Vengrija – lankytinos vietos

Vengriją randame pačiame Europos žemyno centre. Tarp populiariausių krypčių savarankiškai keliaujančių žmonių tarpe ši šalis dar nėra įsitvirtinusi, bet kuo toliau, tuo labiau patraukia turistų dėmesį tiek savo architektūriniais perliukais, tiek ir harmoniją kuriančia gamtos apsuptimi. Čia pasivaikščiosite po nedidelius istorinius miestelius, žvelgsite į didingų pilių bokštų viršūnes, paskanausite šviežio vyno spausto iš vietoje augančių vynuogių, o visą viešnagę Vengrijoje vainikuosite romantišku pasiplaukiojimu vakarėjančia Dunojaus upe.

Jei nepatingėsite pasidomėti atskirų viešbučių pasiūlymais, išsirinksite įmonę teikiančią automobilio nuomos paslaugą su palankiausiomis sąlygomis, būsite visiškai užtikrinti tobula kelione, iš kurios parsivežti prisiminimai neišblės dar ilgą laiką. Štai ką patartume aplankyti esant Vengrijoje.

Vengrija

Naktinis Budapeštas

Kaip gi būtų galima aplenkti pasirinktos šalies sostinę, juk tai bene geriausia stotelė pirmai pažinčiai su vietine kultūra. Šiuo atveju vertėtų trumpam apsistoti Budapešte. Šis miestas unikalus, mat tarsi susideda iš dviejų, ganėtinai kontrastiškų dalių. Pirmoji – gausi relikvinių lankytinų objektų, antroje vyrauja dangoraižiai bei gamyklos. Populiariausias būdas greitai išvysti abu miesto veidus- užsisakyti pasiplaukiojimą garsiąja Dunojaus upe. Ne tik dieną, bet ir naktį tokia atrakcija suteikia glėbį neišdildomų įspūdžių.

Automobilio nuoma Vengrijoje

Tuo pačiu būtinai apsilankykite ties Dunojumi stūksančioje Višegrado pilyje. Dar keturioliktame amžiuje iškilęs statinys, padalintas į aukštutinę bei žemutinę puses. Neliksite nusivylę ir vaizdingomis panoramomis, kurias patogu stebėti iš gigantiškų bokštų viršūnių.

Iš vieno taško į kitą, greitai bei komfortiškai nukeliausite išsinuomoję asmeninį automobilį. Iki šiol nesiryžote išbandyti būtent tokį judėjimo mieste būdą? Visai be reikalo. Už patrauklią kainą, į kurią dažniausiai jau įskaičiuotas draudimas ir kiti būtini formalumai galėsite mėgautis laisve, atrasti atokiausius kampelius nepažymėtus kelionių lankstinukuose bei patirti daugiau nei tikėjotės.

Vengrijos parlamentas

Vengrijos parlamentas

Santendre miestas – smaližių rojus. Ne, namukai čia ne iš šokolado, bet vis tiek labai dailūs, spalvingi ir patrauklūs akiai. Saldžiausios miestelio vietos marcipanų ir Dabažo šokolado muziejai. Esame tikri, kad išvydus tradicinį vengrų desertą- šokoladinį pyragą, tikrai užsinorėsite jį ‘‘suvalgyti‘‘ akimis.

Kaip Velykų sostinė įvardijamas Holoko kaimas pristato 17-18 amžių architektūros ypatumus. Baluojantys gyvenamieji statiniai, viduramžių pilies liekanos, gamta- idealios sąlygos pailsėti pavargus nuo kasdienės rutinos.

Pečas, senovėje buvo virtęs mokslo centru, nes prieš bene septynis šimtmečius čia duris atvėrė pirmasis šalies universitetas. Turistai taip pat gali iš arčiau apžiūrėti krikščionybės nekropolį, turkiško dizaino pastatų kompleksus.

Vyndarystė Vengrijoje turi itin gilias šaknis, o to ryškiausias įrodymas – Egerio miestas. Pastarasis atpažįstamas ir iš viduramžius siekiančios pilies, pirčių malonumų, terminių šaltinių versmių.

Na, o norintiems padegustuoti saldaus, kvapnaus, aukštos kokybės vyno, vertėtų užsukti į Tokajuje esančias daryklas.

Budapeštas

Budapeštas

Sveikatingumo procedūrų mėgėjams patiks pasipliuškenti Heviro ežere. Šiltutėlis vanduo tinkamas maudynėms net ir žiemą, o naudingų ištirpusių mineralų koncentracija padeda pasveikti nuo įvairių anksčiau kankinusių ligų.

Viešbučių Vengrijoje rezervavimasBooking.com

Su savimi vežatės ir šeimą? Tuomet negalime nepaminėti Balatono ežero. Prie jo dažnai pastebėtume jaunas šeimas su vaikais, vyresnio amžiaus žmones ar romantiškas poreles rengiančius piknikus gryname ore. Prabangūs SPA, tvarkingi paplūdimiai, naktiniai klubai- subalansuoti tiek ramybės ieškantiems, tiek ir šėlioti nusiteikusiems.

Nenustygstantiems vietoje tiks ekskursija po Aglateko urvus. Ganėtinai ilgose trasose slepiasi pribloškiantys dariniai- stalagmitai, iš kurių vienas siekia net 25 metrus ir pripažintas aukščiausiu pasaulyje. Be visa ko, sužavėti turėtų požeminis ežeras, kriokliai esantys tame pačiame urve.

Vengrijoje viešbučiai pritaikyti skirtingų poreikių turintiems keliautojams. Nuo prabangių apartamentų iki kuklesnių būstų, tad pasidomėkite skirtingų įstaigų privalumais taip atrandant palankiausią kainos ir kokybės santykį.

 

Video: ką veikti Vengrijoje

Vengrijos žemėlapis