Viena

Net ir šiais laikais žmonės pakliūna į pačias juokingiausias situacijas bandydami sulyginti Austriją ir Australiją. Pavadinimai labai panašūs ir tai daro įtaką komiškoms situacijoms siekiant išsiaiškinti ar asmuo keliauja į žemyną, ar į valstybėlę Europoje. Galiausiai supratus, kad kelionės ribos nebus tolimesnės nei Europa, lietuvaičiai juokiasi tardami Austrijos sostinės pavadinimą: „Keliauji vienas ar į Vieną“? Lietuviški žodžiai gali pralinksminti labiau nei manėte iki šiol, o platus pasaulio pažinimas yra tiesiog būtinas siekiant praplėsti savo akiratį kuo daugiau. Viena – didžiausias Austrijos miestas ir tuo pačiu sostinė, kuri garantuoja, kad apsilankymas jame jums paliks niekada gyvenime neišblėstančių įspūdžių.

Viena Austrijoje

Kai kurie drąsiai Vieną vadina Europos kultūros šedevru. Nenuostabu, jog šio nuostabaus miesto senamiestis įrašytas į UNESCO paveldą, kaip ypač saugotinas objektas. Šiuo atveju ir mes rekomenduotume vertinti grožį, kurį pamatysite, tad būdami svečiuose būtent taip ir elkitės. O nukeliauti į šią šalį išties labai verta, nes pamatysite daugiau, nei jūsų akys geba aprėpti.

Būtent šiame nuostabiame mieste kūrė žymiausi pasaulio kompozitoriai, kurie savo muzika dar ir šiomis dienomis geba sužavėti net ir klasikinės muzikos skeptikus: Štrausas, Mocartas ir Bethovenas – didieji pasaulio genijai vienoje vietoje. Patogios keliavimo galimybės suteikia šansą vaikščioti tomis gatvėmis, kuriomis vaikščiojo jie, lankytis tuose pastatuose, kuriuose buvo ir jie, galiausiai, sėdėti toje pačioje vietoje parke, kur savo mintis išlaisvinti bandė didieji genijai…

Viena

Tikrai ne per drąsu Vieną būtų pavadinti rūmų sostine, kadangi šiame mieste rasite pastatų, kuriuose gyveno žymiausios pasaulio asmenybės. Šionbruno rūmai – viena iš nuostabiausių vietų, kurios apžiūra reikalauja bene visos dienos. O paaukoti ją vien pasivaikščiojimui po nuostabiausią botanikos sodą – verta. 176 hektarų pločio rūmai kviečia pasigrožėti nuostabiausiais gėlynais, įstabiausiomis skulptūromis, o vakarą praleisti stebint besileidžiančią saulę vasaros terasoje. Sudominome? Palaukite, gal geriau verta pasirinkti Hofburgo rūmus?

Tai ypač aktyvi turistų lankoma vieta. Matyt, kad ne be reikalo. Galimybė prisiliesti prie akinančios prabangos pagrindinė priežastis, kodėl turistai iš viso pasaulio čia keliauja. Maža to, šioje vietoje siūloma įsigyti net ir tokio tipo prietaisų, kaip ginklai, kurie analogiški savo XIV amžiaus dizainu. Daugiau nei 2000 kambarių! Moters svajonė – tik kad labai daug tvarkytis reikės.

Keliaukime toliau į Belvederio rūmus. Tiesa, analogišku pavadinimu pramintas dvaras yra ir Lietuvoje, tačiau sąsajų, deja, jokių. Turistams plačiai atvertos kai kurių patalpų durys, tad kiekvienas gali pasižiūrėti, kaip gyveno XVIII amžiaus aukštuomenė. Nuostabu…

Automobilių nuoma Vienoje

Viena taip pat labai gerai pažįstama iš savo garsiojo Muziejų kvartalo, kuris vienija daugiau nei 20 kultūros įstaigų. Kasmet jos vis auga ir turbūt tikrai nesumažės, kol tik leis patalpos. Šokiai, vaidinimai, tapyba, rankdarbiai – viskas vienoje vietoje.

Visa Vienos ir ne tik kultūra pasiekiama piršteliu. O kiekvienas klasikos mylėtojas privalo apsilankyti Vienos operoje, kurioje galima išgirsti anksčiau minėtų kompozitorių kūrinius. XIX amžiuje pastatyta opera kviečia turistus ne tik tada, kai pastarieji nori išgirsti garsiausius kūrinius, tačiau ir paprasčiausiai susipažinti. 30 minučių ekskursija už minimalią kainą prieinama kiekvienam.

Viena

Daugelis kartą apsilankęs Vienoje grįžta ir grįžta atgal… Tai vieta, kuri dovanoja nuostabiausią kultūros dovaną kiekvienam, kuris tik sutinka ją pasiimti. Apsilankykite, galbūt ir jus šis nuostabus miestas įkvėps milžiniškiems iššūkiams.

Viešbučių Vienoje rezervavimasBooking.com

Vienos žemėlapis