Alanija – lankytinos vietos

Alanija – vienas iš labiausiai turistų pamėgtų kurortinių miestų Turkijoje, į kurį kasmet traukia ir šimtai turistų iš Lietuvos! Pasidomėkime – kodėl? 🙂

Tai nerūpestingoms, nepamirštamoms bei kiekvieno piniginei prieinamoms atostogoms pritaikyta vieta. Pasižiūrėkime, kokias Alanijos lankytinas vietas labiausiai verta aplankyti.

Kaip iš paveikslėlio nulietos įstabios apylinkių panoramos, saulės nutviekstos pakrantės, auksinio smėlio paplūdimiai, triukšmingas naktinis gyvenimas…

Alanija čia praleistą minutę pavers vis iš naujo priversiančiomis nustebti patirtimis, viešnagės metu suteiksiančioms dar daugiau teigiamų emocijų.

Alanija lankytinos vietos

Į Alaniją važiuojama dėl gero oro ir paplūdimių

Rekomenduojame pasidomėti ir lankytinais objektais Alanijoje, kurių nėra ypač gausu, bet kiekvienas jų unikalus bei įsimintinas.

Planuojantiems aplankyti ne vieną istorinį tašką, siūlytume išsinuomoti automobilį, kas leistų savarankiškai dėliotis ekskursijos maršrutą.

Automobilio nuoma Alanijoje

Be visa ko, didelis pliusas ir tai, kad viešbučiai Alanijoje tikrai kokybiški, kainos nesikandžioja net pasirinkus prabangesnius apartamentus, taigi turite visas galimybes palepinti save karališku poilsiu!

 

Alanijos lankytinos vietos

 

Turbūt vertėtų įdomiausių lankytinų taškų sąrašą pradėti nuo didingosios Alanijos pilies. Ši, net visus 250 metrų siekianti tvirtovė tikra praeities liudytoja, stūksanti nuo pat trylikto amžiaus. Pasiekę pilies vidų, pasijausite tarsi staiga persikėlę kelis šimtmečius į praeitį.

Čia išvysite itin senas pirtis, spalvingomis freskomis puoštų bažnyčių, vandens talpyklas, sultonų rūmų liekanas ir kt. Pakilę iki pat bokšto viršūnės turėsite progą pasigrožėti išskirtiniais, teritoriją supančiais peizažais.

Ne ką prastesniais vaizdiniais galėtų pasigirti ir Raudonasis bokštas. Kadaise šis statinys apsaugodavo uostą nuo priešų antpuolių. Šiomis dienomis lankytojus bokštas privilioja ne tik dailiu raudonų plytų fasadu, bet ir veikiančiu etnografiniu muziejumi.

Alanijos lankytinos vietos

Alanijos pilis

Jei po Alaniją keliausite automobilių nuomos punkte išsirinkta transporto priemone, nuvykite į legendinį Syedra miestą. Jame įspūdį paliks visa puokštė reliktinių pastatų, datuojamų dar iki Kristaus gimimo.

Turiningai popietę praleisite kurorto muziejuose, kurie taip pat įtraukiami į populiariausių Alanijos lankytinų vietų sąrašą.

Štai, Alanijos muziejuje netrūksta eksponatų, pristatančių Bizantijos, romėnų, helinistinio laikotarpių ypatumus. Pagrindinis akcentas, sulaukiantis didžiausio susidomėjimo – bronzinė Heraklio statula.

Archeologijos muziejuje vertėtų pabuvoti visiems, norintiems pažinti krašto atsiradimo, formavimosi bei iškilimo etapus, tradicijas, vyravusias madas. Čia pristatoma ir archeologinių kasinėjimų metu atrasta autentiškų indų, papuošalų, statulėlių kolekcija.

Be to, rekomenduojama pasivaikščioti po greta esantį sodą su vešlia augalija ir įvairiausiomis gyvūnų rūšimis.

Terrane laivų statykla turėjo tapti tuometinio valdovo svajonės išsipildymu. Milžiniškoje erdvėje, čia vienas po kito pasaulį išvysdavo kariniai laivai. Dabar tai mini archeologijos muziejaus būstinė.

Tikras gamtos šedevras ir lankytina vieta – Damlato uola. Pastaroji garsi ne tik savo neįtikėtino grožio stalaktitais bei stalagmitais, o ir gydomosiomis galiomis, galinčiomis padėti pagerinti sergančiųjų kvėpavimo takų ligomis būkle.

Viešbučių Alanijoje rezervavimas

Kur apsistoti Alanijoje? Peržiūrėkite geriausius viešbučių pasiūlymus ir rezervuokite patį geriausią variantą kol dar yra laisvų kambarių!Booking.com

Dim Cay – taškas, kuriame renkasi norintys pusdienį praleisti itin ramiai. Dauguma veikiančių maitinimo įstaigų yra visai šalia upės kranto, tad besimėgaujant gardžiausiais patiekalais kartu gausite tikrą ‘‘desertą‘‘ akims.

Alanija lankytinos vietos

Alanija

Taip pat rekomenduojame neprasilenkti su Sepadere kanjonu. Kriokliai, daug žalumos, paukščių čiulbesys, nedidukai tilteliai nuo kurių galite stebėti srovenančią upę, neabejotinai sužavės vertinančius tikrumą.

Vasaros teikiamų malonumų išsiilgusiems keliautojams vertėtų stabtelėti ties Kleopatros vardu pavadintu paplūdimiu. Iš kitų paplūdimių šis išsiskiria akį veriančios krištolo spalvos vandeniu, kuris ypač švarus, todėl taip vertinamas tiek vietinių, tiek ir turistų tarpe. Pabodus gulinėti ant smėliuko galite išbandyti nuostabią atrakciją – nardymą. Jo metu išvysite magiško grožio žuvų, aštuonkojų, jūros dumblių.

Alanija – nepakartojama, o visas jos lankytinas vietas (ir dar daugiau) patogiai apkeliausite dėka automobilio nuomos paslaugos, prieinamos net ir neturint neriboto biudžeto. Rezervuokite automobilį internetu, išsirinkite jūsų poreikius atitiksiančią transporto priemonę ir jauskitės užtikrintai dėl kokybiško poilsio, kartu praturtinant gyvenimą naujomis patirtimis.

Video: lankytinos vietos Alanijoje

Alanijos žemėlapis