Vatikanas

Vatikanas visų pirma žinomas kaip mažiausia pasaulio valstybė, esanti Romos miesto centre. Taip pat tai katalikų sostinė, kartu sauganti ir neįkainojama kultūros paveldą (visas Vatikanas paskelbtas pasauliniu kultūros paminklu).

Vatikanas įsikūręs praktiškai Romos centre, ant Vatikano kalvos, ir yra vos 44 hektarų ploto. Vatikane gyvena vos apie 800 žmonių, tačiau jame dirba ar patarnauja apie 3000. Atsiskaityti perkant suvenyrus ar lankant muziejus galima eurais, kurie, tiesa, Vatikane yra su šios miesto – valstybės simbolika.

Vatikanas

Prie Vatikano vartų jus pasitiks garsioji šveicarų gvardija, tradiciška gyvuojanti jau daugiau nei 500 metų ir dabar palaikanti tvarką bei užtikrinanti popiežiaus saugumą. Gerbkite Vatikano reikšmę visam katalikų pasauliui ir dėvėkite padorius drabužius (jokių šortų ar trumpų sijonų). Taip pat nenustebkite, jei teks pereiti metalo detektorius ar būsite paprašyti parodyti rankinės turinį.

Šv. Petro bazilika. Pirmą kartą statyta dar 326 metais, po to sugriauta, atstatinėta. Dabartinė bazilika pastatyta prieš beveik 500 metų. Bazilikos didžiausias aukštis (ties kupolu) siekia 132 metrus, didžiausias ilgis – 211 metrų. Į bazilikos viršų galite pakilti laiptais (kaina – 5 eurai) arba eskalatoriumi  (kaina – 7 eurai). Bazilika vasaros sezonu (nuo balandžio iki rugsėjo) lankytojus priima kasdien 7-18 valandomis, žiemos sezonu – iki 17 valandos. Jeigu norite apie baziliką sužinoti daug daugiau, už 5 eurus galite gauti audio gidą.

Automobilių nuoma Romoje

Nuo XIII amžiaus puoselėjami Vatikano sodai – dar viena vieta kurią verta pamatyti mažiausioje pasaulio valstybėje. Kitaip nei į baziliką, į sodus galima patekti tik su ekskursija. Sodų apžiūrėjimo kaina – 12 eurų, rekomenduojama užsisakyti vietą iš anksto, visgi Vatikanas yra maždaug 50-tas tarp labiausiai turistų lankomų vietų pasaulyje.

Jeigu norite pamatyti popiežių, galite dalyvauti tradiciniame jo palaiminime kiekvieno sekmadienio vidurdienį. Tiesa, vasaros metu popiežius gyvena savo rezidencijoje šalia Romos. Kiekviena trečiadienį popiežius laimina viso pasaulio žmones ir kalba iš balkono ar nuo platformos.

Vatikanas

Vatikano muziejuje saugoma didžiausia ir vertingiausia pasaulio meno kūrinių kolekcija. Muziejuje galite pamatyti ir garsiąją Siksto koplyčią su
Mikelandželo nutapytu „Pasaulio sukūrimu“. Tiesa, muziejus yra didelis, tad viską apžiūrinėdami garsiąją koplyčią pasieksite per kokią valandą. Popiežiaus Julijaus II-ojo apartementai išpuošti kito garsaus meninko – Rafaelio darbais. Taip pat muziejuje saugoma Egipto kolekcija, romėnų bei graikų antikiniai meno kūriniai bei daugelis krikščioniškojo meno garsiausių darbų. Muziejaus lankymas kainuoja 15 eurų. Turai su gidu (anglų kalba) kainuoja 31 eurą.

Viešbučių Italijoje rezervavimasBooking.com

Vatikano žemėlapis