Toskana

Toskana – regionas vidurio Italijoje, garsus savo kraštovaizdžiu, tradicijomis, istorija, meno palikimu. Iš vakarų pusės Toskana skalaujama Tirėnų jūros. Regiono plotas – 23 000 km², jame gyvena 3,8 milijono gyventojų, sostinė – Florencija. Toskanoje gyveno tokios įžymybės kaip Leonardas da Vinčis, Mikelandželas, Botičelis, Dantė, Galilėjus, Amerigas Vespučis.

Toskana

Toskanoje yra net šešios vietos, įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, tarp jų ir Florencijos senamiestis bei Pizos aikštė su katedra. Be to, šiame palyginti nedideliame regione (triskart mažesniame už Lietuvą!) yra net 120 gamtos draustinių. Turistus čia labiausiai traukia trys dalykai: renesanso menas, Toskanos maistas ir vynas, ir saulėti Italijos paplūdimiai. Žinoma, lankomiausias Toskanos miestas yra garsioji Florencija.

Atsidūrus Toskanoje, tikrai norėsis pasigrožėti šio regiono architektūra. Kiekvienas Toskanos miestas turi savo Katedrą. Viena žymesnių yra Florencijos katedra, dar vadinama mergelės Marijos katedra. Tai gotiško stiliaus statinys, pradėtas statyti 1296 metais. Florencijos katedra yra viena didžiausių Italijoje, o jos kupolas yra pats didžiausias plytinis kupolas pasaulyje.

Toskana

Dovydo skulptūra. Mikelandželo šedevras – 5 m aukščio skulptūra iš marmuro, sukurta 1501 – 1504 metais. Pasakojama, kad Mikelandželas, kurdamas šią statulą, beveik nevalgė ir miegodavo su drabužiais ir batais. Dar gi teigiama, jog pradžioje menininkas skulptūrą nulipdė iš vaško ir panardino į vandenį, o skulptūrą kaldavo pagal tai, ką matydavo vandenyje slūgsant vandeniui. Iš pradžių planuota statulą pastatyti 80 metrų aukštyje ant Katedros kontraforso, deja paaiškėjo, jog 6 tonas sveriančio meno kūrinio ten užkelti nepavyks, tad Dovydas buvo pastatytas Sinjoros aikštėje, priešais vyriausybės rūmų įėjimą.

Visiems gerai žinomas Pizos bokštas pradėtas statyti 1173 metais. Sumūrijus tris aukštus, bokštas ėmė svirti, tad darbai buvo nutraukti. Praėjus šimtui metų, 1272 – aisiais, vėl buvo imtasi darbo. Bet vėlgi, pastačius dar tris aukštus bokštas ėmė svirti jau į kitą pusę. Ir tik dar po šimto metų, 1370 – aisiais, bokštas pagaliau buvo baigtas. Vėliau, patikrinus pamatus, paaiškėjo, jog jei bokštas būtų bent kiek aukštesnis, jis iškart būtų nuvirtęs.

Automobilių nuoma Toskanoje

Uffizi galerija – seniausias ir vienas žinomiausių meno muziejų Europoje. Jame surinktos didžiulės meno kūrinių kolekcijos iš renesanso laikotarpio. Čia galima išvysti Leonardo da Vinčio, Mikelandželo, Botičelio darbų. Galerija itin populiari tarp turistų, todėl kartais net iki 5 valandų tenka laukti eilėje, kol į ją patenkama. Norint to išvengti, galima bilietą pirkti internetu iš anksto.

Galileo muziejus formaliai vadinamas mokslo istorijos institutu ir muziejumi. Jame eksponuojami įvairūs prietaisai, didaktiniai ir eksperimentiniai įrankiai, jame galima pamatyti Galilėjaus teleskopą, termometrą. Taip pat jame galima pamatyti įvairių žemės ir dangaus gaublių, taip pat muziejuje veikia laikinos parodos.

Toskana

Leonardo da Vinči muziejus įrengtas pačiame Florencijos centre. Muziejus padalintas į 5 dalis: mechanizmai, žemė, vanduo, oras ir ugnis. Žinant, koks nepralenkiamas išradėjas Leonardas da Vinčis buvo savo laikais, šį muziejų išties verta pamatyti. Šiuo metu jame yra net 243 įvairių išradimų modeliai.

Beveik visi išvardinti objektai yra viename mieste – Florencijoje. Tad jei norite pamatyti garsiausias Toskanos įžymybes, galite apsiriboti tik jos sostine. Na o jei norite pamatyti daugiau, populiariausi lankytini objektai Toskanoje yra įvairūs gamtos draustiniai ir parkai, kurių kaip jau minėjome, yra net 120.

Viešbučių Italijoje rezervavimasBooking.com

Toskanos žemėlapis