Tel Avivas – lankytinos vietos

Tel Avivas – jaunatviškas, dinamiškas, ištisą parą nemiegantis miestas, kuriame sau pramogų atras tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Šis miestas puikiai sujungia tūkstantinę istoriją su modernumu bei šiuolaikinio žmogaus poreikiais. Tel Avivas turistus traukia iš viso pasaulio ir kartą apsilankius norisi vėl ir vėl sugrįžti.

Tiesa, Tel Avivas nėra labai pigus miestas. Nors turistų skaičiumi nesiskundžia, tačiau, norint sutaupyti, naudinga susidaryti lankytinų vietų maršrutą. Taip sutaupysite ir laiko, ir pinigų. O labiausiai lankytinas vietas šiame karštame mieste rasite žemiau.

Automobilių nuoma Tel Avive

Tel Avivo promenada, Tayelet

Tai vieta, kurioje visada yra gausu žmonių, šurmulio, juoko bei pramogų ištroškusių turistų. Vakarais vyksta daug gatvės muzikos pasirodymų, performansų, kurie stebina savo gausa. Paremkite gatvės menininkus ir suteikite jiems galimybę užsidirbti. Jeigu nenorite išlaidauti kavinėse – atsisėskite ant šaligatvių, suoliukų ir paprasčiausių pastatų laiptelių, kadangi tai įprasta ne tik turistams – ir vietiniai atvyksta čia pailsėti. Tai vieta, kurią aplankyti dažniausiai siūloma vakarais, kai lauke jau nebe taip karšta ir pasivaikščiojimas būna malonesnis.

Tel Avivo pastatai

Tel Avivo pastatai

Palmach muziejus

Net jeigu ir nesate didelis muziejų gerbėjas, apsilankyti Palmach muziejuje tikrai verta. Palmach – karinė organizacija, kurios tikslas buvo padėti britams apginti Palestiną nuo ateinančios vokiečių armijos. Šiuo metu muziejus labiausiai traukia savo II Pasaulinio karo eksponatais. Įdomu tai, kad lankymo metu Jūs ne tik žiūrėsite į eksponatus ir klausysite neįtikimų istorijų, tačiau galėsite įsijausti į to meto kariškio gyvenimą. Tam padeda trijų dimensijų filmai, vaizdiniai efektai, 3D fotografijos ir panašios instaliacijos. Taigi, muziejus yra išties modernus.

Palmach muziejus, deja, priima tik grupes, tad reikia ją susirinkti norint apsilankyti muziejuje. Visgi, naudojantis internetu tai gana paprasta ir tikrai įmanoma. Surinkus grupę reikia apie tai informuoti administraciją. Eksponatų apžiūra trunka 90 minučių.

Darbo laikas: sekmadieniais-pirmadieniais 09.00-16.30;  antradieniais 09.00-20.00;  trečiadieniais 09.00-13.30; ketvirtadieniais 09.00-16.00;  penktadieniais 09.00-11.30.

Kainos: suaugusiems 6.15 € (30 Izraelio šekelių); su nuolaida (studentams su Isic pažymėjimu, senjorams) 4.10 € (20 Izraelio šekelių).

Nalagaat centras

Jaffa uostamiestyje esantis centras buvo atidarytas 2007 metais. Pradinė jo idėja – ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas padėti kurčnebyliams aktoriams išreikšti save. Šiuo metu šis centras vilioja ne tik labai skaniais patiekalais, tačiau ir personalu iš kurio 70 asmenų yra kurti arba akli. Tai socialus projektas, kurį turėtų paremti kiekvienas apsilankęs Tel Avive. Salėje reguliariai vyksta įvairiausi pasirodymai, kurių tikslas parodyti, kad neįgalus asmuo taip pat yra pilnavertis. Internete galima atrasti pasirodymų tvarkaraštį.

Tel Avivo paplūdimys

Tel Avivo paplūdimys

Nepriklausomybės muziejus

Anksčiau šis muziejus buvo pirmojo Tel Avivo mero namai, šiuo metu tai vieta, kurioje galite susipažinti su miestelio nepriklausomybės istorija. Dabartiniame muziejuje 1948-ais metais buvo paskelbta Izraelio nepriklausomybė. Taigi, didžioji dalis eksponatų ir yra susiję su šalies nepriklausomybe: nuotraukos, video, dokumentai, deklaracijos…

Neve Tzedek

Dar viena vieta, kurioje lankosi istorijos mėgėjai. Tai vieta, kurioje buvo apgyvendinami žydai. Aplinka atrodo tikrai unikaliai: siauros, mielos gatvelės, vedančios link jūros, turgus, kuriame šurmuliuoja prekeiviai, senasis uostas… Neve Tzedek tiesiog kvepia romantika bei istorija! Šiuo metu tarp siaurų gatvelių yra įsikūrę daug kavinių bei parduotuvių, kuriose galite skaniai pavalgyti bei nupirkti lauktuvių artimiesiems. Tiesa, tai vieta, kur rasite ne tik mažytes parduotuves, tačiau ir garsiausių dizainerių parduotuves.

Jaffa uostas

Tai senasis uostas. Pasak vietinių, jam yra daugiau nei 4 000 metų ir pirmieji uosto valdytojai buvo dar senovės egiptiečiai bei finikiečiai. Tik XX amžiaus septintame dešimtmetyje uostas vėl įgavo gyvybės ir tapo vienu labiausiai lankomu turistinių objektų Tel Avive. Šiuo metu uoste galite ne tik įkvėpti gaivaus jūros oro, tačiau tuo pačiu ir pamatyti nuostabiausius menininkų darbus, archeologijos papuošalus, menininkų parduotuves bei senovines gatveles, kurios kelia romantiškus jausmus.

Tel Avivo viešbučių vaizdai

Tel Avivo viešbučių vaizdai

Žydų diasporos muziejus

Tel Avive yra muziejus, kuriame galima susipažinti su žydų tautos išgyvenimu. Žydų diasporos muziejus tikrai yra unikali institucija, kuri traukia turistus iš viso pasaulio.

Jeigu norite aplankyti muziejuje darbo laikas: VII-II 10.00-16.00, III-IV 10.00-19.00, V 09.00-13.00, o VI ir šventinėmis dienomis muziejus nedirba.

Viešbučių Tel Avive rezervavimasBooking.com

Hayarkon parkas

Ilgiausia upė Izraelyje – Hayarkon. Greta jos įkurtas ir nuostabaus grožio parkas. Kiekvienais metais šį nuostabų gamtos kampelį aplanko daugiau nei 16 milijonų žmonių. Jus nustebins ne tik flora, tačiau ir gyvūnija, kurią galima  fotografuoti. Dažnai šiame parke rengiami koncertai. Jame jau yra koncertavusios tokio žvaigždės kaip M. Džeksonas, E. Džonas, T. Terner ir kitos.

Tel Avivas – nuostabi vieta su nuostabiais vietiniais žmonėmis, kurie mielai padeda turistams. Jeigu planuojate lankytis Izraelyje – būtent Tel Avivas yra tas miestas, kuris bene geriausiai perteikia Izraelio dvasią.

Tel Avivo žemėlapis

Video apie Tel Avivą