Zagrebas – lankytinos vietos

Kroatijos sostinė Zagrebas gana nesunkiai apeinamas pėsčiomis, o kadangi tai vieta, kur jus visada džiugins puikus oras ir besišypsantys žmonės – net ir ilgas pasivaikščiojimas bus tikras malonumas.

Tiesa, Zagrebo miesto grožis atsiskleidžia tik per ilgus stabtelėjimus ir apsvarstymus. Tai vieta, kur nereikia skubėti ir kuo daugiau lankytinų vietų apžiūrėsite – tuo artimiau su šia nuostabia vieta pavyks susipažinti. Ne tik gamta, tačiau ir istoriniai bei architektūriniai šedevrai Jūsų laukia.

Automobilio nuoma Zagrebe

O kad paieškos būtų paprastesnės – keliaudami laikykitės žemiau mūsų pateikto svarbiausių objektų sąrašo.

Zagrebas

Meno muziejus Zagrebe

Zagrebo katedra

Tai vienas populiariausių ir vienas iškiliausių lankytinų objektų mieste, kuris gali būti drąsiai vadinamas šio miesto simbolis. Zagrebo katedrą puošia net devyni bokštai, tad ji atrodo tikrai labai įspūdingai ir traukia aplinkinių žmonių smalsias akis. Pati katedra skaičiuoja jau ne vieną šimtą metų ir XIII amžiuje buvo sugriauta per totorių išpuolius. Tiesa, net ir anuomet tai buvo labai svarbus ir vietiniams reikšmingas statinys, tad nieko keisto, kad ji buvo gana greitai  atstatyta ir šiuo metu džiugina smalsių turistų akis. XIX amžiuje katedra buvo kiek apgriauta, kadangi kilo stiprus žemės drebėjimas. Visgi, ilgainiui ji buvo restauruota ir atliekant darbus išlaikyta ano meto dvasia.

Adresas: Kaptol ulica 31 10000, Zagreb, Croatia

Šv. Morkaus bažnyčia

Dar vienas religinis objektas, kuris sulaukia labai daug turistų dėmesio. Bažnyčia yra pastatyta sostinės senamiesty, tad tai jai suteikia dar daugiau išskirtinumo bei grožio. Aplink bažyčią matyti akmeninės grįstos gatvelės, kurios suteikia išskirtinumo ir padeda dar labiau nusikelti į senus laikus, geriau alsuoti nuostabiais senovės prisiminimais. Ta bažnyčia buvo statyta dar XIII amžiuje, tačiau dėl įvairiausių žmonių bei gamtos dirgiklių ji buvo keis kartus rekonstruota. Nors rekonstrukcijos metu pati architektūra šiek tiek pakeista, tačiau vis dar galima įžvelgti viduramžių dvasią šiame statinyje.

Adresas: Trg Svetog Marka 5 10000, Zagreb, Croatia

Zagrebo architektūra

Zagrebo architektūra

Mirogoj kapinės

Taip, tikrai taip. Atvykus į Zagrebe taip pat siūlome aplankyti ir kapines. Atrodo keista? Galbūt, tačiau čia labai mėgstama ir turistų lankoma vieta ne todėl, kad žmonės nori pamatyti antkapius, tačiau dėl nuostabaus kraštovaizdžio, kuris atsiveria būtent greta kapinių. Galima pamatyti ne tik labai daug įvairiausių augalų, gyvūnų, tačiau ir vietinių menininkų padarytų skulptūrų. Pamirškite, kad greta yra kapinės ir mėgaukiėss gamtos dvelksmu ir jos teikiamais malonumais.

Adresas: Mirogoj bb, Zagreb 10000, Croatia

Jarūno ežeras

Zagrebo pietvakariuose galima pamatyti ir Jarūno ežerą. Tai vieta, kur ilsisi ne tik atvykę turistai, tačiau ir vietiniai. Taigi, rekomenduojama ateiti ne tik todėl, kad galite pailsėti, tačiau ir tokiu atveju, kai norisi pabendrauti su vietiniais, kadangi čia jų apstu. Galima rasti labai daug įvairiausių vandens pramogų, kurios leis pamiršti kasdieninius rūpesčius ir atsipalaiduoti. Nors patogiausia yra išsinuomoti mašiną, tačiau visada iki ežero galite atvykti viešuoju transportu, kuris reisuoja gana dažnai. Juk tenkinami ne tik turistų, tačiau ir vietinių poreikiai.

Adresas: Farther Afield, Jarun, Zagreb, Croatia

Zagrebo zoo sodas

Bene sutiktumėte, kad beveik visos valstybės turi bent po vieną nacionalinį zoo sodą, kuriame auga ne tik vietiniai, tačiau ir gyvūnai iš skirtingų šalių. Kiekvienas mūsų turi skirtingą nuomonę, ar toks gyvūnų laikymas yra geras sprendimas. Jeigu netinka – tiesiog neremkite šios veiklos.

Viešbučių Zagrebe rezervavimasBooking.com

Bet kuriuo atveju, Zagrebo zoo sodas tikrai labai plačiai išvystytas ir stengiasi patenkinti klientų poreikius. Čia galima rasti ne tik labai daug įvairiausių gyvūnų, tačiau ir labai platų skirtingų augalų pasirinkimą. Pats zoo sodas buvo atidarytas dar XVIII amžiuje, tad tai, kad jis ilgai džiugina turistų akis, suteikia jam papildomo žavesio. Pats zoo sodas yra įsikūręs nuostabiame gamtos kampelyje, kuris gali būti lankomas visiškai nemokamai.

Adresas: Maksimir Park, Zagreb, Croatia

Nacionalinis teatras Zagrebe

Nacionalinis teatras Zagrebe

Lotrsac bokštas

Bokštas pastatytas dar XIII amžiuje. Jo paskirtis – gynybinė. Tiesa, tokia paskirtis buvo, kadangi šiuo metu nereikia gintis nuo priešų, o ir pats bokštas nebegebėtų atlikti jam paskirtos funkcijos. Bet kuriuo atveju įdomu tai, kad anuomet bokšto viršuje buvo labai didelis varpas, kurio tikslas skleisti žinią, jog priešai puola. Šiuo metu suteikiama galimybė užlipti į patį bokšto viršų. Nuo jo atsiveria tikrai labai nuostabi panorama, kuri Jums atims žadą. Greta bokšto rasite ir smulkmenų krautuvę, kur galima įsigyti labai daug mielų aksesuarų.

Adresas: Strossmayerovo šetalište 9, 10000, Zagreb, Croatia

Mimaro muziejus

Dar viena dėmesio reikalaujanti vieta, kurią aplankyti verta. Jame galima rasti eksponatų, kurie yra atvežti iš senovės Egipto, Mesopotamijos, Persijos ir panašių laikotarpių periodų. Įdomu tai, kad kolekciją dovanojo vienas privatus asmuo, kuris paprasčiausiai norėjo padaryti gerą darbą savo šaliai. Nuostabu, kadangi šiuo metu muziejus džiugina ne tik vietinių, tačiau ir turistų akis.

Adresas: Trg Franklina Roosevelta 5, Zagreb, Croatia

Nuostabusis Zagrebas turi daug ką parodyti. Kiek nuspręsite pamatyti – Jūsų pasirinkimas. Svarbiausia, kad bilietai į šį miestą pigūs, tad nėra priežasčių, kodėl neverta jo aplankyti.

Video: ką veikti Zagrebe

Zagrebo žemėlapis