Kosas

Koso sala (priklauso Graikijai) yra už 2000 kilometrų nuo Lietuvos, netoli Turkijos sienos.

Klimatas. Jūrinis klimatas. Temperatūra vasarą 25-30 laipsnių šilumos. Žiemą temperatūra nukrenta iki 10 laipsnių. Vasaros sezonas trunka nuo gegužės iki spalio. Kritulių kiekis panašus į kritulių kiekį Vilniuje. Vandens temperatūra vasarą pakyla iki 26, žiemą nusileidžia iki 17 laipsnių šilumos.

Kosas

Atvykimas. Į Kosą dažnai galima rasti išties pigių skrydžių iš Lietuvos, tad atostogauti čia – tikrai populiaru. Artimiausi miestai, įsikūrę už 7 km nuo oro uosto, yra Kardamena ir Mastichari. Juos galima pasiekti autobusu už 3,2 euro. Autobusai važiuoja tik kelis kartus per dieną, maždaug nuo 8h ryto iki 20h vakaro.

Nakvynė. Kardamos viešbutis siūlo kambarius su vaizdu į jūrą ir paplūdimį už 15 minučių kelio pėsčiomis. Andavis viešbutis – įsikūręs miesto centre, netoli paplūdimio. Abiejuose nakvynės kaina nuo 13 eurų. Rekomenduojama neapsistoti viename viešbutyje, bet keliauti po visą salą, nes ji vos 40 km ilgio ir apie 10 km pločio.

Turbūt populiariausia nemokamo viešbučių rezervavimo sistema Booking.com Koso mieste siūlo beveik 60 nakvynės vietų. Šioje nuorodoje matysite viešbučių pasiūlymus ir galėsite iš karto rezervuotis nakvynę be jokių išankstinių mokesčių. Turėkite omenyje, kad sutaupyti galite rinkdamiesi triviečius ar keturviečius apartamentus, taip pat apsistoję toliau nuo miesto centro.

Viešbučių Koso saloje rezervavimasBooking.com

 

Maistas. Restoranuose pavalgyti galima nuo 8-12 eurų. Žinoma, galima valgyti kavinėse ir užkandinėse, nors valgymo įstaigos labiau orientuotos į egzotikos ieškančius turistus.

Ką veikti – lankytinos vietos. Visoje Koso saloje yra daug istorinių vietų, o sala nedidelė, todėl nesunku ją apkeliauti ir pamatyti įdomiausius lankytinus objektus. Taip pat Koso sala tiks ir kitokias pramogas mėgstantiems turistams. Joje galima rasti klubų, barų, restoranuose galima paragauti įvairių šalių valgių, be to, salos naktinis gyvenimas yra gan intensyvus.

Jei norėsite pamatyti dar daugiau, galite keliauti ir į kitas netoliese esančias salas, pavyzdžiui Nysiros – įspūdingą vulkaninės kilmės salą su krateriais ir fumarolėmis.

Automobilių nuoma Koso saloje

Dažniausiai į Koso salą keliaujama tiesiog pasimėgauti saule bei šiltu Egėjo jūros vandeniu. Salos pakrantė tęsiasi net 112 kilometrų, tad vietos pagulėti paplūdimyje čia visada atsiras. Kosas garsėja ir galimybėmis paburiuoti ir paplaukioti įvairiausiomis plaukimo priemonėmis: jachtomis, vandens motociklais, katamaranais, baidarėmis, kateriais ir kitais.

Koso sala

Apsvarstykite galimybę ir leistis į tolimesnį kruizą link kitų Graikijos salų – Koso miestas puiki starto aikštelė. Pačioje saloje dėmesio verti mažesni miesteliai, žvejų kaimeliai – nepraleiskite progos aplankyti folkloru garsėjančią Kardamena, tradicinį Pyli kaimelį, meno galeriją Marmaryje, Mastiharį ir kitus.

Jeigu atvykote į salą tik trumpam, pramogų ir veiklos pakaks ir Koso mieste ir artimose jo apylinkėse. Akmenimis grįstos senamiesčio gatvės, nedideli pietietiškai balti vietinių namai bei viešbučiai, centrinė miesto aikštė – puikios vietos pasivaikščioti. O vakarui čia galima susirasti jaukią kavinę ar restoraną, paragauti tradicinių graikiškų patiekalų bei gėrimų. Verta aplankyti už kelių kilometrų nuo miesto esančią senovinę šventyklą – Asklepioną. Mieste turistų lankomi Odeono antikinis teatras, uostas, John pilis, Koso tvirtovė.

Koso sala

Transportas. Koso saloje nesunku išsinuomoti, tiek automobilį, tiek motociklą ar dviratį. Tai galima padaryti iš anksto ir užsakyti transporto priemonės pristatymą į oro uostą. Bet kuri iš transporto priemonių puikiai tiks keliauti po salą. Jei nenorite vairuoti pats – siūlomos ir ekskursijos autobusu aplink salą.

Koso žemėlapis