Tartu – lankytinos vietos

Tartu labai dažnai pavadinamas studentų sostine, tačiau tegul šis epitetas Jūsų nesuklaidina. Taip pat Tartu gali būti apibūdinamas kaip universiteto miestelis, nes jame yra pati seniausia aukštojo mokslo įstaiga.

Kadangi mokslo metų laiku Tartu aktyviai veikia studentai – pulsuojantis judesys juntamas ištisą parą. Žinoma, aplankyti verta ne tik seniausią šalies universitetą, tačiau ir mokslo centrą, rotušę, muziejus ir kitas lankytinas vietas Tartu. Bet apie viską nuo pat pradžių.

Tartu lankytinos vietos

Alaus darykla “A LE Coq”

Žinoma, koks gi studentų miestelis be joje veikiančios alaus daryklos, kuri suteikia galimybę degustuoti įvairiausias alaus rūšis. Darykla atidaryta XIX pirmame dešimtmetyje, tad veikia jau du gerus šimtmečius. Šiuo metu tai yra pati didžiausia alaus darykla Estijoje. Tiesa, tai vieta, kurioje ne tik gaminamas alus, tačiau galima užsukti ir į alaus kelio muziejų: žiūrėti, uostyti ir ragauti.

Ekskursijos kaina: vaikams iki 18 metų – 1 EUR, vyresniems – 3 EUR.

Ekskursijos vedimo laikais – II 14 val. ir VI 10, 12 ir 14 val.

Jeigu ekskursijoje dalyvauja daugiau nei 10 žmonių – būtina registracija.

Rotušės aikštė

Rotušė – bene pats svarbiausias miesto centras, kuris patraukia dėmesį didingumu bei išskirtinumu. Rotušės bokšte yra apie dvidešimt varpelių, kurie kelis kartus per dieną groja nuostabias melodijas.

Įdomu tai, kad XVIII didžioji dalis Rotušės sudegė gaisre ir atstatinėjant buvo naudojami skirtingi architektūros stiliai. Šiuo metu viena dalis yra barokinė, kita – rokoko, o šiaurinė pusė pastatyta ankstyvojo klasicizmo stiliumi.

Jeigu norite paklausyti nuostabios melodijos – būkite kuo arčiau Rotušės bokšto kiekvieną dieną 12:01, 18:01 ir 21:01 val.

Tartu

Tartu universitetas

Tartu karceris

Kaip jau minėjime, Tartu yra studentų miestelis, tad jis pasižymi ir savomis taisyklėmis, kurių turi laikytis ne tik vietiniai, tačiau ir turistai. Pavyzdžiui, Tartu universitete yra karceris, kuriame anksčiau buvo pasodinami studentai, kurie nepagarbiai elgėsi su damomis. Šiuo metu tai tik puiki vieta nuotraukoms, tačiau vis dar galite būti nubaustas, tad elkitės gražiai.

Automobilių nuoma Estijoje

Tartu kūrybininkų Meka

Studentų miestelis taip pat išsiskiria dideliu kūrybiškumu, tad vos tik atšyla oras – rengiama labai daug įvairiausių performansų bei menininkų pasirodymų, kurie džiugina ir vietinius, ir turistus. Į lauką dažnai išnešami paveikslai, tad padaroma galerija po atviru dangumi.

AHHAA mokslo centras

Mokslo ir inovacijos centras Ahhaa kiekvienais metais sutraukia turistus iš viso pasaulio. Tai inovatyvus centras, stebinantis savo technologijomis bei kūrybiškumu. Tai vieta, kurioje galima susipažinti su technologijomis bei mokslo naujovėmis, taigi, eksponatai nuolatos atnaujinami.

Darbo laikas: VII-III 10.00-19.00 val., V-VI 10.00-20.00 val.

Kaina: bilieto kaina varijuoja labai įvairiai nuo 5 iki 35 EUR. Kuo daugiau žmonių lankysis ir kuo daugiau eksponatų/patalpų norėsite pamatyti – tuo pigiau kainuos. Rekomenduojame lankytis grupėmis.

Tartu

Tartu

Senamiestis

Vieta, kurioje galima pamiršti kasdieninius rūpesčius, suvalgyti torto gabaliuką, išgerti šiltos arbatos ir įkvėpti gyvenimo. Siauros vingiuotos gatvelės ir spalvoti pastatai yra labai graži ir maloni vieta. Žinoma, pasivaikščiojimas bus kur kas malonesnis gražiu oru, tad planuodami kelionę į Tartu nepamirškite, kad lietus ir vėjas ten gana dažnas reiškinys.

Viešbučių Tartu rezervavimas

Dėmesio! Pateikiame jums geriausius viešbučių pasiūlymus Tartu! Peržiūrėkite pačius geriausius pasiūlymus ir rezervuokite sau labiausiai patinkantį viešbutį! Užsisakykite iš anksto ir sutaupykite!Booking.com

Didžioji dalis pastatų, kurie yra Senamiestyje, pastatyti klasicizmo bei baroko ir rokoko stiliais, tad toks miksas atrodo tikrai įspūdingai.

Besibučiuojantys studentai

Greta Rotušės, pačiame Tartu centre, galite pamatyti labai gražią skulptūrą, kuri žavi savo paprastumu. Joje pavaizduoti du besibučiuojantys studentai ir tai puikiai įamžina šio miestelio dvasią. Įsimylėję jaunuoliai yra pastatyti ant fontano, tad tekant vandeniui skulptūra atrodo tikrai įspūdingai.

Greta šios skulptūros yra lentelės su nelabai toli esančiais miestais, įskaitant Rygą bei Kauną.

Tartu

Tartu fontanas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tartu parkas

Tai nuostabus gamtos kampelis, kuriame galite pamatyti ne tik augalus, tačiau ir išskirtines skulptūras, tiltelius, pro kuriuos galite vaikščioti. Kiekvienas tiltelis turi savo pavadinimą ir simbolizuoja tam tikrą reiškinį.

Pavyzdžiui, negalima eiti pro Velnio tiltą, kadangi jis Jums sutrukdys išlaikyti egzaminus. Tuo tarpu Angelų tiltas yra pastatytas tam, kad padėtų išpildyti slapčiausius norus.

Parkas yra greta kalvos, kurios viršuje yra Dumo katedra bei Observatorijos muziejus.

Tartu – mažas miestelis su gražia istorija bei įspūdingais lankytinais objektais. Juk kartais genialumas slypi paprastume!

Tartu žemėlapis

Video apie Tartu