Verona – ką pamatyti

Romeo ir Džiuljetos meilės istorija gyva visų mūsų prisiminimuose. Tai bene pats pirmas romantiškas pasakojimas padedantis mums susipažinti su meile, tuo pačiu išdavyste bei atsidavimu. Ši nuostabi Šekspyro aprašyta meilės istorija įvyko svajingoje Veronoje. Turistų, tiesa, ji mėgstama ne tik dėl romantika alsuojančios aplinkos, tačiau ir kitų lankytinų objektų, kurie nukelia į viduramžius. Senamiesčio gatvelės, nuostabūs kvapai, besišypsantys žmonės bei suvenyrų gausa… Būtent taip dažniausiai ir yra apibūdinama svajingoji Verona.

Automobilių nuoma Veronoje

Lamberti bokštas

Šio aukšto bokšto statybos prasidėjo XII amžiuje. XV amžiaus pradžioje, kai bokštas jau buvo pilnai pastatytas, į jo viršūnė trenkė žaibas ir taip sugadino architektūrinį šedevrą. Dar gerus kelis dešimtmečius buvo bandoma susigrąžinti bokšto didybę ir štai XVIII amžiuje galutinai baigus statybas jas įprasmino pakabintas didelis laikrodis.

Bokšto aukštis siekia beveik 100 metrų, tad užlipus atsiveria nuostabi Veronos panorama. Jeigu norite pasiekti viršų – galite kilti liftu arba koja kojon lipti 238 laiptelius.

Verona žavi neįprastais lietuvio akiai vaizdais

Džiuljetos namai – meilės guolis

Pradėjome susipažinimą su Verona nuo nuostabios dviejų žmonių meilės istorijos, tad apsilankius šiame mieste taip pat būtinai turite aplankyti ir Džiuljetos namus. Juos galite rasti nedideliame kiemelyje, kuris yra netoli pačios pagrindinės miesto aikštės Piazza delle Erbe. Namelio balkone Romeo prisiekė savo amžiną meilę Džiuljetai. Nors pats namukas nedidelis, tačiau jaukus ir būtent dėl nuostabiausios meilės istorijos toks mėgstamas ir lankomas turistų.

Šiuo metu namas yra paverstas muziejumi, o greta jo stovi Džiuljeros statula.

Greta namo pamatysite meilės sieną, kurioje įsimylėjėliai ir nelaimingos meilės nešėjai dalinasi savo mintimis.

Senoji pilis

Toliau keliaujame link pilies, kuri vadinama senąja pilimis. Ji buvo statyta dar viduramžių laikais ir anuomet buvo vienas svarbiausių objektų. Pilis gana puikiai išsilaikiusi ir ją galite pamatyti ant upės kranto, o tai jai suteikia papildomo žavesio. Tai yra puikus gotikinio architektūros stiliaus pavyzdys, tad jeigu domitės istorija – būtinai ją aplankykite.

Viešbučių Veronoje rezervavimasBooking.com

Šiuo metu pilis yra paversta nuostabiu meno muziejumi, kuriame eksponuojami tiek šiuolaikinio, tiek senesnių stilių meno kūriniai.

Štai tokioje vietoje galite klausytis koncertų

Porta borsari vartai

I amžiuje pastatyti vartai simbolizuoja didybę bei apsaugą. Vartai išsiskiria tuo, kad yra itin gausiai dekoruoti, tad atrodo labai prabangiai. Iš šonu jie yra prijungti prie pastatų, tad tai sukurti dar didesnį didingumo jausmą.

Vartus taip pat puošia didelės arkos pro kurias galima praeiti. Sakoma, kad pro arkos apačia reikia praeiti sugalvojus norą. Tuomet noras išsipildys.

Adidžė – pro Veroną tekanti upė

Giardino Giusti rūmai ir sodas

Nuostabūs sodai – vienas labiausiai viliojančių objektų Veronoje. Žinoma, norint jais grožėtis reikia atvykti šiltuoju metų laiku. Neoklasicistinio stiliaus architektūrinis šedevras yra pastatytas XVII amžiuje. Jį puošia nuostabūs sodai, kurie buvo puoselėjami dar anksčiau nei buvo pastatyti rūmai.

Apsilankius soduose siūlome paprasčiausio pamiršti skubėjimą ir pasigrožėti gamta.

Verona yra labai šiltas, gražus ir romantiškas, miestas, tad nieko keisto, kad turistai jį yra taip pamėgę. Svarbiausia, kad šiame nuostabiame, kad ir mažame mieste, yra labai daug lankytinų objektų, tad užsukę į Italiją jai skirkite bent jau porą dienų.

Video: įdomiausi objektai Veronoje

Veronos žemėlapis