Kaprunas – lankytinos vietos

Šįkart suklusti turėtų visi, mėgstantys atostogauti kalnuose. Bene žymiausias Austrijos slidinėjimo kurortas Kaprunas tikrai suvilios bent kartelį išsitraukti slides ir prasičiuožti  kokybiškai įrengtomis bei kruopščiai prižiūrimomis trasomis.

Be to, po sniegingų linksmybių likusią išvykos dalį galima praleisti besigėrint fantastiška apylinkių panorama, kam pakankamai palankios ir klimatinės sąlygos.

Žavingi kalnų nameliai, patogus susisiekimas, draugiškas vietinių pasitikimas, jaukūs vakarai prie arbatos puodelio kavinėse, pro kurių langus stebėsite saulėlydžio nutviekstas Alpių viršūnes bei daug kitų mažų, bet ypatingų staigmenų, kurios atmintyje išliks ne vienerius metus.

Tikriausiai nuspėjate, kad daugiausiai dėmesio apžvelgiant Kapruno regioną skirsime būtent slidininkų poreikiams. O pastariesiems tikrai pasisekė! Būtent dėl žiemos pramogas pamėgusių turistų antplūdžio, kadaise buvęs tik mažas kaimas, šiandien Kaprunas jau visai nemenkas miestas, o tai pasako išties daug.

Automobilių nuoma Austrijoje

Dėka dirbtinio sniego paklotės, slidinėjimo sezonas trunka daugiau nei pusmetį, tad susiplanuoti kelionę patogu beveik visais metų laikais. Laukiami visi, tiek naujokai dar tik bandantys išstovėti ant slidžių, tiek ir visiški profesionalai gebantys puikiai laviruoti net pačiose sudėtingiausiose trasose. Vietomis trasų aukštis pasiekia net kelis kilometrus, tad aukščio fanatikai gaus savo adrenalino dozę!

Kaprunas

Paprastai į Kapruną traukiama slidinėti

Kadangi keltuvų išplanavimas itin tikslus neteks ilgai lūkuriuoti trypčiojant vietoje kol ateis jūsų eilė, į pačią viršukalne pasikelsite greitai, o tuo tarpu dar ir įspūdingų vaizdų pamatysite. Pagalvota ir apie mažuosius lankytojus, kuriems įrengtos atskiros trasos. Norinčiais išmokti slidinėti pasirūpins profesionalių instruktorių komanda, padėsianti žengti kartais tokius nedrąsius žingsnius, vėliau galbūt paskatinsiančius į kalnus sugrįžti vėl ir vėl.

Dar vienas Kapruno privalumas – lygumų trasos. Tai puikus būdas patirti ką reiškia išties ekstremalūs nusileidimai, priverčiantys širdį plakti bent dvigubai stipriau. Pamiršti nelieka ir snieglenčių megėjai, kuriems skirta atskira erdvė. Na, o nusiteikusiems ramiau, bet ne ką nuobodžiau leisti laisvalaikį, siūlytume išbandyti natūraliai užšąlančią čiuožyklą ant ežero.

Dienos pabaigai puikiai tiks pasisėdėjimas pirtyje su baseinu, teniso aikštelės, barai bei kavinės svečius pasitinkantys gyvai atliekamos muzikos garsais, diskotekomis iki paryčių ir nepakartojami kalnuotų vietovių saulėlydžiai.

Beje, iš visų pramoginių zonų vertėtų išskirti ypatingą ”Ice Camp” barą, veikiantį lede. Taip, jums nepasigirdo. Pastatas sukonstruotas iš gryno ledo. Netgi vidaus dekoracijos sukurptos iš ledo, o apšviestos specialiomis lempomis virsta tikrais meno kūriniais.

Visgi, susiruošusius į Kapruną norėtume paraginti panagrinėti šį tašką kiek išsamiau, nes slidinėjimas nėra vienintelis dėmesio vertas dalykas. Štai, dar čia yra senove alsuojanti viduramžių pilis. Teritorija, kurioje stovi šis didingas objektas, apgyvendinta dar dešimtajame amžiuje, tad suabejoti istorine statinio praeities reikšme tiesiog negalima.

Pažinti ankstesnį Kapruną, jo susikūrimo priežastis bei svarbiausius istorinius momentus kviečia Heimatmuseum, galintis pasigirti išskirtiniu fasadu, nuolatos atsiduriančiu turistų objektyvų akyje.

Ganėtinai netipinis tokiems kurortams statinys – Hippolot bažnyčia. Rimties apgaubtoje erdvėje įspūdį paliks žavi architektūra ir įdomūs interjero elementai.

Norite išvysti kažką nepaprasto, suteikiant kelionei papildomų spalvų? Aplankykite Ferry Porsche kongresų centrą, mat atvykus tinkamu laiku būsite nustebinti vienetiniais teatro, muzikinių grupių pasirodymais.

Viešbučių rezervavimas Kaprune
Booking.com

Turistus žavintis šviesų šou ant ežero, nukels į magijos kupiną pasaulį. Lazerių ir muzikos duetas sukuria renginį, neabejotinai praskaidrinantį net niūriausią nuotaiką.

Gipfelwelt apžvalgų aikštelė yra trijų kilometrų aukštyje, tad nenuostabu, kad taškas ypač populiarus tarp norinčių įsiamžinti pribloškiančiame fone. Kur bepažvelgsi plyti gamta ir kalnų reljefai. Žiemos metu akis džiugina sniego pasaka, o vasaromis gausi žaluma. Tiesiog nepakartojama!

Video: ką veikti Kaprune

Kapruno žemėlapis