Tamperė

Tamperė – miestas Suomijoje, esantis už 750 kilometrų nuo Lietuvos. Nedidelis, tačiau turintys šį tą įdomaus parodyti ir turistams.

Klimatas. Klimatas jūrinis. Vasarą temperatūra svyruoja tarp 12-25 laipsnių šilumos. Žiemą temperatūra būna nuo -10 iki -4 laipsnių. Žiemos sezonas trunka apie 5 mėnesius, vasaros – 3. Kritulių iškrenta panašiai kaip Lietuvoje.

Maistas. Prekybos centruose maistas kainuoja 2-3 kartus brangiau nei Lietuvoje. Greito maisto restoranuose galima pavalgyt už 8-10 eurų.

Tamperė

Ką veikti. Tamperėje noriai lankomas apžvalgos bokštas, įvairūs muziejai (Lenino, mumių, batų, dailės, mineralų ir kiti). Mieste yra bent 6-7 bažnyčios, katedra, keli parkai, upė, ežerai, todėl vaikščiojant po miestą yra į ką pasidairyti. Populiarus Sarkanniemi pramogų parkas, kuriame yra akvariumas, delfinariumas, zoologijos sodas, apžvalgos bokštas, įvairios parduotuvės, restoranas ir kitka. Žiemos metu (iki balandžio pabaigos) įėjimas į parką pigesnis, kainuoja 23 eurus. Galima mokėti ir atskirai už atrakcionus, tačiau einant bent į tris jau pigiau bus pirkti bilietą visiems.

Muziejai Tamperėje

Skrydžių kainos į Tamperę Suomijoje dažnai nesiekia nė 20 litų. Vilioja? Išties. Bet ką veikti nuvykus į trečią pagal dydį Suomijos miestą, kuris net neturi priėjimo prie jūros? O veikti tikrai yra ką. Šiame straipsnyje tai ir bandysime įrodyti.

Tamperėje įkurtas bene žymiausias visoje Suomijoje muziejus. Tai Lenino muziejus, kuriame reprezentuojamas Lenino gyvenimas ir veikla, atsiribojant nuo ideologijos. Pirmadieniais – penktadieniais muziejus dirba nuo 9:00 iki 18:00. Savaitgaliais nuo 9:00 iki 16:00. Kaina 5 eurai suaugusiems ir 3 eurai vaikams, studentams, pensininkams.

Tamperė

Vapriikki muziejų centras. Centre kasmet surengiama apie 12 parodų įvairiomis temomis, nuo istorijos iki technologijų. Taip pat čia yra įsikūrę keli pastovūs muziejai. Tai Batų ir Lėlių muziejai, taip pat Suomių ledo ritulio šlovės salė. Vapriikki centras veikia nuo antradienio iki sekmadienio 10:00 – 18:00 valandomis. Kaina 8 eurai suaugusiems ir 3 eurai vaikams, studentams, pensininkams.

Amuri darbininkų namų muziejus. Jame galima pamatyti kaip Tamperės žmonės gyveno nuo 1800 iki 1970 metų. Pats muziejus
sudarytas iš 32 dviejų medinių namų, kuriuose galima pamatyti kaip anksčiau atrodė kepykla ar batsiuvo darbo vieta. Muziejus atviras lankytojams nuo gegužės vidurio iki rugsėjo vidurio, antradieniais – sekmadieniais 10:00-18:00. Kaina suaugusiems 6 eurai, pensininkams 5 eurai, vaikams ir studentams 1 euras.

Automobilių nuoma Suomijoje

Mumių muziejus. Prisimenat tą animacinį filmuką? Tamperėje galite „gyvai“ pamatyti muminukus. Muziejaus ekspoziciją sudaro virš 2000 eksponatų. Mumių muziejus įsikūręs centrinėjė miesto bibliotekoje. Čia pat galite įsigyti suvenyrų. Apsilankyti galima nuo antradienio iki penktadienio 9:00 – 17:00 ir savaitgaliais 10:00 – 18:00. Įėjimas suaugusiems 4 eurai, vaikams ir studentams 1 euras.

Šnipų muziejus. Tai vienintelis muzejus Europoje šnipinėjimo istorijos tematika. Jame galima pamatyti įvairius šnipų naudotus įrankius, ginklus. Galima patiems išbandyti balso keitiklį ar nematomą rašalą. O jei to neužtenka, galite pabandyti įsilaužti į seifą ar atlikti šnipo testą. Muziejus atdaras visus metus, vasaros metu dirba pirmadieniais – šeštadieniais 10:00 – 18:00, sekmadieniais nuo 11:00 iki 17:00, žiemos dienomis muziejų galima aplankyti 11:00 – 17:00. Kaina suaugusiems 8 eurai, vaikams ir studentams 6 eurai.

Mineralų muziejus. 7000 akmenų ir dirbinių iš 70 pasaulio šalių. Be to čia yra meteoritų, kriauklių, koralų, fosilijų. Fosilijų kolekcijoje labiausiai susidomėjimą keliantis eksponatas – dinozaurų kiaušiniai. Eksponatų dydis svyruoja nuo kelių gramų svorio brilianto iki kelis šimtus kilogramų sveriančių luitų. Muziejus veikia antradieniais – penktadieniais 9:00 – 17:00, savaitgaliais – 10:00 – 18:00. Bilietas suaugusiems 4 eurai, pensininkams ir bedarbiams 2 eurai, vaikams ir studentams 1 euras.

Werstas suomių darbo muziejus. Jame yra atskiras Garų variklio muziejus ir Tekstilės pramonės muziejus. Eksponatai Werstas muziejuje nuolat keičiami. Jame galima pamatyti didelę dalį suomių pramonės istorijos. Muziejus veikia antradieniais – sekmadieniais 11:00 – 18:00 valandomis. Už 7 eurus galite 1,5 valandos apžiūrinėti ekspozicijas.

Tamperė

Pramogos Tamperėje

Ko gero, populiariausia turistų pramoga Tamperėje tai Sarkanniemi nuotykių parkas.Jame yra vandens parkas, planetariumas, zoologijos sodas vaikams, meno muziejus, stebėjimo bokštas, pramogų parkas ir šiauriausias pasaulyje delfinariumas. Parke yra net septyni amerikietiški kalneliai. Bilietas į parką žiemą kainuoja 23 eurus (visiems nuo 120cm ūgio ). Į kainą įskaičiuotos visos žiemą veikiančios pramogos. Muziejai ir kiti skyriai atsidaro skirtingu laiku, reiktų atkreipti į tai dėmesį. Bilietas galioja pirkimo dieną.

Tamperė įsikūrusi ežerų apsupty, tad viena iš pramogų yra pasiplaukiojimas kateriu po ežerą. Rekomenduojama aplankyti Langelmavesi ežere esantį Erapyha gamtos parką. Taip pat beplaukiojant galima ir pažvejoti. Valtyse telpa 7 žmonės (įskaitant vairuotoją). 3,5 valandos trukmės pasiplaukiojimas kainuoja 120 eurų (nepriklausomai nuo žmonių kiekio). Deja, teks pavažiuoti apie 60 km nuo Tamperės.

Tamperėje taip pat yra pora nedidelių slidinėjimo kalvų. Ilgiausi slidinėjimo ruožai siekia 350 m, nusileidžiama iki 70 metrų žemyn. Yra keltuvai. Kainos priklauso nuo slidinėjimo laiko ir kokią įrangą nuomositės.

Žvejyba Tammerkoski slenksčiuose. Upė teka per patį miestą. Žvejybos leidimas kainuoja 4 eurai 6 valandoms arba 5 eurai visai dienai. Leidžiama pagauti iki trijų lašišinių žuvų (kitokios žuvys neskaičiuojamos).

Aplink Tamperę yra kalnų, ežerų miškų. Taip pat čia įrengti ir turistiniai takai, jais galite vaikščioti, bėgioti ar važinėtis dviračiais. Yra vietų tinkamų slidinėjimui.

Tamperė

Netoli Tamperės siūloma išsimaudyti pirtyje ir šokti į ežerą, o žiemą į eketę. Tokios suomiškos pirtys aplink Tamperę yra kelios, tad reikėtų išsirinkti labiausiai atitinkančią lūkesčius. Paprastai kainos svyruoja iki 10 eurų.

Be šių pramogų Tamperės firmos siūlo medžioklės, žvejybos ekskursijas, jodinėjimą arkliais, važinėjimą kartingais, safarį po miškus, važinėjimą šunų kinkiniais ir sniegomobiliais, laipiojimą uolomis, plaukiojimą kanojomis ir kajakais, šiaurietiško vaikščiojimo ekskursijas, net naktines ekskursijas po mišką. Suomijoje daug dėmesio skiriama pramogoms natūralioje gamtoje.

Jei po dienos pramogų jaučiatės pavargę, Tamperėje yra Rantasipi spa viešbutis, kuriame galite užsisakyti spa procedūrų, paplaukioti baseine ar išsimaudyti pirtyje ir leisti sau atsipūsti. O jei norite tiesiog pailsėti, turėkite omeny, kad Tamperėje yra net 36 paplūdimiai, kur galite išsimaudyti ir pabūti gamtos prieglobstyje.

Viešbučių Suomijoje rezervavimasBooking.com

Tamperės žemėlapis