Maljorka

Maljorka – tai apie 2300 km nuo Lietuvos nutolusi sala Viduržemio jūroje, priklausanti Ispanijai. Sala priklauso Balearų archipelagui ir yra didžiausia jame. Saloje gyvena beveik milijonas gyventojų. Pagrindinis miestas – Palma, kur yra oro uostas ir kur atostogauja daugelis turistų, jame gyvena apie pusė Maljorkos gyventojų.

Salos gamta gana įvairi. Čia yra tiek kalnų, tiek paplūdimių. Aukščiausias kalnas siekia 1445 metrus. Dauguma kalnų yra išsidėstę Maljorkos šiaurės vakaruose. Netoli salos yra Kabrera archipelagas su daugybe mažų salyčių. Gamtos mylėtojai renkasi į Maljorką pamatyti migruojančių retų paukščių rūšių.

Maljorka

Klimatas. Jūrinis klimatas. Vasarą temperatūra gali siekti 30 laipsnių. Žiemą temperatūra paprastai nusileidžia žemiau 10 laipsnių šilumos, vidutiniškai iki 8 – 9 laipsnių. Geriausias laikas praleisti čia atostogas – nuo gegužės iki Spalio, kai maksimali vidutinė dienos temperatūra viršija 20 laipsnių. Kritulių Maljorkos Palmoje iškrenta nedaug, vasarą itin mažai. Palyginus su Vilniumi – kritulių per metus čia 5 – 6 kartus mažiau. Vandens temperatūra vasaros sezonu (gegužę – rugsėjį) būna 18-26 laipsniai šilumos.

Automobilių nuoma Maljorkoje

Atvykimas. Maljorka – populiarus maršrutas, tad ir skrydį rasti nesunku. Iš pigių skrydžių bendrovių, šiuo metu skraidina Ryanair oro linijos. Žinoma, situacija nuolat keičiasi, tad visada verta planuoti iš anksto. Palmos oro uostas Maljorkoje yra maždaug už 8 kilometrų nuo miesto centro. Miestą galima pasiekti kas 15 minučių važinėjančiu autobusu (kaina – 2 eurai, autobusai važinėja nuo 6:15 iki 2:40). Taip pat savo paslaugas siūlo taksi vairuotojai.

Nakvynė. Trumpų išvykų į Maljorką metu galima apsistoti hosteliuose, pigesni iš jų tai Sol de Mallorca ( nuo 10 eurų) ir Hostal Atlanta ( nuo 13 eurų). Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Maljorkoje siūlo virš 100 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Maljorkoje rezervavimasBooking.com

Maistas. Paprastai pavalgyti Maljorkos restoranuose galima už 10 eurų. Kainos parduotuvėse nedaug didesnės nei Lietuvoje, žinoma daug priklauso ir nuo konkretaus produkto, jų gali būti tiek pigesnių, tiek brangesnių.

Ką veikti – lankytinos vietos. Dauguma keliauja į Maljorką dėl jos paplūdimių. Tačiau galima ilsėtis ir aktyviai – populiaru aplankyti Palmos katedrą, įspūdingą stalaktitų ir stalagmitų pilną urvą (Coves de Campanet). Daug pramogų siūloma ir gamtoje – laipiojimas uolomis, važinėjimas dviračiais po kalnus, jodinėjimas arkliais, nardymas skaidriame Viduržemio jūros vandenyje, daugybė vandens pramogų.

Maljorka

Transportas. Keliaujant tolėliau – verta išsinuomoti automobilį. Na o pačiame Palmoje galima rinktis autobusą ar nuomotis dviratį. Brangesnė alternatyva yra taksi, kurių kainos čia didesnės nei Lietuvoje, kilometras – maždaug 1 euras. Tuo tarpu vienkartinis autobuso bilietas kainuos 1.5 euro.

Kita. Vietiniai Maljorkos gyventojai draugiški ir paslaugūs, tačiau gana nepunktualūs ir neorganizuoti, keliaujant kartais į tai reikia atsižvelgti. Kadangi Maljorkoje gana gerai išvystytas turizmas, vietiniai turi anglų, vokiečių ar prancūzų kalbos pagrindus, tad paklausti kelio ar sužinoti reikiamą informaciją turėtų būti nesunku.

Maljorkos žemėlapis