Varšuva

Varšuva, mūsų kaimynės Lenkijos sostinė – vis dažniau turistų atrandamas miestas. Populiarėjant savarankiškoms kelionėms, neišvengiamai imame geriau pažinti ir artimąjį užsienį. Varšuva – puikus sprendimas savaitgalio kelionei automobiliu. Lenkijos sostinė yra didelis miestas, savyje slepiantis ir istorinių įdomybių, ir modernių muziejų, ir dvi savaitgalio dienos gali būti gerokai per mažai pažinti šiam miestui.

Varšuva, nors ir nežymiai senesnė už Vilnių, pastarąjį gyventojų skaičiumi jau aplenkė daugiau nei dvigubai – šiuo metu Varšuvoje gyvena apie 1,7 milijono žmonių. Visais laikais tai buvo svarbus Lenkijos miestas, įėjęs į Lietuvos istoriją kaip Abiejų Tautų Respublikos sostine bei valdovo rezidencija. Tad ką gi dažniausiai turistai lanko šiame mieste?

Varšuvos senamiestis

Kaip ir turbūt daugelyje kelionių, pažintis su Varšuva prasideda nuo jos senamiesčio. Plačios ir erdvios gatvės, aikštės bei parkai yra kiek netikėta lietuviui, kurio galvoje tipiškas senamiestis turi būti siaurų, grįstų gatvelių raizgalynė. Tačiau nuo to tik įdomiau. Tiesa, išlikęs Varšuvoje ir viduramžius menančio senamiesčio fragmentas, jau gerokai labiau primenantys ir Vilniaus miesto širdį. Varšuvos senamiesčio širdis – Turgaus aikštė, kur įprasta matyti būrius turistų ir pagrinde į juos orientuotus restoranus, kavines bei suvenyrų parudotuves.

Susipažinti su senamiesčiu galima tiesiog vaikštant, tačiau ir Varšuvoje galima sėsti į ekskursijų autobusą, kuris per porą valandų supažindins su įdomiausiais miesto objektais.

Populiariausia vieta pasivaikščioti Varšuvoje – tai Karališkasis kelias, jungiantis Pilies aikštę ir rūmus. Gatvę puošia seni, architektų išpuoselėti kadaise gyvenusių turtingųjų varšuviečių namai, pavienės bažnyčios.

Lazienki parkas

Karališkoji pilis – vienas svarbiausių traukos objektų Varšuvoje. Nors savo istoriją skaičiuoja nuo maždaug XIV amžiaus, realiai dabartinis pilies variantas pastatytas vos prieš gerus trisdešimt metų. Tačiau dėl to ji ne mažiau žavi, o viduje esantis muziejus padeda geriau susipažinti tiek su pačia Varšuva, tiek su visa Lenkija.

Varšuvos širdyje, miesto centre yra didžiulis Lazienki parkas. Tai puiki vieta ne tik pailsėti nuo miesto šurmulio, bet ir pasigrožėti fontanais, statulomis bei tarsi vandenyje esančiais rūmais, kuriuose veikia architektūros muziejus. Parko plotas – daugiau nei 70 hektarų, tad nusiteikite visai netrumpam pasivaikščiojimui jame.

Automobilių nuoma Varšuvoje

XVII amžiuje statyti ir ne kartą tobulinti Vilanovo rūmai labiausiai vilioja savo interjeru. Buvusi karaliaus rezidencija buvo kruopščiai puošiama, idėjas skolinantis ir iš italų bei prancūzų architektūros elementų. Rūmų kieme yra ir žaliuojantys sodai.

Mėgstantiems mokslą ir technologijas verta užsukti į Koperniko mokslo centrą, kuris duris atvėrė vos prieš kelerius metus. Tai vienas didžiausių ir moderniausių mokslo centrų Europoje, kuriame didelis dėmesys skiriamas interaktyviam pažinimui. Jame gausu eksponatų, kuriuos tiesiog privalu liesti, atlikti įvairius eksperimentus ir taip geriau susipažinti su mus supančio pasaulio reiškiniais.

Koperniko mokslo centras

Lenkijos Prezidentūra, nuolatinė šalies prezidento darbo vieta, taip pat įsikūrusi Varšuvoje. Įspūdingo dydžio rūmai verti dėmesio, nors tik praeinant pro šalį.

Varšuvos barbakanas – dar vienas lankytinas objektas, kurio šaknys siekia gilius Viduramžius, tačiau ir jis buvo sugriautas ir atstatytas jau po antrojo pasaulinio karo. Kiek jo išvaizda autentiška – galima diskutuoti, tačiau kad statinys vertas dėmesio, pritaria daugelis jį pamatę.

Na o pažinčiai ne tik su Varšuva ir Lenkija, bet ir su visu pasauliu verta aplankyti Varšuvos nacionalinį muziejų, kuriame yra arti milijono įvairių eksponatų.

Viešbučių Varšuvoje rezervavimasBooking.com


 

Varšuvos žemėlapis