Amsterdamas – lankytinos vietos

Tai tiltų, muziejų, žaliuojančių parkų bei nevaržomų linksmybių meka. Turistams Amsterdamas išties turi ką pasiūlyti. Mėgstate pažinti kultūrinius šalių ypatumus, istorinius praeities vingius? Prašom! Tam pasitarnaus ne viena lankytina vieta, kurioje visas dėmesys skiriamas išsamesniam krašto susikūrimo, vystimosi bei modernėjimo laikotarpių nagrinėjimui. Trokštate visiško atsipalaidavimo, esatę nusiteikę kaip reikiant pašėlti, o sedėjimas vienoje vietoje jums tikrų tikriausia bausmė? Aplankykite populiariausius sostinės naktinius klubus ir sužinosite ką reiškia pasinerti į tikrą linksmybių sūkūrį. Nors Nyderlandai garsėja kaip vienas ekologiškiausių pasaulio taškų, bet ir čia galima pasinaudoti automobilio nuomos paslauga jei visgi norite būti nepriklausomi nuo autobusų tvarkaraščių ar skaičiuojate laiką.

Automobilio nuoma Amsterdame

Prieš rezervuodami transporto priemonę žinokite, kad pasirinktą automobilį grąžinti galėsite ir kito miesto nuomos punkte, tik nepamirškite to pažymėti elektroninėje formoje prieš ją pildydami. Taip pat verta paminėti, kad keliai nėra apmokestinti, tačiau už įvažiavimą į tam tikrus tunelius gali tekti šiek tiek primokėti. Kuro mokestis į bendrą kainą nėra įskaičiuotas, tad patartume automobilį pristatyti su pilnu baku antraip kompanija pati nuskaičiuos sumą už degalus nuo kreditinės kortelės, kas atseitų gerokai brangiau.

Amsterdamas

Nesvarbu, keliausite dviračiu, pėsčiomis ar nuomotu automobiliu išankstinis ekskursijos maršruto susidarymas bei tinkamo viešbučio Amsterdame pasirinkimas yra viena svarbiausių išvykos dalių. Kad būtų paprasčiau siūlome neaplenkti šių objektų.

Nuostabusis senamiestis, šurmuliuojantys praeiviai, gražiausios miesto panoramos prieš jūsų akis atsivers pasirinkus pasiplaukiojimą laivu kanalais. Pastarųjų priskaičiuojama gerokai virš šimto, tad galite būti tikri- aplinkiniai peizažai stebins kiekviename kilometre. Akimirką pasijusite tarsi Venecijoje, o dar daugiau romantikos patirsite plaukdami vakarėjant, kai besileidžianti saulė vandenį“uždega“ ryškiai raudonu atspalviu.

Būtinai nuvykite iki Užtvankos aikštės. Toks pavadinimas atsirado ne be reikalo, mat kadaise pastatyta užtvanka užtikrindavo svarbiausio miesto taško saugumą. Be visa ko teritorijoje galėsite apžiūrėti įspūdinguosius Karaliaus rūmus, Naująją bažnyčią tapusią karalių išventinimo ceremonijos vieta.

Begijnhof pastatų kompleksas išgarsėjo dėl moterų vienuolyno, kurios net nedavusios priesaikos gyvendavo tarsi Dievo tarnaitės bei nuoširdžiai rūpindavosi likimo nuskriaustaisiais. Ganėtinai nemažai turistų dėmesio sulaukia ir 1425 metais pastatytas Houten Huys medinis namas.

Jordaan rajonas ne tik parduotuvių, turgų ar maitinimo įstaigų karštasis taškas. Rajone esama vieno žymiausių Amsterdamo objektų- Anos Frank namo, kuriame pro įmituotą knygų spintą pateksite į dienoraščio autorės slėptuvę tapusią išsigelbėjimu nacių ieškomai šeimai. Taip pat užsukite į Vakarų bažnyčią, kuri nepalieka nė vieno abejingo.

Iš gausybės muziejų rekomenduotume aplankyti kelis žymiausius. Štai Van Gogo muziejuje jus pasitiks šimtai šio iškilaus menininko tapybos darbų, eskizų pavyzdžių ar net itin asmeniškų laiškų.

Rijks muziejus talpina neįkainojamus, istorinės reikšmės eksponatus. Paveikslai, porceliano kolekcija ir ypač vertinamas Rembato šedevras“ Nakties sargyba“ paliks įspūdį ilgam.

Viešbučių Amsterdame rezervavimasBooking.com

Nyderlandų jūreivystės muziejuje išvysite senovinių laivų modelius, o pasakojimas iš vieno populiariausių šalyje gėrimo prekinio ženklo sėkmės istorijos, degustacija ir šiaip smagi popietė nusimato Heineken muziejuje.

Tikriausiai sunku Amsterdamą įsivaizduoti be tokios gėlės kaip tulpė. Nepaslaptis, kad dauguma jų išauginama būtent šiame regione, tad pabūvoje tulpių muziejuje iš jo iįeisite tarsi būtumėte šių gėlių ekspertas.

Raudonųjų žibintų kvartalas irgi glaudžiai siejamas su šiuo miestu, o ir ne viskas čia taip bado akis. Galima atrasti visai neblogų kavinių, bet vakarais turistams klaidžioti šiomis gatvėmis nevertėtų. Šiuo atveju vėl praverčia asmeninio automobilio nuoma, kas užtikrintų didesnį saugumą.

Amsterdamas

Vietinių pamėgtas Vandelpark parkas tarsi mažytė atokvėpio oazė pavargusiems nuo rūpesčių ar kasdienės rutinos. Kruopsčiai prižiūrimi žalieji plotai idealiai tinka iškyloms, o pasivaikščiojimo takai bėgiojimui ar ramiam žingsniavimui.

Tarp kitko visai šalia parko įsikūręs pakankamai patrauklus trijų žvaigždučių viešbutis. Nors bendrai viešbučiai Amsterdame ganėtinai nepigūs, bet ilgėliau paieškojus įmanoma atrasti neblogų variantų.

Vertėtų užsukti ir į Hortus botanikos sodą laikomą bene seniausiu pasaulyje. Tikriausiai tai sužinojus jau nestebina tokia gausa skirtingų rūšių augalų, medžių, gėlių kurie tiesiog karaliauja visame sode.