Varšuva – lankytinos vietos

Varšuva – unikalus miestas, tapęs tikru istorijos liudininku. Tačiau nevertėtų išsigąsti senamadiškų pastatų ar nuobodžios, viduramžius primenančios rutinos. Nieko panašaus – Vršuvoje rasite nuostabių lankytinų vietų, kurias vėliau rekomenduosite ir draugams!

Vis labiau europėjanti Lenkijos sostinė išsiskiria savo spalvingumu, įvairove apimančia tiek vertingus praeities eksponatus, tiek ir šiuolaikiškus architektūros šedevrus, o tai kelionei suteikia ypatingo, netikėto prieskonio.

Varšuva lankytinos vietos

Varšuva

Nesvarbu, ruošiatės savaitgalio ar ilgiau truksiančiai išvykai, nuobodžiauti čia tiesiog neturėsite kada.

Lankytinų vietų Varšuvoje išties gausu kiekviename žingsnyje, todėl labai svarbu atsirinkti svarbiausius taškus, kuriuos rekomenduojama pamatyti kiekvienam miesto svečiui. O štai keli mūsų pasiūlymai turiningam laisvalaikiui Varšuvoje.

Automobilio nuoma Varšuvoje

 

Varšuvos lankytinos vietos

Pirmiausiai užsukite į senamiestį. Pastarasis įvertintas kaip UNESCO pasaulio paveldo vertybė, o visą jo teritoriją supa ryški raudonplytė siena.

Bevaikštinėdami gatvėmis išvysite galybę senovinių pastatų, o pagrindinė susibūrimų vieta, mėgstama ir vietinių ir turistų tarpe – Turgaus aikštė. Tuo pačiu vertėtų aplankyti bene garsiausią Varšuvos istorijos muziejų, supažindinantį su šio krašto įkūrimo, vystymosi bei visiško susiformavimo etapais, jų metu vykusiomis reformomis ir kitais reikšmingais faktais.

Visai netoli aptiksite kitą įstabų senamiesčio perliuką – Šv. Jono katedrą. Gotikiniu stiliumi pastatytas, itin puošnus objektas sudomins ir religinės tematikos paveikslais, kurių esama pačių įvairiausių. Beja ir  šaliai nusipelniusios asmenybės amžino poilsio atgulė būtent šios katedros pažemiuose.

Varšuva lankytinos vietos

Varšuvos architektūra

Kitas statinys, kurį derėtų išvysti kiekvienam – Šv. Onos bažnyčia. Net sunku būtų suskaičiuoti kiek pastaroji kartų buvo nušluota nuo žemės paviršiaus ir vėl pilnai atstatyta. Šių dienų neoklasikinio bei barokinio stilių derinio ikona tapusi bažnyčia, ko gero didžiausias iš visų kada nors atkurtų variantų.

Prezidentūra – vienas didingiausių šalies lankytinų vietų. Šiuose rūmuose vyko daug skirtingų ceremonijų, o šeimininkai keisdavosi bene kas šimtmetį. Galiausiai, pastatas tapo Lenkijos prezidento darbo vieta bei turistų itin mėgstamu lankytinu objektu.

Elegancijos įsikūnijimu laikomi Vilanovo rūmai taip pat turi kuo nustebinti. Barokinio stiliaus fasadas puoštas skulptūromis, viduje įrengta portretų galerija, pribloškiantis interjeras paliks įspūdį ilgam laikui.

Karališkoji pilis – kadaise iškilo kaip rezidencija tuometiniam šalies valdovui. Dabar pilyje lankytojams duris atveria muziejus su vertinga paveikslų, prašmatnių apyvokos daiktų, nacionalinės valiutos kolekcija.

Neprasilenkite su vienu aukščiausių paminklų dedikuotų karaliui Žygimantui. 22 metrų statinys simbolizuoja drąsą, siekį nugalėti vyraujantį blogį bei atsidavimą savo kraštui.

Varšuva lankytinos vietos

Varšuva naktį

Ne pačius šviesiausius, bet svarbius atminti laikus įamžina specialus paminklas pastatytas buvusiame žydų gete. Dauguma čia kalėjusių buvo pasmerkti mirties stovyklų siaubui, tačiau besipriešinusių naciams dvasia kelia pagarba ir sustiprina tikėjimą laisvės galia visiems laikams.

Nenusivilsite popietę praleidę Koperniko mokslo centre, kuriame netrūksta interaktyvių žaidimų mažiesiems, eksponatų, eksperimentams skirtų erdvių, leidžiančių iš arčiau pamatyti kaip veikia vienas ar kitas reiškinys.

Viešbučių Varšuvoje rezervavimas

Dėmesio! Geriausi viešbučių pasiūlymai Varšuvoje! Peržiūrėkite viešbučius ir išsirinkite sau tinkamiausią variantą. Rezervuodami iš anksto, sutaupysite! 🙂Booking.com

Varšuvos nacionaliniame muziejuje išvysite antikos, viduramžių, naujųjų laikų tapybos darbų, skulptūrų, nuotraukų. Įvairių radinių ekspozicijas, o technikos muziejuje patiks visiems, besidomintiems transporto priemonėmis ar kitais sudėtingais mechanizmais.

Įdomi patirtis turėtų būti ekskursija po traukinių muziejų. Šis muziejus yra viena įdomiausių lankytinų vietų Varšuvje, ypač jei mėgstame transportą. Čia išvysite senovinius šios transporto priemonės egzempliorius, vagonų modelius ar reikšmingus dokumentus.

Aplankykite ir Varšuvos zoologijos sodą. Jame džiugina daugybė egzotiškiausių bei mums įprastų gyvūnų rūšių. Žirafos, raganosiai, tropiniai paukščiai, ropliai tik maža dalis gyvūnijos įvairovės.

Pabaigai  pasinerkite į magiškas patirtis dovanojantį pasaulį – Lazienki parką. Vaizdingi peizažai, įmantrios parką puošiančios skulptūros, fontanai sukuria išskirtinai harmoningą, jaukią atmosferą, bet daugiausiai pagyrų atitenka neoklasikiniams Salos rūmams su viduje veikiančiu architektūros muziejumi. Bendrą atmosferą pagyvina ir vis prabėgančios voverės bei išdidžiai tipenantys povai.

Video: ką veikti Varšuvoje

Varšuvos žemėlapis