Las Palmas

Apie Gran Kanariją turbūt teko girdėti kiekvienam. Tai yra trečia pagal dydį Kanarų archipelago sala. Tiesiogiai verčiant Gran Kanarija reiškia „šunų salą“. Gran Kanarija nutolus nuo Afrikos krantų per 210 kilometrų. Joje gyvena apie 900 000 žmonių ir tai sudaro 40 % viso Kanarų salyno gyventojų skaičiaus. Papasakosime ką galima nuveikti Gran Kanarijos sostinėje Las Palme.

Las Palmas

Playa de Las Canteras. Tai 4 kilometrų ilgio paplūdimys, miesto simbolis. Paplūdimys laikomas vienu geriausiu urbanistinių paplūdimių pasaulyje. Jis yra gan saugus dėl barjerinio rifo, mažinančio bangas. Paplūdimys puikiai tinka vakariniam pasivaikščiojimui stebint saulėlydį. Be to, per visą paplūdimio ilgį siūloma įvairiausių pramogų.

Santa Catalina. Rajonas, esantis tarp minėtojo Las Canteras paplūdimio ir uosto. Čia įsikūrusios didžiausios miesto parduotuvės, taip pat yra nedidelių specializuotų parduotuvėlių bei didžiausia Ispanijoje universalinė parduotuvė. Rajone taip pat yra to paties pavadinimo parkas, gal tiksliau didžiulė aikštė, apsodinta palmėmis ir gėlėmis. Parke dažnai iki pat aušros verda naktinis gyvenimas. Na o vasaros mėnesį čia vyksta karnavalas.

Gran Kanarija

Catedral de Santa Anaarba lietuviškai, Šventos Onos katedra. Matoma beveik iš bet kurios miesto dalies. Katedra pradėta statyti 1500 -aisiais ir užbaigta tik po 70 metų. Įėjimas mokamas, o norintys moderniu liftu pasikelti į Katedros viršų ir pasidairyti po Gran Kanariją iš viršaus, turės sumokėti dar 1,5 euro.

Automobilių nuoma Las Palme

Casa de Colón. Senas dvaras, kuriame anksčiau gyveno salos valdytojas. Beje, laikinai jame gyveno Kristupas Kolumbas, prieš pat išplaukdamas į Ameriką. Dabar dvare įrengtas muziejus, pasakojantis apie tą patį didįjį keliautoją, apie Gran Kanarijos užkariavimą bei apie tuos Amerikos laikus, kai jos dar nebuvo atradęs Kolumbas. Muziejus įsikūręs visai šalia Katedros.

Museo Elder de la Ciencia y la Tecnología.Mokslo ir technologijų muziejus. Muziejaus moto „draudžiama neliesti“. Jame pilna įvairiausių interaktyvių eksponatų, planetariumas, šiltnamis su įvairiomis ekosistemos, mokslo dirbtuvės. Muziejuje nebus nuobodu nei vaikams nei suaugusiems. Beje, jis įrengtas jau minėtame Santa Catalina parke.

Museo Canario. Įsikūręs istoriniame Vegueta rajone. Muziejus įkurtas net 1879 metais, jame sukaupta didžiulė archeologinių radinių iš Kanarų salų kolekcija. Eksponatai išdėstyti net 16 – oje salių. Be to, muziejuje laikomas daugiau kaip 60 000 knygų, daug jų – Kanarų salų tematika.

Las Palmas

Centro Atlantico de Arte Moderne. Atlanto modernaus meno centras. Įrengtas 1989 metais, vertas apsilankymo vien dėl pastato interjero – marmuro laiptai, gausybė stiklo detalių – muziejus atrodo tikrai prabangiai. Didžiąją dalį kolekcijos sudaro avangardo krypties meno dirbiniai. Muziejuje yra eksponatų ne tik iš Kanarų salyno, bet ir iš Afrikos, Amerikos ir Europos. Muziejus lankytojus priima visomis savaitės dienomis, išskyrus pirmadienius.

Viešbučių Gran Kanarijoje rezervavimasBooking.com

Gran Kanarijos žemėlapis