Trapanis – lankytinos vietos

Trapanis – nuostabaus grožio nedidelis miestelis esantis Sicilijos šiaurės vakarinėje dalyje. Legenda pasakoja, kad Trapanio miestelis pradėjo kurtis būtent šioje vietoje, kadangi čia nukrito deivės Demetros pjautuvas, kuris tarsi ir parodė, kur turėtų kurtis būsimieji žvejai.

Nors pat miestas yra Sicilijos provincija, gana mažas, tačiau tikrai turi kuo nustebinti turistus. Čia dažniausiai atvykstama dėl patrauklaus klimato bei nuostabios gamtos, tačiau verta pasigrožėti ir unikaliais architektūriniais kūriniais. Didžioji dalis pastatų sukurti baroko stiliumi, tad atrodo prabangiai.

Automobilių nuoma Trapanyje

Velykų šventė

Trapanio miestelyje Velykos yra labai svarbi šventė, kuriai ruošiamasi ištisus metus. Ši nuostabi pavasario ir gamtos pabudimo šventė minima visą savaitę, rengiama daug renginių jai įprasminti. Didžiojo penktadienio minėjimas miestelyje svarbus jau nuo XVII amžiaus, tad jeigu norite būti ilgaamžės tradicijos dalimi – apsilankykite per Velykas.

Trapanio pakrantė

Trapanio pakrantė

Stagnone lagūna

Trapanio teritorija yra tokia maža, tačiau ši provincija turi tiek daug ką parodyti! Didžiausias „ačiū“ yra gamtai, kuri mums, lietuviams, atrodo tarsi rojus iš kurio niekada nesinori išvykti. Norint pajusti tą dieviškumo jausmą būtinai turite išlydėti arba pasitikti saulę Stagnone lagūnoje. Didžiulis saulės kamuolys po truputį kyla arba grimzda į lagūną, o tolimoje matyti visas Egadi salynas. Atvykite kiek anksčiau prieš reginį, kadangi verta pasivaikščioti po apylinkes. Netoli yra druskos malūnai, juose – baras iš kurio galima patogiai sėdint krėsluose atsisveikinti su saule.

Alyvuogių ir duonos kelias

Jeigu šiaurės Lietuva pasižymi alaus kelio ekskursijomis, tai Trapanis yra tikras alyvuogių aliejaus bei tikros juodos duonos miestas. Būtent jais didžiuojasi visa Sicilija ir ypač Trapanis. Jeigu mėgstate alyvuogių aliejų – tai puiki vieta įsigyti jo pigiau. Juolab, siūlomas aliejus su įvairiausiais priedais: paprikomis, žolelėmis… Taip aliejus tuo pačiu tampa ir prieskoniu, o kadangi jis natūralus – rekomenduojamas ir vaikams. Aliejaus ir duonos galite paragauti ne tik ekskursijų metu, tačiau ir prekybos vietose, restorane. Dažniausiai viskas nemokama, tad smaguriaukite. Maitinimosi įstaigose drąsiai prašykite aliejaus visiškai nemokamai – jis bus pristatytas.

Trapanis

Trapanis

Cala rossa Favinjanoje

Ši sala yra labiausiai mėgstama tarp turistų, kadangi joje labai puikiai išpuoselėtas turistų priėmimas. Svarbiausia, kad greta turistams suteikiamų malonumų išlaikyta nuostabi gamta, kuri dažniausiai ir paskatina apsilankyti Cala rossa Favinjanoje. Žydras vandenynas, uolėtos pakrantės ir kaitri saulė – rojus žemėje. Tiesa, grožis ne tik vandenyje, tačiau ir ant žemės. Norint apvažiuoti visą pakrantę – patogiausia yra išsinuomoti vandens dviratį.

Funikulierius į Eričę

Trapanio pašonėje yra įsikūręs nedidelis Eričės miestelis, kuris iki šiol išlaikęs viduramžių dvasią. Jeigu norite pamatyti šį miestelį – siūlome į jį pakilti funikulieriumi. Miestelis yra beveik 800 metrų aukštyje.  Keliantis juo pamatysite viso Trapanio regiono grožį, tad atvykus – užkilti funikulieriumi yra būtina. Jeigu į Siciliją vyksite vasaros metu – teks kaisti prie 40 laipsnių temperatūros. Tokiu atveju Eričė yra tikra atgaiva, kadangi ji įsikūrusi kalnų papėdėje, tad rasite pavėsį.

Trapanio pakrantė

Trapanio pakrantė

Ne tik aliejus, tačiau ir vynas

Trapanis garsėja ne tik duona bei aliejumi, tačiau ir vynu, kurio Sicilijoje pagaminama itin daug. Jeigu esate Trapanyje – aplankyti vietinius vyno gamintojus yra tiesiog būtina. Daugelis gamintojų labai mielai atveria duris tiems, kurie nori užsukti paragauti vyno, pasikalbėti apie jo gamybos procesą, išklausyti istorijų. Dauguma tokių vyninių nemokamai vaišina turistus, jeigu tik jiems tikrai įdomu.

Viešbučių Trapanyje rezervavimasBooking.com

Nepamirškite, kad karštą vasaros dieną reikia riboti išgeriamo alkoholio kiekius!

Trapanis – vieta, kurioje turėtų lankytis saulės pasiilgę tautiečiai. Nors miestelyje yra ne viena lankytina vieta: bažnyčios, muziejai…, tačiau geriausias poilsis čia siejasi su vyno taure rankoje išlydint saulę. Leiskite sau pamiršti kasdieninius rūpesčius nuo kurių pabėgti Trapanėje – paprasta ir greita.

Video apie Trapanį

Trapanio žemėlapis