Kopenhaga – lankytinos vietos

Kopenhaga – Danijos sostinė, įsikūrusi Zelandijos saloje, Baltijos jūroje. Miestas šaliai itin svarbus, mat jame yra net 40 % šalies pramonės, išvystyta laivyba, yra uostas bei oro uostas. Senąja danų kalba Køpmannæhafn (Kopenhaga) reiškia „pirklių uostą“. Kopenhaga laikoma ne tik Danijos pramonės sostine, bet taip pat ir ekonomikos bei kultūros centru. Tad šįkart kaip visad – apie kultūrą.

Nyhavn (naujasis uostas) –17 amžiaus prieplauka. Kanalą per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai. Kanalas buvo tarsi vartai tarp jūros ir miesto aikštės. Beje, garsusis Kristianas Andersenas Nyhavn uoste gyveno net 18 metų.

Šiandien Nyhavn‘as yra bene lankomiausias turistų objektas Kopenhagoje. Jis garsėja spalvotais namais, kurių seniausias pastatytas 1661 metais, 18 amžiaus barais, kavinėmis. Beje, šiemet Nyhavn bus pasiruošęs priimti ir didžiulę Eurovizijos fanų minią.

Kopenhaga

Kristiano Anderseno undinėlė. Tiesiog būtinas aplankyti objektas Kopenhagoje. Nors tai tiesiog bronzinė undinėlė „pasodinta“ ant akmens, bet žinoma visoje Europoje. Atidengta 1913 metais ir nuo pat to laiko yra pagrindinis turistų lankytinas objektas Kopenhagoje. Nesunku paskaičiuoti, kad prieš metus ši undinėlė šventė 100 metų jubiliejų.

Šiek tiek pavažiavus už Kopenhagos, šalia fiordo rasite Vikingų laivų muziejų. Muziejuje ne tik pamatysite įvairiausių vikingų laivų – tiek senus laikus menančių, tiek rekonstruotų, bet ir susipažinsite su laivų statyba, archeologija ir vikingų gyvenimu. Net patys galėsite išmėginti vikingų naudotus įrankius tiek skaptuodami medį, tiek kaldami geležį. Muziejus veikia visą savaitę, visus metus. Iki 18 metų – įėjimas nemokamas, suaugusiems – 115 Danijos kronų (apie 50 lt) vasaros sezonu ir 80 – žiemos sezonu.

Automobilių nuoma Kopenhagoje

Nacionalinis akvariumas.Didžiausias akvariumas šiaurės Europoje, turintis daugiau kaip 20 000 gyvūnų bei talpinantis 7 milijonus litrų vandens. Akvariumas padalintas į penkis skyrius, kuriuose pamatysite ne tik prie Danijos krantų gyvenančius gyvūnus, bet ir Amazonės anakondas, Afrikos krokodilus, šiltųjų vandenų gyventojus iš Viduržemio jūros bei dar daug kitų gyvūnų iš viso pasaulio. Beje, prieš metus akvariumas buvo perkeltas į kitą vietą ir atnaujintas, šiandien jis sulaukia 1,3 milijono lankytojų per metus. Aplankyti akvariumą galima visus metus, kiekvieną dieną. Bilieto kaina – 160 Danijos kronų (perkant internetu šiek tiek pigiau).

Kopenhaga

Zoologijos sodas. Dar vienas lankytinas objektas gamtos mylėtojams. Gyvūnai čia surinkti iš viso pasaulio, nuo pandų iki baltųjų meškų. Atsidarius zoologijos sodo internetinę svetainę, galima sužinoti, kada kokie gyvūnai maitinami ar treniruojami. Apsilankyti galima 365 dienas per metus, nuo 10:00 ryto (uždarymo valandos įvairiais sezonais/dienomis skiriasi). Įėjimas – 160 kronų, vaikams – 95.

Tivoli parkas. 19 amžiaus viduryje šalia Kopenhagos buvo įkurtas Tivoli parkas. Šiandien jis užima daugiau kaip 82 000 kvadratinių metrų teritoriją. Apsodinus parką įvairiausiomis gėlėmis, medžiais, apstačius skulptūromis, nebuvo pamirštos ir pramogos. Parke veikia 29 karuselės, kurių viena – amerikietiški kalneliai – siekia 1914 – uosius metus. Vagonėliai juose pagaminti iš medžio, o greitis kontroliuojamas rankiniu stabdžiu. Tivoli parkas sulaukia 4 milijonų lankytojų per metus ir tai yra penktas pagal lankomumą pramogų parkas Europoje. Vasaros sezonu parką galima aplankyti nuo 11 valandos ryto, įėjimas – 99 kronos.

Bakken pramogų parkas. Visai šalia Kopenhagos, miškų apsuptyje, įsikūręs seniausias pasaulyje atrakcionų parkas, skaičiuojantis 431 – uosius gimimo metus. 34 amerikietiškieji kalneliai, velnio ratai, karuselės – veikti tikrai yra ką. Parkas veikia nuo kovo pabaigos iki rugpjūčio galo (deja, ne visomis dienomis). Jį pasiekti paprasčiausia automobiliu ar traukiniu. Įėjimo mokestis – 249 kronos.

Frilandsmuseet, kitaip –muziejus po atviru dangumi. Jame pamatysite, kaip seniau gyveno skandinavai. Senoviniai namai, įrankiai, amatai, naminiai gyvuliai – iškart nusikelsite kelis šimtmečius į praeitį. Muziejaus darbo laikas įvairiais mėnesiais skirtingas, tad prieš vykstant reiktų pasitikslinti. Lankymasis –nemokamas.

Besidomintiems astronomija, o gal tiesiog mėgstantiems pakelti akis į žvaigždes pasiūlysime aplankyti TychoBrahe planetariumą. Jame ne tik sužinosite atsakymus į kai kurias visatos paslaptis, bet ir susipažinsite su kosminėmis kelionėmis bei pačia astronomija. Jei to negana, kiekvieną dieną planetariume rodomi 3D filmai, kuriuose pasinersite į jūros gelmes, džiungles ar atsidursite tarp žvaigždžių. Visi filmai rodomi ant didžiulio kupolo. Nors jie įgarsinti daniškai, už 20 kronų galite gauti ausines, kuriose girdėsite ir anglišką įgarsinimą. Apsilankyti planetariume galima už 144 kronas, vaikams – 94. Darbo laikas įvairiomis savaitės dienomis šiek tiek skiriasi.

Kopenhaga

Na planetariumas, galima sakyti, įprastas žodis, bet kaip eksperimentariumas? Pasirodo, Kopenhagoje toks vienas yra. Eksperimentariumas vadinamas ir muziejumi ir mokslo centru, na bet pagrindinis jo tikslas – paskatinti domėjimąsį mokslu bei technologijomis. Viduje rasite ne vien parodas įvairiausiomis temomis, bet ir laboratoriją, vaikų paviljoną, kavinių. Be to, visą dieną čia rengiamos paskaitos, demonstracijos. Tad nuobodu tikrai nebus. Eksperimentariumas atviras lankytojams nuo 10:00 iki 17:00 valandos, įėjimo mokestis – 160 kronų, vaikams iki 12 metų – 105.

Tai 10 bene įdomiausių ir lankomiausių objektų Kopenhagoje. Norint visada galima rasti daugiau. Bet ir ketindami aplankyti visus minėtus objektus turėsite paaukoti bent kelias dienas. Mieste tikrai yra ką veikti, tik….ar lagaminas jau sukrautas?

Viešbučių Kopenhagoje rezervavimasBooking.com

Kopenhagos žemėlapis