Amsterdamas

Amsterdamas viso pasaulio gyventojams puikiai pažįstamas, kaip raudonųjų žibintų sostinė, kurios pagrindinis šūkis: „Viskas, kas tik įvyko šiame rajone – jame ir lieka“. Legendomis apipinta vieta vilioja turistus iš viso pasaulio, kurie ne tik bent viena akele nori užmesti akį į spinduliuojančio grožio merginas, tačiau taip pat ir pasinaudoti jų siūlomomis paslaugomis. Tiesa, raudona šviesa užgožia kitus miesto privalumus, kuriuos rekomenduojama išbandyti kiekvienam sostinės svečiui.

Amsterdamas

Ne tik Venecija, tačiau taip pat ir Amsterdamas pasižymi kanalų gausa, kurie suteikia galimybę gatvėmis ne vaikščioti, o… plaukioti! Vienoje spalvotoje sostinėje yra daugiau muziejų ir lankytinų vietų nei kai kuriose šalyse. Tai tik parodo didelį vietinių siekį kultūrintis ir susipažinti artimiau tiek su savo, tiek su užsienio valstybių kultūra. 40 muziejų, tai skaičius, kuris paneigia, kad Olandija tik prostitučių ir žolės sostinė. Atvėrę šios Šiaurės Olandijos duris pamatysite nedidelius, spalvotus namelius, kurie niekaip netelpa į formalumo ribas.

Automobilių nuoma Amsterdame

Kiekvienas pasaulio kampelis turi tam tikrus objektus, kurių neaplankius, nepalietus negalite sakyti pabuvojęs konkrečioje šalyje. Lygiai taip pat yra ir su Amsterdamu, kuris lankytinų vietų turi daugiau nei žmogus jėgų viską apžiūrėti. Tiesa, susidariusiems kelionės planą rekomenduojame išsinuomoti dviračius ir populiariausias vietas apžiūrėti būtent naudojantis šia transporto priemone. Šioje sostinėje dviračių vairuotojai ypač gerbiami ir mylimi, tad lengvai prisitaikysite prie valstybės eismo, net jei esate ir pirmą kartą.

Ne tik kiekvienas menininkas, tačiau ir grožiui neabejingas asmuo privalo apsilankyti Van Gogo muziejuje, kur laikomi daugiau nei keli šimtai jo paveikslų, eskizų… Darbai sustatyti chronologine tvarka, kad būtų galima paprasčiau susipažinti su menininko „augimu“ ir vis didesniu įsiviešpatavimu pasaulyje.

Madame Tussaud bene visiems puikiai pažįstama asmenybė įkūrusi vaškinių figūrų muziejų, kuriame pasisveikinti galite tiek su XVI amžiaus žymiausiais Olandų žmonėmis, tiek su XXI amžiaus dievukais. D. Britanijos muziejaus analogas neatsilieka nuo originalo.

Amsterdamas

Sostinėje suteikiama unikali galimybė pakliūti į namą, netgi kambarį, kur Ana Frank, žymioji žydų tautybės mergaitė, net dvejus metus slėpėsi nuo nacių ir rašė dienoraštį, kuris vėliau jos tėčio pageidavimu, tapo knyga užkariavusią viso pasaulio širdis.

Artimą ryšį su vandeniu turintys olandai taip pat gali pasigirti ir Nyderlandų jūreivystės muziejumi, kuriame galima rasti pačią didžiausią laivų kolekciją pasaulyje, kuri savo unikalumu priblokš kiekvieną. Kad suvoktumėte eksponatų didybę nebūtina nusimanyti apie laivus: pačios transporto priemonės labai garsiai kalba apie save.

Prieš keliaujant į bet kurią šalį privalu susirinkti kuo daugiau faktų, kurie padėtų apsilankymą šalyje supaprastinti. Nepaisant to, kad Amsterdamas – europietiškas miestas, visgi, yra tam tikrų kultūros potėpių, kurie gali būti lietuvaičiams kiek neįprasti.

 

Šioje šalyje kanapės, tautiečių vadinamos žole, prieinamos laisvai pilnamečiams, tad nenustebkite gatvėje pamatę kiek įkaušusį asmenį. Tai normalu ir į jokias institucijas kreiptis nederėtų. Tiesa, lengvi narkotikai visada suerziną skrandį, tad susiruošus valgyti prisitaikykite – sumuštinis čia pats oficialiausias ir visada puikiai tinkantis patiekalas.

Amsterdamas

Amsterdamo oro uoste, tarsi Holivudiniame filme, galimos legalios vestuvės. Susituokite ir iškart įsigykite bilietą į povestuvinę kelionę. Sakote – juokinga? Mes manome – genialu.

Ir pabaigai… Olandų mokslininkai nustatė, kad jei labai ilgai žiūrėsi į vieną tašką, ateis tėvai ir… supras.

Viešbučių Amsterdame rezervavimasBooking.com

Amsterdamo žemėlapis