Puketas – lankytinos vietos

Tailando margumui prilygti išties sunku ir tai geriausiai atspindi įstabių rojaus kampelių, išsibarsčiusių po visą šalį, gausa. Šįkart apžvelgsime vaiskiai mėlynu vandeniu, smėlingais paplūdimiais, gigantiškomis uolomis, kurioms gyvybės suteikia vešli augalija ir tobulu, atostogoms puikiai tinkančiu klimatu garsėjančią, Puketo salą.

Visos viešnagės metu Puketo saloje jus lydės pasakiški apylinkių vaizdai, palmių šlamesys, savotiški, bet dėmesį traukiantys architektūriniai šedevrai, tradiciniai renginiai bei galybė staigmenų, kelionę paversiančių viena įsimintiniausių kokias tik turėjote iki šios dienos. Jei jau nusprendėte aplankyti Puketą, pateiksime naudingų įžvalgų, galbūt padėsiančių greičiau susidėlioti ekskursijų maršrutus bei būsimo laisvalaikio planus.

Automobilio nuoma Pukete

Visų pirma vertėtų atiduoti duoklę Tailando religijai ir iš arčiau susipažinti su istorinėmis vietos šventyklomis. Štai Wat Chalong, dažnai minima kaip pati svarbiausia šventykla esanti Puketo saloje. Pastarojoje lankytojai gali išvysti visuomenėje ypatingą pagarbą užsitarnavusių vienuolių atvaizdus, įamžintus tiksliose statulų pavidalo kopijose.

Puketo sala

Puketo sala

 

Šiek tiek nutolus nuo salos pasiektumėte tikrą rojaus kampelį – Phang Nga. Čia esantys urvai, atodangos, nacionalinis parkas, žvejų kaimelis, įsikūręs ant vandens, mažytės, bet žavingos salelės ir šio taško įžymybė retos formos Džeimso Bondo uola, neabejotinai privers patikėti knygose skaitytais, pasakų apie stebuklingas šalis scenarijais.

Pamiršta nelieka ir kultūros bei istorijos pažinimo dalis. Užsukę į Nacionalinį muziejų turėsite progą sužinoti nemažai faktų iš praeities Puketo gyvenimo bei įvykių, formavusių dabartinį salos veidą. Tarp eksponatų esama įvairių paminklų, archeologinių radinių, dokumentų, monetų ir kitų vertingų relikvijų.

Thavorn muziejus pasakoja apie ankstesnes vestuvių šventimo tradicijas tuometinėje Kinijoje bei aplink ją išsidėsčiusiose šalyse.

Ar norėtumėte išvysti gigantišką perlą, tūkstantmečių senumo fosilijas, nuosėdinių uolienų pavyzdžius ar reliktus, bylojančius apie pirmųjų gyvybės formų išsivystymą? Visa tai ir daugiau rasite išsamiai ir suprantamai apie jūros gelmių pasaulį pasakojančiame Sea Shell muziejuje.

Tiesa, apie perlus nemažai negirdėtų faktų sužinosite užsukę į Puketo perlų fermą, iš kurios šie jūros brangakmeniai pasklinda po visą pasaulį, o drugelių veisimo fermoje galima pasigerėti šimtais, grakščiai plazdančių vabzdžių.

Dairotės tinkamiausios vietos romantiškam pasisėdėjimui, stebint kerinčius saulėlydžius? Tada pasižymėkite Phromthep kyšulį. Iš sausumos atsiveria nepakartojamos panoramos, vakarėjant atsiskleidžiančios visu savo gražumu.

Turiningai praleista popietė nusimato atvykusiems į Dramblių prieglaudą. Visi, joje gyvenantys žinduoliai kažkada buvo patyrę žiaurų elgesį bei išnaudojimą. Tačiau dėka geradarių įkurto pagalbos centro, drambliai ne tik atsigauna, bet ir mėgaujasi gyvenimu, panašiu į natūralią gamtą.

Kartais spontaniški sprendimai pasiteisina su kaupu, tad mėgstantiems ištrūkti iš rėmų siūlome išbandyti ekskursijas kanojomis po negyvenamas salas, nardymą kvapą gniaužiančiame gylyje, bangų skrodimą banglentėmis, buriavimą ar vaikystę primenantį aitvarų leidimą.

Lankantis Pukete bent trumpam nepasimėgauti paplūdimiais būtų didelis praradimas. Ir pailsėti ir pasilinksminti pavyks Patongo paplūdimyje, kupiname naktinių klubų bei prašmatnių restoranų.

Nuobodu nebus ir Kota, garsėjančiame parduotuvių gausa, Korona – tinkančiame norintiems šiek tiek daugiau privatumo paplūdimiuose.

Viešbučių Pukete rezervavimasBooking.com

Būtinai pasidomėkite saloje rengiamais triukšmingais šou ir festivaliais. Įsigiję bilietą į FantaSea, liksite apstulbę nuo tokios, siūlomų veiklų gausos. Kelis tūkstančius žmonių talpinantis restoranas leis geriau pažinti tailandietiškos virtuvės ypatumus, o teatrališki vaidinimai, amatų kiemeliai užims visą dieną.

Besidominties rytų kovos menais, rekomenduojama neaplenkti Banga bokso stadiono, kur vyksta ir populiariausi Muay Thai kovų turnyrai.

Nenusivilsite ir populiariuoju Siam Niramit šou, kurio metu vaizdžiai bei įtraukiančiai bandoma atpasakoti šalies praeitį, pristatyti skirtingų regionų papročius, kultūrines puses.

Video: Ką veikti Puketo saloje

Puketo salos žemėlapis