Geteborgas

Klimatas. Jūrinis klimatas. Vasarą temperatūra gali svyruoti nuo 15 iki 30 laipsnių šilumos, dažniausiai būna apie 22 laipsnius. Žiemą svyruoja tarp –5 ir +3 laipsnių. Kritulių iškrenta truputį daugiau nei Vilniuje, daugiau rudenį. Vandens temperatūra vasarą pakyla iki 16 laipsnių. Oras dažnai apsiniaukęs, saulė čia sutinkama ne itin dažnai, tačiau džiaugsmingai.

Atvykimas. Geteborgas – dažnai sezoninis maršrutas. Tai yra, žiemą į jį patekti bus sunku. Na o kiekvieną vasarą situacija keičiasi. Jei nerasite tiesioginio skrydžio, vienas pigesnių variantų yra skrydis iš Varšuvos.

Geteborgas

Nakvynė. Pigiausi hosteliai: Partille Vandrarhem B&B – šalia Gotenburgo, nakvynės kaina nuo 17 eurų. Kvibergs jaunimo hostelis – 5 km nuo Gotenburgo, nakvynės kaina nuo 19 eurų. STF Vandrarhem Stigbergsliden – įsikūręs pačiame mieste, kaina nuo 19 eurų (jei nesate Hostelling International narys, bus pridedamas 50 kronų (apie 6 eurai) mokestis. Kai kuriuose hosteliuose miegmaišiai neleidžiami, todėl už papildomą mokestį teks nuomotis patalynę.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Gotenburge ir šalia jo siūlo beveik 100 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Geteborge rezervavimas



Booking.com

Maistas. Dažnai sakoma, kad maisto kainos čia 2 – 2.5 karto didesnės nei Lietuvoje. Išvedus vidurkį gal ir taip. Bet viskas priklauso nuo konkretaus produkto. Pavyzdžiui, pomidorų kilogramas gali kainuoti ir 10 eurų, kai tuo tarpu apelsinų kainos dažnai mažesnės nei Lietuvoje.

Ką veikti – lankytinos vietos. Dėmesio vertas Pietinis Gotenburgo archipelagas – galima užsisakyti ekskursiją valtimi aplink salas ar pasivaikščioti po pačias salas. Šis archipelagas itin rekomenduojamas visų, kurie tik jame yra apsilankę. Geriausias keliavimo būdas – išsirinkti salą ir po ją pavaikščioti. Dažniausiai salos centre būna nedidelė gyvenvietė, o pakraščiuose – tik gamta. Patogu tai, jog keltas į/iš salos plaukia kas valandą ir kelte tinka tas pats bilietas, kurį naudojate tramvajuje ir autobuse. Liseberg pramogų parkas – karuselės ir atrakcionai tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jame yra didžiulis apžvalgos ratas, amerikietiški kalneliai.Parkas pagrinde veikia gegužę- rugpjūtį. Rugsėjį ir spalį tik savaitgaliais, o prieš Kalėdas jame būna kalėdinis turgus ir kiek kitokios pramogos.

Automobilių nuoma Geterborge

Muziejai. Geteborge yra beveik 20 muziejų ir meno galerijų. Papasakosime apie įdomiausius iš jų.

Gamtos istorijos muziejus. Įsikūręs ant kalno, parko pakraštyje. Beje, pats parkas įdomus tuo, jog čia vaikštant galima pamatyti plaukiojančius ruonius, šokuojančius pingvinus, pamatyti biedžius, elnius, kiturs gyvūnus. Na o muziejuje išvysite gausybę paukščių iškamšų. Nuo kolibrių iki stručių. Be paukščių muziejuje galima pamatyti ir didžiulę dramblio, banginio, žirafos kopiją. Be to, čia rasite meškų, liūtų, tigrų iškamšų, užkonservuotų jūros gyvūnų. Pirmame muziejaus aukšte yra ir parduotuvėlę, kur galima nusipirkti suvenyrų ar papuošalų iš pusbrangių akmenėlių. Iki 25 metų lankymas nemokamas.

Geteborgas

Tramvajų muziejus. Jei norite ekskursijos anglų kalba, jums ją greičiausiai praves jau nežinia kelintą dešimtį metų skaičiuojantis senučiukas muziejaus darbuotojas. Muziejue išvysite įvairių laikų tramvajus, važinėjusius Geteborge ir net kitose pasaulio pasaulio šalyse. Gidas jums paaiškins, kaip veikia įvairūs tramvajai, kodėl negalima lipti ant tramvajaus bėgių. Galėsite užeiti ir į kai kuriuos senus tramvajus ar pabandyti tramvajaus simuliatorių. Beje, muziejuje nuolat vyksta tramvajų restauravimo darbai. Savanoriai čia renkasi savaitgaliais ar po darbo ir bando atkurti senųjų tramvajų pradinę išvaizdą. Lankymasis – 30 kronų.

Jūrų muziejus ir akvariumas. Iš pavadinimo galima spręsti, kad muziejus padalintas į dvi dalis. Akvariume galima pamatyti kelis smulkius jūrų gyvūnus, žuvis, koralus. Tiesą pasakius, akvariumas nėra įspūdingas. Antrame aukšte yra Jūrų muziejus. Tiesa, didžiausia jo dalis skirta jūreivystei ir laivams. Čia gausu įvairiausių laivų modelių, jūreivių buities rakandų. Tai pat yra net du simuliatoriai kurie, ko gero, patiks ne tik vaikams. Viename jų reikia išplukdyti laivą iš Geteborgo uosto, žiūrint pro kelis didžiulius ekranus ir sukiojant vairą bei akseleratoriaus rankeną. Iki 25 metų lankymas nemokamas.

Aeromuziejus. Dėl nežinomų priežasčių šis muziejus nėra gerai žinomas. Įsikūręs prie jau uždaryto miesto oro uosto, lengvai pasiekiamas autobusu. Muziejus įsikūręs po žeme. Iš pavadinimo galima spręsti, jog jame yra įvairiausių skraidančių aparatų. Dauguma jų – kariniai, tai yra naikintuvai ir sraigtasparniai. Muziejus išties didžiulis, gali pasigirti ir eksponatų gausa. Vykdami į muziejų nepamirškite fotoaparato – fotografuoti čia leidžiama. Lankymasis – 100 kronų.

Volvo muziejus. Volvo istorija nuo pat 1927 metų iki šių dienų. Gausybę automobilių, sunkvežimių, autobusų, laivų ir jų variklių, konstravimo priemonių. Mėgstantiems automobilius čia tikrai patiks. Praleisti čia 2-3 valandas nėra sunku, muziejus tikrai didelis. Lankymasis – 100 kronų.

Universeum muziejus. Ypač mėgstamas vaikų. Jame galima pasivaikščioti po tropinius miškus, aplink čirškiant tropiniams paukščiams ir skraidant įvairiaspalviams drugeliams. Kitose salėse galima išgirsti besigalynėjančių dinozaurų riaumojimą ar pamatyti jūros gyvūnus einant Ryklių tuneliu. Įėjimas – 175 kronos.

Geteborgas

Transportas. Transportas Geteborge brangus. Pusantros valandos bilietas kainuoja 26 kronas. Gerai tai, jog jis galioja tiek tramvajuose, tiek autobusuose, tiek keltuose. Mieste lankantis bent dvi dienas verta įsigyti Miesto kortelę, kuri suteiks privalumų tiek važinėjant viešuoju transportu, tiek lankantis muziejuose ar užsiimant kita populiaria turistine veikla.

Kita. Vykstant į Švediją teks išsikeisti kronų (10 kronų – kiek daugiau nei vienas euras). Valstybinė kalba švedų, tačiau sunku rasti gyventoją, kuris bent kiek nekalbėtų angliškai.

Geteborgo žemėlapis