nėra pigios, tačiau, sakoma, jog jos yra vertos savo kainos.

Kumu muziejus. Tai meno muziejus, garsėjantis kaip vienas moderniausių muziejų visoje Estijoje. Čia rasi apie 60 000 estų menininkų darbų. Apsilankymas – 5.5 euro.

Estijos jūrų muziejus. Šis muziejus įsikūręs senuose hidroplanų angaruose. Čia pamatysite 100 metų amžiaus ledlaužį, įvairiausius laivus ir susipažinsite su jūrų pasauliu. Įėjimo kaina – 14 eurų.

Automobilių nuoma Taline

Estijos istorijos muziejus. Jame susipažinsite su 11 000 metų Estijos istorija. Čia yra įvairių teminių kambarių – ginklų ar prekybos. Taip pat galima įlipti į interaktyvią laiko kapsulę ir tokiu būdu patirti Estijos istoriją. Įėjimas – nuo 5 eurų suaugusiems.

Okupacijos muziejus. Šiame muziejuje susipažinsite su daugiau kaip 50 metų vokiečių ir sovietų okupacijos istorija. Įėjimas – nuo 6 eurų suaugusiems.

Tai, ko gero, įdomiausi muziejai Taline. Be abejo, mieste yra ir kitų lankytinų vietų, kaip gotikinio vienuolyno griuvėsiai ar kalėjimas. Beje, keliaudami po Taliną, nepamirškite aplankyti ir pajūrio – čia rasite ir paplūdimių ir galėsite pasižvalgyti po uostą. Žinoma, viskam pamatyti vienos dienos neužteks, tad gerai suplanuokite kelionę ir ką norėsite pamatyti.

Viešbučių Taline rezervavimasBooking.com

Talino žemėlapis