Marokas – lankytinos vietos

Marokas – šalis, kuriai tikrai netrūksta nei spalvų, nei nuolatinio veiksmo. Senovės rytų architektūrinis paveldas, šiam kraštui būdingos siauros gatvelės, gardžiausi turguose pardavinėjamų prieskonių kvapai sklindantys į visas puses, atostogoms idealiai tinkantis klimatas, kokybiški kurortai bei daugybė visiškai naujų įspūdžių, kuriuos suteikia arabiškojo pasaulio tradicijos bei papročiai, gerokai besiskiriantys nuo mums įprastos religijos. Net keturi miestai yra įtraukti į Unesco pasaulinio paveldo sąrašą ir visi jie tikrai verti dėmesio dėl puikiai išsaugotų, praeities Maroką menančių statinių, daugybės neįkainojamos vertės jau istoriniais tapusių lankytinų objektų, savotiško, bet todėl turistus , ieškančius egzotikos taip traukiančio gamtinio reljefo.O dar karšta, Afrikos saulė tikras auksas kiekvienam šilumos ir tolygaus įdegio mėgėjui.

Senovės architektūra Maroke

Senovės architektūra Maroke

Maroko sostinė Rabatas- puikus startas pradedantiems pažintį su šia nepaprasta šalimi. Čia stūkso antikinio romėnų miesto Šela liekanos, Mešuaras supantis visą karališkųjų rūmų valdą, žymusis Hasano bokštas, dar 1912 metais iškilusi Medina, Udajo tvirtovė. Visiems, besidomintiems istoriniais užkulisiais, rekomenduojame užsukti į archeologijos muziejų, kuriame saugomi seniausi, net Romos bronzos amžių siekiantys radiniai. Įspūdį palikti turėtų ir Mahomedo V-ojo mauzoliejus, šiomis dienomis rekonstruotas į parodų centrą.

Automobilių nuoma Maroke

Besižavintiems augalija vertėtų nepraleisti galimybės apsilankyti Andalūzijos bei Rabato botanikos soduose su gausia, pačių įvairiausių medžių kolekcija, milžiniškais agavų žiedais, palmėmis. Be abejo, Rabate netrūksta ir kavinių, aukštos klasės restoranų siūlančių rinktinius meniu patiekalus, patenkinsiančius net išrankiausio gurmano skonį, suvenyrų krautuvėlių su šalį reprezentuojančiais gaminiais.

Kasablanka- didžiausias šalyje miestas, išsivystęs iš visai mažytės gyvenvietės, kartais galintis priminti kokia nors, Europos pietuose esančia sostinę, mat gyvenimo tempu Kasablanka mažai kuo ir besiskiria nuo vakarų. Labiausiai žavi tai, kad praeities architektūrinis palikimas kuo puikiausiai dera prie šiuolaikiškų pastatų ir taip sukuria aukso viduriuką apjungiantį autentiškumą su modernumo variacijomis. Lankomiausias vietos taškas- Hasano antrojo mečetė galinti didžiuotis antros pagal dydį (po Mekos) titulu. Tik įsivaizduokite: viduje 25 tūkstančiai maldininkų, aplink šventyklą  dar 80 tūkstančių! Neįtikėtinos aprėpties, kerinčio grožio statinys su net 200 metrų siekiančiu bokštu, laikomu pačiu aukščiausiu visame pasaulyje, tikrai apstulbins kiekvieną turistą. Nuostabus ir senamiestis įtraukiantis išskirtiniais panoraminiais vaizdais bei amžinu šurmuliu. Tris  kilometrus besitęsianti dirbtinė krantinė- puiki stotelė norintiems pavaikštinėti šalia jūros, papramogauti tuo pačiu susipažįstant su miesto naktiniu gyvenimu vietinėse diskotekose, klubuose ar kavinėse.

Mečetė Maroke

Mečetė Maroke

O štai Marakešas tarsi nuolatos kunkuliuojantis spalvų katilas. Miesto karštasis taškas- Jemna El Fna aikštė nuolatos stebinanti nesurepetuotais akrobatų, gyvačių kerėtojų ar būrėjų pasirodymais. Vakare nosį pradeda kutenti sunkiai perprantamų, iš vietos restoranų atsklidusių aromatų popuri. Pastaruosiuose galite išbandyti tradicinę marokietišką virtuvę ir pasmaguriauti vienu populiariausių patiekalų- sraigių sriuba. Sekdami labirintus primenančiomis gatvelėmis toliau, sutiksite savo produkciją siūlančius įsigyti amatininkus, prekeivius ar šiaip draugiškai nusiteikusius marokiečius. Būtinai užsukite ir į Marakešo turgų, kuriame nuo prekių įvairovės net apsisuka galva. Kilimai, arbata, prieskoniai, marokietiški šepečiai, rankinės ir daugybė kitų idėjų lauktuvėms, kurių nekantriai laukia artimieji.  Tuo pačiu vertėtų iš arčiau apžiūrėti Kutubijos mečetę, vėliau pasivaikščioti prabangiuosiuose Bakia rūmuose ar po nuolatos žaliuojančius Mažorelio sodus.

Ne taip toil  Marakešo esantys Atlaso kalnai- tarsi specialiai sukonstruoti aktyvaus poilsio šalininkams. Kelis mėnesius per metus, atvykusieji gali išbandyti slidinėjimo trasas, o norintys geriau susipažinti su pačiais kalnais, gali leistis į žygius, kartais trunkančius net iki savaitės. Jų metu apsistosite berberų, laikomų tikraisiais Maroko gyventojais trobelėse. Taigi įdomi ir intriguojanti pažintis su visiškai kita kultūra tiesiog garantuota.

Būdingiausiais šaliai kraštovaizdžiais pasigėrėsite Merzougoje. Tai bekraštės dykumų platybės su įvairiaspalvėmis, vėjo šuorų supiltomis kopomis, kurios apgaubtos vakarėjančios saulės spindulių pavirsta į tikrą, aplodismentų nusipelniusį meninį šedevrą. Išsiilgusiems romantikos- siūloma apsistoti beduinų palapinėse, o vertinantiems komfortišką poilsį- prabangiuose viešbučiuose, kur pasijusite tarsi karaliais. Be abejo, išbandyti galima ir pačią populiariausią pramogą- safarį su kupranugariais po atviru, žvaigždėmis pasidabinusiu dangumi arba daug greitesniu būdu- keliauti   po dykumą visureigiu.

Vienas seniausių šalies miestų Fesas- išties kietas riešutėlis kiekvienam, pripratusiam prie griežtai suprojektuotų, aiškių erdvių. Prekystalių virtinės, mečetės, užeigos, maitinimo įstaigos išsidėsčiusios nesibaigiančia eile, kurios pabaigą atsekti gali būti misija ne iš lengvųjų. Žymiausias lankomas objektas- odos raugykla, išsaugojusi savo nuo seno puoselėjamus gamybos būdus, nepavaldžius laiko tėkmei. Tai viso Feso pasididžiavimas dažnai prieinamas ne kiekvienam turistui.

Į Chefchaouaną atvilioja nepaprastai saldus apelsinmedžių aromatas. Nepaskanauti šių, nepaprastai saldžių vaisių būtų tiesiog nuodėmė. Rekomenduojama neatsispirti pagundai ir padegustuoti populiaraus ir itin vertinamo šalyje ožkos sūrio, marokietiškos duonos, stiprios lyg nafta kavos. Tai ypač jaukus prieglobstis žavintis natūralumu, išsaugotu tvirtu sąlyčiu su gamta( naktį praleisti galima tiesiog po atviru dangumi, įsikuriant ant viešbučio stogo specialiai tam skirtose vietose).

Dykumų safaris Maroke

Dykumų safaris Maroke

Dar vienas kurortinis, labai svetingas miestas- Essaouira, įsikūręs prie pat krantinės, vilioja savo šviežiais, čia pat ruošiamos žuvies patiekalais, jūros gėrybėmis. O ir paplūdimiai pakankamai erdvūs, tvarkingi, todėl laikas juose prabėga tikrai nepastebimai bei maloniai.  Miestas ypač populiarus tarp vandens sporto fanatikų, mat bangos tam tinka idealiai.  Pačioje aikštėje savo muzikine programa  dalijasi Maroke garsios grupės, kasmet organizuojami barber gnaoua koncertai.

Banglentininkių meka galime vadinti ir Savirą, kedenamą stiprių afrikinių vėjų. Taip pat čia verta pabuvoti ir puikiame senamiestyje su išskirtine architektūra, sukuriančia tikrą arabišką atmosferą.

Viešbučių Maroke rezervavimasBooking.com

Istorinės reikšmės Volubilije, kadaise buvusiame vienu iš  Romos imperijos miestų, iš arti apžiūrėsite dar tebestūksančius, didingus laikus primenančius šventovės likučius- triumfo arką, termas.

Ait Benhaddou tvirtovė išgarsėjo po tokių filmų kaip” Mumija” ar ”Gladiatorius” , nes čia buvo filmuojamas visas siužeto veiksmas. Beje, tai ir kadaise buvęs žymus karavanų kelias.

Ševšavenas žavi savo netipiškomis kalnų viršūnėmis, kurios virš miesto atrodo  tarsi ragai, kalkėmis balintais namais dvelkiančiais subtilumu ir pastebimais jau iš tolo.
Pačios gamtos sukurtas stebuklas- Draa upės slėnis- tarsi mėnulio paviršius tik su augmenija ir gyvenvietėmis. Ryškiai mėlynas dangus, išdidžiai stūksantys kalnai, tarsi tobulas paveikslėlis, kuriame viskas tikra ir apčiuopiama.

Laikas praleistas Maroke pateisins visus jūsų lūkesčius, todėl suteikite sau šansą pajausti tūkstančio ir vienos nakties magiją!

Video: ką veikti Maroke

Maroko žemėlapis