Alanija

Alanija – dar vienas populiarus Turkijos kurortas. Jis įsikūręs vėl gi pietinėje Turkijos dalyje, už gero šimto kilometrų į rytus – pietryčius nuo Antalijos. Alanija, kaip ir Antalija ir Marmaris, yra puikiai išvystytas kurortas, kasmet aplankomas milijonų turistų, kurie čia randa patogių viešbučių, saulės ir šilto bei švaraus vandens.

Alanija

Pietų Turkijoje daugiausiai kritulių iškrenta lapkričio – vasario mėnesiais, likusi metų dalis gerokai sausesnė. O pamatyti lietaus birželio – rugsėjo laikotarpiu jau laimės dalykas. Temperatūra vasarą dažnai laikosi apie 30 laipsnių šilumos, žiemą siekia keliolika laipsnių. Geriausias laikas čia atostogauti – vasaros pradžia bei jos pabaiga ir ankstyvas ruduo. Tuomet dar tikrai šilta, bet svilinantys karščiai iki 40 laipsnių jau varginti neturėtų. Tiesa, šiuo metu būna ir daugiausiai turistų.

Apie lankytinas vietas Alanijoje. Damlato urvas yra pačiame miesto centre, vos prieš gerą pusšimtį metų netyčia atrastas gamtos stebuklas. Vos už kelis eurus galite pasinerti į požeminį stalaktitų ir stalagmitų pasaulį, pasivaikščioti tiek siaurais tuneliais, tiek ir požeminėmis salėmis. Urvas, dėl nedidelio radioaktyvumo ir didelio anglies dioksido kiekio netgi laikomas gera vieta pasigydyti pavyzdžiui astma. Visgi jonizuojančia spinduliuote geriau nepiktnaudžiauti.

Automobilių nuoma Alanijoje

Archeologijos muziejus – viena iš intelektualių pramogų pačiame mieste, netoli jūros. Įėjimas kainuoja vos kelis litus, o muziejuje pamatysite įvairius iš apylinkių surinktus buities reikmenis, indus, papuošalus. Muziejaus sode yra netgi galimybė susipažinti su apylinkių augalija ir gyvūnija, yra šioks toks botanikos ir zoo sodas.

Alanija

Mieste turbūt ne kartą pasivaikščiosite po senamiestį, Alanijos uostą bei šalia esančią laivų statyklą, aplankysite kitas plačiau aprašytas vietas. Kaip ir būna kurortuose, gausite daug pasiūlymų leistis į įvairiausias ekskursijas, išbandyti nardymą, leistis į kruizą ar trumpą išvyką valtimis, paplaukioti kalnų upe, pasivažinėti džipais, pajodinėti asilais. Turai valtimis dažnai veda į apylinkėse esančius urvus (mažesni laivai į kai kuriuos netgi gali įplaukti), taip pat stebėti delfinų ar jūros vėžlių (tiesa, tik sezono metu). Būtinai pasivaikščiokite po miesto sodus.

Alanijos tvirtovė (pilis) yra pačiame mieste, pusiasalyje, taigi jai aplankyti niekur toli vykti nereikės. Pilį juosia daugiau nei 6 kilometrų ilgio siena, viso yra beveik pusantro šimto bokštų, aukščiausia pilies dalis iškilus net 250 metrų virš jūros lygio. Iš čia atsveria nuostabūs Alanijos, jos paplūdimių ir apylinkių kalnų bei miškų panorama. Pilyje išlikę įvairių senovinių pastatų, o kai kurie namuose iki šiol gyvenamą. Geriausia į pilį keliauti pėsčiomis, vinguriuojant siaura gatvele, kurioje netrūkta kavinių poilsiui.

Netoli pilies ir Alanijos uosto yra ir Kizil Kule, arba raudonasis bokštas, vardą gavęs dėl statyboje naudotų raudonų plytų. Dar viena puiki vieta pasigrožėti ir architektūros palikimu, ir, užlipus į viršų, apylinkių panorama. O bokšto apatiniuose aukštuose kartkartėm vyksta renginiai, parodos.

Pabandykite šiek tiek nutolti nuo miesto. Dim Cay – poilsio oazė kiek toliau nuo miesto, gamtos pašonėje. Restoranų, kavinių kompleksas yra prie (o kai kur ir ant) gražios, visada vėsios upės, vietomis suspaustos uolėtų kanjonų. Seniau upė tarnavo žemdirbiams kaip gėlo vandens šaltinis, dabar ji traukia turistus. Iš čia galima aplankyti Dim urvą tauro kalnuose, kadaise ant upės statytą užtvanką.

Alanija

Gamtos mylėtojai tiesiog privalo aplankyti Sapadere kanjoną, esantį į rytus nuo Alanijos, jau giliau į žemyną nuo jūros. Čia išvysite aukštų uolų suspaustą upę, jos krioklius ir ramesnes vietas po jais. Kanjono sienose bando išsilaikyti ir įvairi augalija, atnešanti žalumos. Kanjone įrengti pasivaikščiojimo takai, tilteliai, tad būsite saugūs, niekur nenukrisite ir upė jūsų nenuneš. Čia atvykti galima išsinuomojus automobilį ar su viena iš daugelio dar Alanijoje pasiūlytų ekskursijų.

Jei nuomositės automobilį, galite aplankyti nemažai ir Antalijos kurorto aprašyme (spausti čia) pateiktų objektų – Pamukale šaltinius, Duden krioklius, patį Antalijos kurortą. O labai daug įspūdžių galima patirti tiesiog pasivažinėjant po apylinkes kalnų serpantinais. Kalnai, uolos, augalijos įvairovė, sraunios, slenkstėtos, kartais kanjonuose pasislepiančios upės – gamta puikiai pasižymi puikiomis architektūros savybėmis.

Viešbučių Turkijoje rezervavimas



Booking.com

Alanijos žemėlapis