Kreta, Chanija ir jų lankytinos vietos

Kreta – ko gero viena gražiausių Graikijos salų, savo skaidria jūra, uolomis ir gamtos žalumu viliojanti turistų toli gražu ne tik iš Europos. Dažnas turistas, lankęsis ne vienoje Viduržemio jūros regiono vietovėje, būtent Kretą nurodo kaip gražiausią ir labiausiai vertą dėmesio vietą. Laimei, dabar šią salą galima pasiekti pigiai ir patogiai, tad vis daugiau ir lietuvių atrandama šios salos grožį.

Kretos žemėlapis

Chanija – miestas Kretos šiaurės – vakarinėje dalyje. Mieste gyvena apie šešiasdešimt tūkstančių žmonių, tai antras pagal dydį salos miestas. Sezono metu tiek turistus aptarnaujančių gyventojų, tiek ir pačių turistų gerokai padaugėja. Kaip ir daugelyje to regiono salų, Chanijoje persipinusi įvairių laikotarpių ir kultūrų architektūra, miestas neretai vadinamas Rytų Venecija dėl nemažo palikimo ir Venecijai būdingos architektūros. Kaip ir įprasta, čia yra ir senamiestis, ir naujoji miesto dalis su gerai išvystyta turizmo infrastruktūra.

Oho koks Samarijos tarpeklis

Oho koks Samarijos tarpeklis

Dažniausiai poilsis Chanijoje trunka apie savaitę, jos metu daugelis bando neužsisėdėti mieste ir aplankyti nors kelias gražiausias Kretos vietas. O geriausia – išsinuomoti automobilį ir tuomet gana neblogai salą galima išžvalgyti per kokias tris dienas. Galbūt nuo gražiausių salos vietų ir pradėkime.

Balos paplūdimiai

Balos paplūdimiai

Turbūt gražiausia salos vieta – Samarijos tarpeklis. Žinoma, čia jau reiks šiek tiek pasivaikščioti, ne vien tik gulėti smėlyje, tačiau dėl tokių vaizdų – tikrai verta. Ši vieta – vos už kelių dešimčių kilometrų nuo Chanijos į pietus, tad tikrai nesunkiai pasiekiama.

Prie įspūdingų gamtos kampelių būtinai reikėtų paminėti ir Balos paplūdimiai, labiausiai į šiaurės vakarus nutolusiame salos kampe. Nuo Chanijos – tiesiog į vakarus. Nuostabaus grožio paplūdimys, seklus, didelis, skaidraus vandens ir šviesaus smėlio. Vaizdas čia tikrai įspūdingas, tiesa, vasaros metu čia tikrai netrūksta turistų.

Automobilių nuoma Kretoje

Melidoni urvas – taip pat vertas dėmesio tų, kurie neabejingi gamtos grožiui. Šis urvas – svarbus ir istorikams bei archeologams. Įvairių karų metų jame ne kartą slėpėsi žmonės, kartais išsigelbėdami, o kartais tiesiog urve ir atsisveikindami su savo gyvybėmis. Jis yra centrinėje – šiaurinėje salos dalyje, iki jau reiktų apie šimtą kilometrų pavingiuoti nuo Chanijos rytų link.

Na o istorijos ir architektūros mėgėjai neabejotinai turėtų pamatyti garsiausius Chanijos ir visos Kretos statinius: Knoso rūmus Kretos sostinėje Heraklione (na taip, gana toli nuo Chanijos), venecijiečių tvirtovę Retimno miestelyje, Faisto archeologinę vietovę su senovės miesto griuvėsiais netoliese, Arkadijos vienuolyną. Važinėjant po Kretą savotiškai gražūs ir įdomus yra bene visi kaimeliai, ypač užklystant kiek toliau nuo turistinių vietų.

Melidoni urvas

Melidoni urvas

Pačioje Chanijoje, jei jau čia apsistosite ir gyvensite, turbūt neišvengsite nors trumpos pažinties su Chanijos uostu ir jo krantine, aplipusia restoranais ir kavinėmis, nedideliu, bet vis tik vertu dėmesio švyturiu, gynybinės sienos fragmentais. Mieste yra kelis šimtus metų skaičiuojanti Janisario mečetė, vienuolyno patalpose yra įrengtas archeologijos muziejus, na o pasinerti į miesto gyvenime galima atvykus į garsųjį miesto turgų.

Viešbučių Chanijoje ir visoje Kretoje rezervavimasBooking.com