Turinas – lankytinos vietos

Turinas – vienas elegantiškiausių Italijos miestų, kuriame itin  svarbus vaidmuo atitenka kultūrai, gatvėse karaliauja barokinis stilius, o ore tvyranti magiška atmosfera tik dar labiau sužadina norą pažinti šį regioną ir visus unikaliausius jo kampelius.

Automobilių nuoma Turine

Ko gero, dėmesio centre atsiduria itin dailūs Turino architektūros šedevrai, kurių puošnumas bei išskirtinis žavesys įsimena ilgam. Išties, kad ir kur beeitum negali likti abejingas tam, ką matai aplinkui. Tai tiesiog ideali kryptis norintiems turiningai praleisti atostogas ar kažkur trumpam išlėkti bent savaitgaliui. Toliau pateiksime žymiausių lankytinų vietų sąrašą padėsiantį kuo tikslingiau susiplanuoti laiką nepraleidžiant pro akis nė vieno svarbaus taško.

Turinas - miestas, dvelkiantis istorija

Turinas – miestas, dvelkiantis senove

Ekskursiją geriausia pradėti nuo Piazza Castello aikštės, laikomos vieta, kurioje pradėjo formuotis dabartinis Turinas. Čia susitelkę bene svarbiausi regionui pastatai, o nuolatinis šurmulys byloja apie plačią  pramogų pasiūlą tiek vietiniams tiek ir turistams. Tikra centro pažiba – Madama rūmai. Unesco pasaulio paveldu paskelbtas objektas savo istoriją skaičiuoja jau nuo 13 amžiaus, tačiau dabartinę išvaizdą įgavo po 1721 metais vykdytos rekonstrukcijos. Šiandien, visų norinčiųjų pasigrožėti ne tik išore, bet ir vidumi maloniai laukia Antikos muziejus, kuriame sukaupta nemenka paveikslų, freskų, antikvarinių baldų ir kitų įdomių eksponatų kolekcija.

Toliau vertėtų aplankyti ir įspūdinguosius Karaliaus rūmus. Kaip Madamos taip ir šie rūmai įvertinti Unesco organizacijos, tad pastato verte abejoti neverta. Kruopštus architektų bei skulptorių darbas atsispindi tiek eksterjere tiek vidinėje apdailoje. Beje, būtinai užsukite į rūmuose esančią galeriją, kinų kabinetą, karaliaus sale bei minutėlei stabtelkite ties išskirtinės elegancijos vienetiniais laiptais.

Turino akmenuotos gatvelės

Turino akmeų gatvelės

Tačiau tai dar ne viskas. Dar keli perliukai – Carpano ir Carignano rūmai. Pastarieji taip pat turi kuo pasigirti. Pavyzdžiui Carpane suprojektuotas įstabus vidinis kiemelis su vaizdu į aplink ošiančius medžius ir gaivia žaluma dvelkiančius augalus. Nepamirškite dirstelėti viršun mat pagrindinis rūmų akcentas – nuostabios, meno kūrinį primenančios lubos. Įėjus vidun galima išvysti ne vieną išraiškingą skulptūrą tobulai įsiliejančią bendroje aplinkoje. Pasirinkę Carignano rūmus, liksite maloniai nustebinti ganėtinai patrauklaus skirtingų stilių duetų tik suteikiančio statiniui savito originalumo . Smulkios detalės, arkos, kolonos, prabangūs baldai, paveikslai, spinduliuoja harmonija, didingumu.

Kitas unikalus Turino taškas – Dievo Motinos bažnyčia ir jos požemiai. Tai nėra tipinis bažnyčių analogas. Jau vien savo apvalia forma pastaroji gerokai išsiskiria iš kitų, nekalbant apie tai, kad tokioje šventovėje net nerastume kryžiaus. Sakoma, jog požemiuose kadaise vykdavo satanistų apeigos, kažkur paslėpta tūno Gralio taurė ir tai dar nevisi mistika apgaubti spėliojimai.

Vaikštinėdami mieste, užeikite į arkomis atskirtus koridorius, mat juose veikia jaukios suvenyrų parduotuvėlės su gausia pasiūla lauktuvių dovanų artimiesiems  idėjų.

Be jokios abejonės, privalu aplankyti katedrą, kuri Turine išties nepaprasta. 15 amžių siekiančiame statinyje įsikūrusi Sindone koplyčia saugo pasaulinės reikšmės vertybę – Turino drobulę (anot legendos, šioje medžiagoje buvo įvyniotas pačio Kristaus kūnas).

Vakaras Turine

Vakaras Turine

Neaplenkite ir San Lorenzo koplyčios besididžiuojančios pačiame viršuje stūksančiu kupolu.

Turine galima atrasti didžiausią rankų darbo kūrinį – molinį pasipriešinimo bokštą su apžvalgos aikštėmis miesto panoramai stebėti.

Viešbučių Turine rezervavimasBooking.com

Daug netikėtumų jūsų lauks ir muziejuose. Štai kino muziejuje pasakojami svarbiausi filmų kūrimo industrijos įvykiai nuo jos pradžios iki mūsų dienų.

Egipto muziejuje viskas suksis aplink šią persų įlankos valstybę( eksponuojami papirusai, architekto Kha kapas, uolų šventykla).

Romos teatro griuvėsiai itin senas bei svarbus istorinis paminklas menantis imperatoriaus Augusto valdymą tad pasižiūrėti šio svarbaus atradimo atkeliauja ne vienas miesto svečias.

Intriguojantis – naujojo kalėjimo muziejus viena didžiausių Turino atrakcijų, tikriausios kameros tebesaugo prisiminimus apie čia kalėjusių žmonių kančias, o raižiniai ant sienų išlietą sielvartą.

Kur kas smagesnės nuotaikos tvyro ryškiojoje Subalpina galerijoje. Renesansas, barokas ir kiti kadaise dominavę stiliai nuostabiai įrėmina visą erdvę, o spindinčios stiklo lubos atrodo tarsi iš pasakos. Bevaikštinėdami apsilankykite kurioje nors parduotuvėje ar Borati kavinėje siūlančioje paskanauti karšto šokolado.

Na, o pabaigai dvi nuostabios pilys. Pirmoji – Valentino pilis, kurioje įkurtas politechnikos universitetas, botanikos sodas. Be to aplink esama ir puikaus parko su Rokoko fontanu ar po atviru dangumi rengiamomis parodomis.

Stupinigi pilis – labiausiai atpažįstama iš savo kupolo, kurio viršūnėje matoma elnio figūra. Erdvi, išdailinta pilis, tobula ir iš lauko pusės ir kas be ko viduje, taip pat ypač smagu ramiai pasibūti visai prie pat esančiame parke.

Video: ką aplankyti Turine

Turino žemėlapis