Ženeva – antras pagal dydį Šveicarijos miestas. Jis įsikūręs prie garsiojo Ženevos ežero, toje vietoje, kur iš jo išteka upė Rona. Mieste gyvena apie 200 000 gyventojų.Ženeva nėra tarp populiariausių turistinių miestų, bet ir jame yra ką pamatyti. Taigi trumpai papasakosime apie Ženevos lankytinas vietas.
Jetd’Eau. jei teko lankytis Zarasuose, tikriausiai matėte ežere vandens stulpą. Lygiai tokį patį fontaną galima pamatyti ir Ženevos ežere. Tik jis kiek įspūdingesnis, nes vandens srovė pasiekia ne 30 metrų, kaip Zarasuose, bet net 140! Prie jo prisiartinti, žinoma, galima gan arti, bet rizikuojama likti visiškai šlapiam, mat vandens purslai nuo fontano siekia net pusės kilometro nuotolį.
CathédraleSt-Pierre. Švento Petro katedra pradėta statyti 12 amžiuje, jos architektūroje susimaišę keli eklektiški stiliai. Katedra žymi tuo, jog joje yra išlikęs garsiojo kalvinizmo pradininko Žano Kalvino krėslas. Lankymasis nemokamas.
VieilleVille. Tiesiog senamiestis. Jis įsitaisęs ant gana stačios kalvos. Jam verta paskirti valandą ar dvi tiesiog pasivaikščiojimams. Senamiestyje yra ta pati jau minėtoji katedra, keli muziejai, rotušės aikštė su patrankomis ir nedidelė aikštė priešais ją.
Automobilių nuoma Ženevoje
Palais desNations. Jungtinių tautų rūmai. Verta aplankyti vien dėl didingos asamblėjos salės, didžiulės meno kolekcijos, bibliotekos bei pačios pastato architektūros. Pastatas stovi nuostabiame parke, iš kurio atsiveria Alpių vaizdas, o giedrą dieną net matomas Mont Blankas.
QuartierdesGrottes. Neeilinis rajone su daug įdomių parduotuvėlių ir, svarbiausia, dėl esSchtroumpfs – gyvenamųjų namų, kuriuos architektai projektavo stengdamiesi, kiek galima labiau išvengti tiesių linijų. Tad pasivaikščioti čia teks kiek užvertus galvą. Rajonas yra netoli miesto centro, vos 15 minučių pėsčiomis.
Brunswicko monumentas. Tai mauzoliejus, pastatytas 1879 metais, Čarlio Antrojo, Brunsviko kunigaikščio atminimui. Jis testamentu paliko visą savo turtą Ženevos miestui, mainais į tai, kad jo garbei bus pastatytas monumentas, Scaliger mauzoliejaus Veronoje, kopija.
Tarptautinis reformacijos muziejus. Muziejaus kolekcija apima 16 iki 21 – ąjį amžius. Jame susipažinsite su Martino Liuterio, Žano Kalvino istorija, pamatysite senas knygas, rankraščius, raižinius iš viduramžių laikų. Sužinosite apie reformacijos sklidimo laikotarpį. Muziejuje įrengtas ir Muzikos kambarys, kuriame pasakojama apie šių dienų protestantizmo plėtrą.
Raudonojo kryžiaus muziejus. Vienas žymiausių muziejų Ženevoje. Muziejaus pastovi paroda vadinama „Humanitariniu nuotykiu“. Ji padalinta į tris dalis: žmogaus orumo gynimas, šeimos ryšių atstatymas ir natūralių rizikų mažinimas. Šios parodos yra labai modernios, interaktyvios. Paroda prasideda „Liudininkų kambaryje“, kur pusračiu išstatytos stovi 12 natūralaus dydžio žmogaus figūros. Iš pradžių šių figūrų reikšmė nepaaiškinama, bet apėjus muziejų, ji paaiškėja…
Ženevoje kalbama trimis – keturiomis kalbomis. Oficialios Šveicarijos kalbos yra vokiečių, prancūzų ir italų. Ženevoje vyrauja prancūzų kalba, bet beveik visi gyventojai moka bent dar vieną kalbą. Angliškai kalba apie ketvirtis vietos gyventojų. Tad mokant bent vieną iš šių kalbų, paklausti vietinių kelio, tikrai pavyks.