Liubliana – lankytinos vietos

Liubliana – pagrindinis Slovėnijos miestas ir visos šalies širdis. Palyginti nedideliame plote išties gausu lankytinų objektų, kuriems apžiūrėti neprireiks galybės laiko, o tai ypač patogu, kai atvykstama savaitgaliui ar kitam trumpam laikotarpiui.

Nenuobodus kraštovaizdis, dešimtys įspūdingų architektūros pavyzdžių, erdvės skirtos kultūriniams vietos ypatumams pažinti, parkai, svetingos kavinukės, siautulingomis linksmybėmis stebinantys naktiniai klubai ir šimtai nepamirštamų akimirkų, priversiančių įsimylėti Liublianą nuo pirmos viešnagės. Taigi, metas apžvelgti populiariausių ir turistams dažniausiai rekomenduotinų miesto taškų sąrašą.

Susiruošę į pažintinę ekskursiją po Liublianą, pirmajam maršrute sustojimui turėtumėte pasirinkti Miesto rotušę. Šis iškilus statinys nepalieka nė vieno abejingo, mat nepaisant nekartą vykusios rekonstrukcijos darbų išliko ir nemaža dalis originalių, senovinių atributų.

Tarp jų – mitologinės skulptūros, išorinio rotušės fasado dekoro detalės, dar 17 amžiuje sukurtas Liublianos žemėlapis. Pro vidinę dalį galite patekti į nediduką, bet jaukų kiemelį, kuriame smagu tiek ramiai pasisėdėti, tiek ir nuotraukai įsiamžinti.

Automobilių nuoma Kroatijoje

Tęsiant architektūrinio paveldo nagrinėjimą, vertėtų paminėti bene iškiliausią paminklą, tapusį visos šalies pasididžiavimu – Liublianos pilį. 15 amžiuje iškilusi pilis saugojo nuo turkų puolimų, vėliau čia įkurdintas kalėjimas. Po akivaizdaus atnaujinimo, statinys tiesiog atgimė iš naujo, taigi nenuostabu, kad tapo tikru magnetu turistų grupėms. Atsižiūrėjus į šį dailų objektą, galite užsukti į kavinę, kurioje paskanausite tradicinio slovėniško vyno.

Liubliana

Liubliana

Būtinai prasieikite originaliuoju Tromostovje tiltu. Klausiate, kuo jis toks ypatingas? Na, ne kasdien išvystumėte net tris, vienas šalia kito esančius tiltus, kuriais persikelsite per miesto centru vingiuojančią upę.

O štai Mesarski tiltas ypač populiarus įsimylėjėlių tarpe.  Jei ir jūs keliaujate su antra puse, būtinai įsigykite mažą spynelę, nes tikima, kad pastarąją prirakinus prie šio tilto, abipusė meilė liepsnos visą likusį gyvenimą.

Pasigedote šurmulio? Tuomet patraukite link Turgaus aikštės. Prekyba jau nuo seno buvo neatsiejama šios vietos dalis, o šiandien nuostabių barokinio stiliaus šedevrų pasižiūrėti čia plūsta iš kitų miestų ir šalių atvykstantys keliautojai. Pagrindinis aikštės akcentas – ne vieną šimtmetį skaičiuojanti Šv. Floriano bažnyčia. Beje. Išalkus neteks ilgai klaidžioti beieškant maitinimo paslaugas teikiančių vietų, mat šios įsikūrusios tiesiog pakeliui.

Tikrai įdomi popietė nusimato nutarusiems aplankyti garsiuosius Romėnų griuvėsius. Kadaise miestą juosusi didžiulė siena, šiandien atpažįstama tik iš pamatų, kuriais pasigerėti kviečiami visi neabejingi istoriniams įvykiams.

Liublianos universitetas priskiriamas prie seniausios tokio tipo mokymosi įstaigos visoje Slovėnijoje ir vienų didžiausių aukštųjų mokyklų Europos žemynų. Subtilus, bet žavingas išorinis fasadas, astronomijos ir geofizikos laboratorijos sužadina smalsumą ir skatina visa tai išvysti savo akimis.

Nelikite nepasigrožėję iškiliuoju Robba fontanu. Nepaisant amžiaus, fontanas vis dar nestokoja norinčiųjų jį įamžinti ar bent apžiūrėti iš arčiau. Romėniška dvasia spinduliuojantis kūrinys, pagyvintas vandens dievų skulptūromis, simbolizuojančiomis tris upes.

Domitės menu ir mėgstate lankytis spektakliuose? Lankantis Liublianoje kultūrinių erdvių tikrai nepasigesite. Nacionalinėje galerijoje laukiami visi norintys išvysti gausią impresionistinių kūrinių ekspoziciją.

Modernaus meno muziejus supažindins su praeito amžiaus slovėnų menininkų sukurtais šedevrais.

Nacionaliniame muziejuje surinkta kolekcija iš skirtingų Slovėnijos egzistavimo laikotarpių, o architektūros muziejus pristatys įdomiausius praeities pastatus.

Nacionalinis dramos teatras jau daugiau nei šimtmetį stebina spalvinga programa, patiksiančia net išrankiausiam žiūrovui.

Pabaigai kviečiame į mažą gamtos oazę – Zoologijos sodą. Miškais apsuptoje teritorijoje apgyvendinti patys įvairiausi planetos gyvūnai ir paukščiai, galima patiems pamaitinti tam tikras rūšis, taip prisiliečiant prie sodo kasdienybės, sudalyvauti naktinėse ekskursijose.

Viešbučių rezervavimas Liublianoje
Booking.com

Video: ką veikti Liublianoje

Liublianos žemėlapis