Graikija – lankytinos vietos

Graikija – tikra antikos karalienė. Tūkstantmečių senumo istoriją mena gausus architektūrinis palikimas, kuriame atsispindi skirtingos epochos, palikdamos savo braižą viename ar kitame statinyje. Būtent šioje šalyje pradėjo vystytis demokratijos, meno, filosofijos sąvokos, gimė žymiausi rašytojai, matematikai visame pasaulyje puikiai žinomi iki šių dienų.

Automobilių nuoma Graikijoje

Įspūdį palieka ir nepaprastai giliai įsišaknijusios tradicijos, perduodamos iš kartos į kartą bei ypač vertinamos kiekvieno, savo šalį nuoširdžiai gerbiančio graiko. Ne ka mažiau turistus vilioja ir idealiai atostogoms tinkantis klimatas, išskirtiniai kraštovaizdžiai, gardus maistas bei vietinių svetingumas. Būkite pasiruošę vienai įspūdingiausių gyvenimo kelionių, nukelsiančių į dar neregėtus taškus.

Neabejotinai pažintinę ekskursiją geriausią pradėti nuo Graikijos sostinės – Atėnų. Pastaroji priskiriama prie seniausių Europos miestų, o pagrindinė vietos žvaigždė – Akropolis. Kadaise kultūriniu centru tapęs miestas, savo didybę išsagojo šventyklų, partenonų ir kitų išlikusių objektų sienose, kurias pamatyti privalu kiekvienam šalies svečiui, norinčiam pažinti šios vietos ypatumus.

Nuostabūs balti nameliai ant jūros kranto

Nuostabūs balti nameliai ant jūros kranto

Daugiau autentiškų elementų galima išvysti ir bevaikštinėjant įspūdingo senamiesčio gatvelėmis. Visus istorinius užkulisius kaip ant delno pateikia Nacionalinis archeologijos muziejus. Tai puiki vieta besidomintiems praeitimi bei norintiems iš arčiau apžiūrėti įvairiausius senovės Graikijos radinius kaip antai vazos, ginklai, papuošalai, Poseidono bei Dzeuso statulos, Agamemnono auksinė kaukė. Įdomiai laiką praleisite ir užsukę į Bizantijos ir krikščionybės muziejus. Dauguma eksponatų glaudžiai susiję su bizantiniu laikotarpiu. Čia išvysite skulptūrų, keramikos dirbinių, bažnytinių tekstilių, tapybos, architektūros, medžio drožinių pavyzdžius, liudijančius  apie vieną reikšmingiausių epochų.

Kitas turintis kuo pasigirti miestas Solonikai. Jame netrūksta architektūrinių šedevrų, tokių kaip Šv.Jurgio rotonda, Aristotelio aikštė ar Šv.Demetrijaus bazilika. Romantiškai jaukiais vaizdais apdovanos Termų įlankos krantinės.

Be visų išvardintų grožybių Solonikų kraštas išsiskiria ir puikia virtuve, leisiančia išragauti pačių įvairiausių, autentiškų patiekalų, reprezentuojančių visą šalį. Akį patraukia ir ypač prabangios parduotuvės, dažni kultūriniai renginiai, spalvingi gatvėje rengiami šou.

Viešbučių Graikijoje rezervavimasBooking.com

Nenusivilsite į maršrutą įtraukę ir Kolambaką. Čia lankomiausia bei nepaprastai sužavinti vieta – Meteorų vienuolynai. Iš kadaise veikusių dvidešimties vienuolynų išliko šeši, bet ir pastarieji atrodo neįtikėtinai įspūdingai. Ant aukštų uolų stūksantys architektūros stebuklai, apsupti puikių panoramų tiesiog tobulai sukurti pačioms vaizdingiausioms nuotraukoms.

Graikijos paplūdimiai

Graikijos paplūdimiai vadinami vienais geriausių pasaulyje

Delfai garsėja savo Apolono šventykla, Dionizo teatru, Kastilijos šaltiniu. Tai ypatingas, antika alsuojantis miestas, vietinių pasididžiavimui laikytas net viso pasaulio centru.

Mikėnuose esantys liūtų vartai ir valdovų rūmų liekanos, net ir po daugybės metų tebespinduliuoja paslaptingumu ir didybę. Tuo pačiu turėsite progą pamatyti Arstėjo lobyną, neįtikėtinai gerai išsilaikiusį senovinį teatrą ar uolingais krantais išsiskiriantį Korinto kanalą.

Graikija neatskiriama ir nuo keliautojus masinančių poilsiaviečių prie vandens. Kartais net apsisuka galva, kai tenka išsirinkti tinkamiausią ar įdomiausią salą, kurioje ne tik galima ramiai pagulinėti paplūdimyje, bet ir aktyviai išnaudoti laisvą laiką. Visgi karaliene tituluojama Santorino sala. Nuostabūs uolomis apsupti krantai, savo grožiu užburiantys vakarais, kai nutvieksti saulėlydžių, išryškėja kaip jokiu kitu paros metu, įstabūs skardžiai, ryškiai žydra jūra tiesiog tobulas derinys romantiškam atokvėpiui.

Saulės spindulių išlepintų paplūdimių gausu ir Kretoje. Tai itin populiari sala, besididžiuojanti spalvotais pastatais, Samorijos tarpekliu, Knoso rūmų griuvėsiais menančiais išskirtinės prabangos bei pažangos statybų srityje revoliuciją. Esama čia ir bizantinių vienuolynų, mečečių,  Dzeuso uolos su viduje besislepiančiomis stalaktitų ir stalagnitų eilėmis.

Turistus į Graikiją traukia ir senovinės architektūros palikimas

Turistus į Graikiją traukia ir senovinės architektūros palikimas

Jei mėgstate gyvąją gamtą su daug žalumos, rinkitės Korfu salą.  Aplink eilėmis  driekiasi alyvmedžių giraitės, stūkso senovinės pilys, o sausąjį žemės lopinėlį iš visų pusių supa dailioji Adrijos jūra.

Rodo sala tikras vandens sporto mėgėjų rojus. Vėjo šuorai ypač tinkami pasileidimui į jūrą gaudyti bangų, be to tai gan rami ir jauki vietelė su teritorijoje plačiai pasibarsčiusiais vienuolynais ar kitomis architektūrinėmis relikvijomis.

Norintiems šiek tiek daugiau judesio ir gyvybės, rekomenduojame Mikono salą ir Plakias kurortą. Verdantis naktinis gyvenimas, daugybė aktyvių pramogų, prabangių viešbučių, pateisinančių net pačių išrankiausių svečių lūkesčius, leis pasijusti tarsi holivudo žvaigždėms.

Bene švenčiausia Graikijos vieta – Atono kalnas. Jame atrasime bent kelias dešimtis ortodoksų vienuolynų, į kuriuos patekti gali tik suaugę vyrai, bet nors iš toli šiais pastatais pasigrožėsite ir pasirinkę pasiplaukiojimą laivu palei pakrantę.

Drugelių slėnis – neprilygstamai pasakiškas kampelis. Tūkstančiai spalvų ir aromatų sklindančių nuo įvairiausių rūšių gėlių, o dar daugiau magijos suteikia aplink plazdantys drugeliai. Visa tai mažas stebuklas, gamtos dovana mums, žmonėms.

Video: ką pamatyti Graikijoje

Graikijos žemėlapis