Versalio rūmai: bilietų kainos, darbo laikas

Versalio rūmų pavadinimas daugeliui asocijuojasi su didybe, prabanga bei Marija Antuenete. Tai nuostabus Klasicizmo stiliaus statinys esantis Prancūzijoje, Versalyje.

Versalio rūmuose yra daug prabangių patalpų skirtų karališkosios šeimos atstovams: karalienės ir karaliaus apartamentai, karalių koplyčia, nuostabioji veidrodžių galerija, salonai su garsiausių menininkų dirbiniais.

Rūmų interjeras puoštas brangiausiais paveikslais, marmurinėmis skulptūromis, dekoruotais baldais, gobelenais ir panašiai. Žodžiu, prabanga karalių rezidencijose visur ir kiekviename žingsnyje. Jeigu norėsite pasijusti ypatingais – aplankykite Versalio rūmus.

Versalio rūmai

Versalio rūmai – neabejotina prabanga

Trumpa Versalio rūmų istorija

Šie fantastiško grožio rūmai buvo pastatyti karaliui Liudvikui XIV-jam. Kam jam jie? Tai paprasčiausias dvaras skirtas išplėsti jo medžioklės ribas. Tiesiog, kad po ilgos medžioklės karalius turėtų kur pailsėti.

Nuo XVII amžiaus Versalio rūmai tapo karalių rezidencija, kurioje dvariškiai ne tik maloniai leido laiką, tačiau ir sprendė šalies problemas. XX amžiaus devintajame dešimtmetyje šie rūmai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Automobilių nuoma Versalyje

Žinoma, statybų metu šalies iždas buvo kiek patuštintas. Tai puikiai reprezentuoja rūmų prabanga. Nors Liudvikas XIV dėl savo meilės auksui ir buvo pramintas Karaliumi saule – šalies gyventojai jam tikrai nebuvo dėkingi dėl tokio pinigų švaistymo.

Versalio rūmai: bilietų kainos

Jeigu norite pasigrožėti šiais nuostabiais rūmais – tokiu atveju reikės sumokėti 15 EUR už bilietą. Tiesa, ši kaina ne visiems. Asmenims, kurie yra nepilnamečiai, t.y. iki 18 metų amžiaus – nemokamai gali apžiūrėti nuostabius rūmus. Tuo pačiu ES šalies piliečiai, kuriems iki 25 metų – taip pat visiškai nemokamai gali apsilankyti rūmuose.

Versalio rūmai

Versalio rūmų sodai

Darbo laikas

Rūmai yra atviri lankytojams nuo II iki VII. Taigi, pirmadieniais galimybės apsilankyti rūmuose neturi turistai. Taip pat Versalio rūmai būna uždaryti šių švenčių dienomis: sausio 1, gegužės 1 ir gruodžio 25 dienomis.

Sezono metu (nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 1 d.): 9.00-18.30 val.

Ne sezono metu: 9.00-17.30 val.

Iš Paryžiaus į Versalio rūmus

Versalio miestas, kuriame ir yra rūmai, nuo Paryžiaus nutolęs yra 20 km, taigi tikrai nėra labai toli. Patogiausia ir greičiausia pasiekti tašką yra važiuoti traukiniu.

Kelionės maršrutas atrodo taip:

    • Įsėsti į traukinį, kurio kryptis – Austerlitz, Notre Dame, Invalides, Tour Eiffel (iki reikalingos traukinių stoties)
    • Iki Versalio miestelio Jus nuveš traukinys, kurio kryptis – Versailles Château/Rive Gauche (paskutinė stotelė).
    • Iki rūmų nueisite pėsčiomis per penkias minutes nuo stoties.
Versalio rūmai

Versalio rūmai abejingų nepalieka

Viešbučių Versalyje rezervavimas

Ieškote viešbučio Versalyje? Rezervuokite dabar! Pateikiame geriausius viešbučių pasiūlymus Versalyje – pasižiūrėkite:



Booking.com

Įdomybės apie Versalio rūmus

Šie fantastiški rūmai pasižymi ne tik nuostabia architektūra, tačiau ir įdomios dvariečių gyvenimo istorijomis. Nuo prabangiausių balių, kurių metu kilo aistros, iki liūdnų istorijų apie nelaimingą meilę ir labai sunkų darbuotojų gyvenimą.

  1. Istoriniai šaltiniai rodo, kad dvaro gyventojų gyvenimas buvo gana nuobodus. Pats karalius gyveno prašmatniuose apartamentuose, kai tuo tarpu likusius gyventojus apgyvendino nutriušusiuose kambariuose, kurie nė iš tolo nepriminė rūmų. Visą dieną buvo rengiamos pačios įvairiausios ceremonijos, kurių metu svečiai turėjo stovėti ir žiūrėti. Taigi, jų gyvenimas tikrai nebuvo itin įdomus.
  2. Sakoma, kad Versalio rūmai smirdėjo fekalijų kvapu sumišusiu su kvepalų prabanga. Žinoma, kalbėti apie higieną tais laikais net neverta, tačiau šiuose rūmuose net ir tualeto vieta pasirūpinti neatrodė svarbu. Kvapas sklido iš toli, o iš užsienio atvykę svečiai jau buvo prisiklausę istorijų apie dvokiančius prabangius rūmus.
  3. Rūmuose yra beveik 400 patalpų iš kurių 350 skirti gyvenimui. Juk čia buvo apgyvendinta visa to meto aukštuomenė.
  4. Vienu metu Versalyje gyveno beveik 5 000 žmonių!
  5. Pačiuose rūmuose veikė net taksi Žirgai kinkyti vežimuose veždavo ilgaisiais koridoriais nuo vienos iki kitos menės. Įsivaizduokite prabangą bei dydį.

Visas Versalio gyvenimas, nors šiuo metu atrodo kaip svajonė, tuo metu buvo paprasčiausias spektaklis tenkinantis įnoringo karaliaus poreikius. Kiekvienas dvariškis žinojo kaip elgtis ir kuriuo metu kur būti, kad įtiktų karaliui.

Taigi, gyvenimas nebuvo toks malonus, kaip kad atrodo žiūrint į prabangias Versalio rūmų nuotraukas.

Video apie Versalio rūmus

Versalio rūmai žemėlapyje

Reklama: Dantų implantai Vilniečiams