Tbilisis – lankytinos vietos

Atostogos Gruzijoje dažnam atrodo tikra svajonė. Šiuo metu bilietai į šią nuostabią šalį gana pigūs, tad svajonė tapo puikiai prieinama ir įkandama. Svarbiausia, kad ši šalis gali pasigirti ne tik nuostabia gamta, tačiau ir skaniu vynu, įmantriais patiekalais bei vietiniais gyventojais, kurie labai myli lietuvius. O vykti ten, kur esi laukiamas – daug maloniau.

Nors už sostinės ribų yra labai daug lankytinų vietų ir patogiausia jas pasiekti yra išsinuomavus automobilį, tačiau mes rekomenduojame nepamiršti “išnaršyti” ir sostinės. Tbilisis turi savo veidą. Ir jis tikrai yra patrauklus.

tbilisi1

Tbilisio švč. Trejybės katedra

Nuostabios architektūros katedra yra pats svarbiausias stačiatikių išpažinėjų religinis objektas, kurį lanko ne tik vietiniai, tačiau ir turistai. Ši katedra yra gana nauja ir pastatyta XX amžiaus pabaigoje – XXI amžiaus pradžioje. Nors šiuolaikiniai architektūriniai šedevrai ne taip vertinami kaip senoviniai, visgi, ši katedra yra labai lankoma ir mėgstama.

Katedra suprojektuota remiantis tradiciniu gruzinių stiliumi, tad labai puikiai perteikia vietinę kultūrą.

Pasižvalgyti po vidų galite dienos metu.

Viešbučių Gruzijoje rezervavimasBooking.com

Narikala tvirtovė

Tbilisyje esanti Narikala tvirtovė pastatyta IV amžiuje. Ją galima vadinti miesto kūrimosi pradžia, kadangi aplinka ją po truputį kūrėsi Tbilisis. Tiesa, pamatysite ne pačią pilį, tačiau tik jos fragmentus. Tačiau ir jie atrodo įspūdingai. Gruzijos gyventojai teigia, kad tai vienas svarbiausių šalies simbolių, tad atvykus į šalį aplankyti Narikala tvirtovę, kone privaloma. Užlipus ant kalno, kuriame stovi tvirtovė, atsiveria nuostabi panorama.

Sieros pirtys

Tai vienas labiausiai lankomų objektų sostinėje. Anksčiau tai buvo vieta, kur miesto gyventojai susirinkdavo aptarti šalies reikalus, greta buvo prekiaujama skanumynais. Šiuo metu šioje vietoje paprasčiausiai ilsimasi, bandoma susigrąžinti sveikatą, pailsėti. Sakoma, kad sieringas vanduo yra labai naudingas žmogui, tad čia pagulėjus galima atgauti sveikatą. Pirtyse siūlomos ir įvairios grožio procedūros. Jas užsisakyti galite vietoje.

tbilisi2

Nacionalinis botanikos sodas

Tbilisyje galite pamatyti ir didelį botanikos sodą, kuris stebina savo išskirtinumu bei ekspozicija. Sodas veši beveik 130 hektarų ploto teritorijoje. Įsikūręs kalnų papėdėje, tad atrodo labai išskirtinai. Tai puiki vieta tiems, kurie nori pailsėti nuo Tbilisio miesto šurmulio.

Žinoma, augmenijos mylėtojai pamatys labai daug įvairiausių eksponatų, kurie atvežti iš skirtingų kontinentų. Patekti į sodą galite eidami pro Narikala tvirtovės griuvėsius, tad vienu kartu nušausite du zuikius.

Botanikos sodo ribose taip pat yra krioklys, po kuriuo galima išsimaudyti.

Automobilių nuoma Gruzijoje

Taikos tiltas

Pėsčiųjų tiltas eina per Mtkvari upę, kuri teka pro Tbilisį. Vietiniai teigia, kad tiltas nėra tik paprasčiausias statinys. Tai simbolis, kuris sujungia praeitį bei ateitį. Nuostabiai atrodo tiek pats tiltas, tiek vaizdas nuo jo. Vakarais šis tiltas tampa tikru įsimylėjėlių traukos centru.

Kašvečio bažnyčia

Tai Gruzijoje esanti įspūdingos architektūros stačiatikių bažnyčia. Bažnyčia yra priešais šalies parlamento pastatą, tad vienu atėjimu aplankysite du svarbius sostinės objektus.

Sioni katedra

Miesto centre esantys stačiatikių maldos namai tuo pačiu atrodo ir labai paprastai, ir labai išskirtinai. Cerkvė pradėta statyti VI amžiuje, taigi jau ilgus metus skaičiuoja savo amžių ir iki šiol yra viena svarbiausių maldos vietų visoje Gruzijoje.

Apie šią šventyklą dažnai sklando labai įvairūs mitai. Teigiama, kad čia susirenka dvasios su kuriomis gali pasimatyti gyvieji.

tbilisi3

Katalikoso Antonijaus gatvė

Tai neilga gatvė, kuri tęsiasi vos 200 metrų, tačiau yra viena labiausiai lankomų gatvių Tbilisyje. Ji nuolatos gyva, žmonės ja juda ištisą parą. Juolab, vingiuotos siauros gatvelės dažnai veda pro apleistus pastatus, kurie atrodo gan mįslingai.

Tbilisis – nuostabus miestas, kuris patinka labai skirtingiems žmonėms. Nuo tokių, kurie mėgsta aktyvias pramogas iki tokių, kurie nori pagulėti prieš saulutę. Kiekvienas atras ką čia veikti, tad Gruzija laukia Jūsų!

Tbilisio žemėlapis

Video apie Tbilisį