Tenerifė – Teidės ugnikalnis

Tenerifė – didžiausia iš septynių Kanarų salyno salų. Sala yra vulkaninės kilmės, jos plotas – vos 2034 km². Salos vidury yra 20 km skersmens Teidės ugnikalnis. Jo aukštis – 3718 metrų ir tai yra trečias pagal dydį pasaulyje vulkanas esantis saloje. Kartu jis yra ir aukščiausias Ispanijos taškas.

Paskutinį kartą Teidės vulkanas buvo išsiveržęs 1909 metais, o šiuo metu laikomas snaudžiančiu. Ugnikalnis kartu su Teidės nacionaliniu parku įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Teidės parkas – vienas lankomiausių nacionalinių parkų pasaulyje.

Teidės ugnikalnis

Teidės ugnikalnis

Daug keliautojų į Tenerifę skrenda tiesiog pailsėti, pasivolioti paplūdimyje ar išsimaudyti žydroje jūroje. Kiti traukia pasigrožėti šalies gamta, mat vulkaninės kilmės salos kraštovaizdis gerokai skiriasi nuo lietuviško. Na o mes papasakosime, apie žymųjį Teidės vulkaną.

Į Teidės ugnikalnį galima pakilti keltuvu. Per 10 minučių jis užkelia į 3550 metrų aukštį. Pramoga nėra pigi – 25 eurai pakilimas + nusileidimas. Beje, bilietas galioja tik vieną valandą, tad jei praleisite nusileidimą teks mokėti papildomus 12,50 euro, nors tai nėra labai griežtai tikrinama…

Norint užlipti į pačią viršūnę, iki kurios lieka dar 168 metrai, reikalingas specialus nacionalinio parko leidimas. O jį gauti verta – nuo viršūnės atsiveria įspūdingas ne tik visos salos vaizdas, bet ir aplinkinės La Palmos, Gran Kanarijos, La Gomeros,El Hierro salos.

Atsidūrus tokiame aukštyje, gali užklupti aukštumų liga, mat deguonies čia gerokai sumažėja. Vos pasijutus blogai, rekomenduoja nedelsiant nusileisti žemiau.

Teidės ugnikalnis

Teidės ugnikalnisTeidės ugnikalnis

Kitas būdas patekti ant Teidės viršūnės yra automobiliu ir pėsčiomis. Automobiliu pakylama į 2200 metrų aukštį, kur Montana Blanca bazėje jis paliekamas. Deja, bet parkavimosi aikštelė čia nėra didelė.

Nuo bazės toliau kylama pėsčiomis, bet rekomenduojama neskubėti vėlgi dėl tos pačios aukštumų ligos. Užkopus į 3270 metrų aukštį, jūsų lauks Altavista bazė. Joje vienai nakčiai galima gauti nakvynę ir pasinaudoti virtuve.

Jei užlipę norėsite leistis keltuvu, iš anksto pasidomėkite, ar jis tuo metu veikia, kitaip teks kopti žemyn pėsčiomis. Keltuvas gali būti neeksploatuojamas dėl blogų oro sąlygų.

Automobilių nuoma Tenerifėje

Važiavimas automobiliu iki minėtos bazės taip pat nenuobodus. Kelionė prasideda šalia smėlėtų saulės nutviekstų paplūdimių. Vėliau, kylant aukštyn, pasiekiamas Vilaflor kalnas, nuo kurio atsiveria tarsi alpių vaizdas.

Važiuojant dar aukščiau, pakylama virš debesų, aplinka staiga pasikeičia ir prasideda taip vadinamas „mėnulio kraštovaizdis“. Visa tai galima patirti ir be automobilio – čia rengiamos ekskursijos norintiems užkopti į kalną savo kojomis. Tai trunka maždaug šešias valandas, tad reikia pasirūpinti šiltais drabužiais (viršūnėje pučiantis vėjas gerokai numuša jutiminę temperatūrą), maistu bei tinkama avalyne.

Be abejo, reikia būti tikriems, kad turite pakankamai fizinės ištvermės savarankiškai užkopti į Teidės ugnikalnį.

Tenerifė

Kas laukia viršuje? Ugnikalnis dar nėra nugludintas vėjo, viršūnė dantyta, nelygi, išraižyta lavos suformuotais kanalais. Kai kur, iš 30 metrų gylio garuoja sieringos dujos. Tad pasidairyti verta ne tik į aplinkui tyvuliuojantį Atlanto vandenyną ir Kanarų salas, bet ir į vietos kraštovaizdį.

Vasarą temperatūra nacionalinio parko teritorijoje (jis prasideda nuo 2000 metrų aukščio) dažnai siekia 40 laipsnių. Bet žiemą, ji gali nukristi iki 0 ir viršūnė padengiama sniegu. Būnant viršuje temperatūra gali nukristi staiga, tad nepamirškite nei kepurės nuo saulės, nei šilto megztinio.

Viešbučių Tenerifėje rezervavimas

Dėmesio! Pateikiame jums geriausius viešbučių pasiūlymus Tenerifės saloje! Peržiūrėkite pačius geriausius pasiūlymus ir rezervuokite sau labiausiai patinkantį viešbutį! Užsisakykite iš anksto ir sutaupykite!Booking.com

Teidės ugnikalnis žemėlapyje