Vroclavas – lankytinos vietos

Pietvakarių Lenkija – tikras rojaus kampelis, kurį turėtų pamatyti visi galvojantys, kad Lenkijos gamta beveik nesiskiria nuo Lietuvos, kad neverta plačiau keliauti ir susipažinti su šia šalimi. Tačiau tikrai verta ir Vroclavas yra vienas labiausiai turistus traukiančių regionų.

Vroclavo mieste plačiai išvystyta mašinų gamyba, miesto ir medicininės įrangos pramonė, tačiau čia tikrai galima aplankyti daug įvairiausių lankytinų objektų, tad nereikia galvoti, kad pramoninis miestas neturi kuo pasigirti. Juolab, nuostabi gamta bei nuoširdūs žmonės – stimulas čia apsilankyti!

Automobilio nuoma Vroclave

Japoniškų sodų parkas

Jeigu  esate Japonijos augalijos mylėtojas, tokiu atveju rekomenduojame apsilankyti bene pačiame seniausiame miesto parke, kuris džiugina ne tik vietiniais, tačiau ir iš Japonijos atkeliavusiais augalais. Įdomu tai, kad mini Japonų augalijos parkas buvo sukurtas dar 1913-ais metais, tad skaičiuoja daugiau nei 100-metį.

Šimtmetinė salė

Šimtmetinė salė – istorinis objektas, kurį privaloma aplankyti, jeigu norite geriau pažinti kaimynines Lenkijos gyvenimą. Salė pastatyta dar 1911-ais metais. Iš datos matyti, kad salė buvo statoma tuomet, kai Lenkija priklausė Vokietijai, tad tai labai puikiai atsispindi architektūroje.

Tais laikais siekiant pastatyti salę buvo skirtos milžiniškos investicijos, kurios pasak istorinių šaltinų, labai nuskurdino žmones. Statyboms skirta net 2 milijonai markių. Tiesa, ir kokybė atitinka investuojamą sumą, kadangi konstrukcijos kurtos iš gelžbetonio, o anuomet tai buvo bene tvirčiausia medžiaga statyboms. Galima sakyti, kad ši salė tapo pavyzdžiu kitiems Lenkijoje stovintiems rūmams bei dvarams.

Zoologijos sodas

Lenkija garsėja ne vienu zoo sodu, kurie pripažįstami kaip itin puikiai išpuoselėti, tad gyvūnų mylėtojai gali nusiraminti – gyvūnams suteikiamos itin geros sąlygos. Vroclavo mieste esantis zoologijos sodas yra vienas seniausių sodų visoje Lenkijoje ir kiekvienais metai čia apgyvendinama vis daugiau gyvūnėlių. Šiuo metu zoo sode gyvena beveik 1000 skirtingų rūšių gyvūnų.

Miesto turgaus aikštė

Beveik 4 hektarų plote, kuris paskirtas miesto centre, galima rasti įspūdingą turgų, kuris leis apsipirkti viskuo, ko tik gali reikėti gyvenime. Tai tikrai unikalus turgus, kuriame aktyviai savaitgalius leidžia turistai norintys artimiesiems parvežti lauktuvių.

Eismas labai mažas, tad galite būti ramus, kad apsipirkimas nebus sudėtingas. Juolab, kainos priimtinos, kaip ir daugelyje turgų – visada galima derėtis.

Miesto fontanas

Netoli anksčiau minėtos šimtmečio salės taip pat galima pamatyti ir įspūdingo grožio fontaną kuris pradėjo veikti 2009-ais metais. Tai pats didžiausias fontanas visoje Lenkijoje ir vienas didžiausių visoje Europoje, tad karštomis vasaros dienomis, tai puiki vieta atsigaivinti.

Daugiau nei 350 purkštuvų sugeba iššauti vandenį net iki 40 metrų aukščio. Švenčių dienomis kuriamos spalvų instaliacijos, tad jeigu lankotės kokią nors ypatingą Lenkijai dieną – būtinai užsukite čia pasigrožėti fontanu.

Vroclavas

Vroclavas

Ostrow Tumski

Čia išvysite labai daug nuostabių paminklų, kurie leis geriau susipažinti su Lenkijos istorija. Verta įvertinti ir Šv. Jono Krikštytojo katedrą bei šv. Kryžiaus bažnyčią. Greta yra muziejus, kuriame galite rasti rūkstančius eksponatų.

Valdovų rūmai

Ne tik Vilnius, tačiau ir Vroclavas turi savo valdovų rūmus. Jie – pačiame miesto širdyje, senamiestyje. Patys rūmai pastatyti dar XVIII amžiuje, tad skaičiuoja ne vieną amžių. Rūmai šiuo metu paversti muziejumi, tad galite apsilankyti ir geriau susipažinti su Lenkijos istorija.

Viešbučių Vroclave rezervavimasBooking.com

Miesto rotušė

Beveik visuose didesniuose miestuose visada yra svarbiausias miesto centras – Rotušė, kur vyksta ir patys svarbiausi miesto renginiai. Pastatyta dar  XIII amžiuje šiuo metu ji yra renovuota, tad nors ir išlaikiusi savo istorinį dvelksmą, tačiau atrodo įspūdingai ir gana šiuolaikiškai. Rotušėje veikia muziejus, tad apsilankyti gali kiekvienas norintis.

Nuostabusis Vroclavas laukia Jūsų, tad jeigu ieškote senove ir tuo pačiu modernumu dvelkiančio miestelio – tai yra geriausias pasirinkimas!

 

VIDEO: ką veikti Vroclave

Vroclavo žemėlapis