Atėnai – lankytinos vietos

Atėnai – Graikijos sostinė, dažnai minima, kaip pats seniausias miestas visame Europos žemyne. Žinoma, turint omenyje, kad gyvuoja jau bene 3500 metų, nenuostabu, kad Atėnai laikomi visos civilizacijos pamatu, vieta, kurioje gimė tokios sąvokos kaip demokratija, filosofija, menas, architektūrinis stilius ir besivysčiusios milžinišku greičiu mus lydi iki šių dienų. Šimtai tūkstančių smalsuolių tiesiog plūsta čia tam, kad savo akimis išvystų šį neįkainojamą istorinį paveldą susidedantį iš antikinių pastatų, vis dar didingai save reprezentuojančių šventyklų liekanų, olimpinių žaidynių laikus menančių stadionų griuvėsių bei pačių įspūdingiausių, rojų primenančių gamtos kampelių su maloniai odą glostančiais saulės spinduliais ir akinančio žydrumo jūra taip ir kviečiančia bent trumpam pasinerti į nerūpestingo atostogų laiko malonumus.

Žymieji Antikos statiniai Atėnuose

Žymieji Antikos statiniai Atėnuose

Jeigu tektų išsirinkti labiausiai su šiuo miestu besiasocijuojantį objektą, tikriausiai ilgai negalvoję paminėtumėte Akropolį. Ir ne veltui. Tai vienas iš statinių, kurį žino, net ir čia niekada nesilankęs žmogus( ne bent jau iš istorijos vadovėlio). Kažkada ši vieta buvo viso miesto “karštasis taškas“, nors pagrindinė tokių Akropolių atsiradimo priežastis buvo gynybinė. Dievų garbei, viena po kitos kilo gražiausios ir prašmatniausios šventyklos(dauguma dedikuota deivei Atėnei), o pagrindine iš jų laikoma – Partenono šventykla, garsi savo idealiai simetriškomis proporcijomis. Apsilankę Akropolio muziejuje su visais istoriniais užkulisiais susipažinsite dar išsamiau, mat šis modernus pastatas gali pasigirti nemaža skulptūrų, senovės graikų kasdienybėje naudotų buities įrankių, paveikslų ir kitų eksponatų kolekcija. O štai išlikusio Dioniso teatro kontūrai, byloja apie ypač didelę kultūros svarbą ir jos puoselėjimą, mat išplėtus teritoriją, sutilpdavo net 17 tūkstančių žiūrovų, kas tiems laikams, aišku buvo ganėtinai didelis skaičius. Ši, archeologinio paminklo statusą gavusi vieta neabejotinai leis bent šiek tiek prisiliesti prie civilizacijos, pakeitusios pasaulį ir visą tolimesnę žmonijos raidą.

Automobilių nuoma Atėnuose

Dar vienas dėmesio vertas objektas – senovės Agora. Tai kažkada buvęs pagrindinis Atėnų visuomeninio gyvenimo centras, nes būtent Agoroje veikė mokyklos, parduotuvės, monetų kalyklos ir net alyvuogių aliejaus spaudykla. Tačiau gyventojai rinkdavosi ne tik kažko įsigyti, bet ir pasilinksminti koncertuose ar tiesiog aptarti to meto aktualijų. Dauguma šio ypač istoriškai svarbaus statinio liekanų, rastų per archeologinius kasinėjimus, galima išvysti Agoros muziejuje.

Atėnų akropolis

Atėnų akropolis

Verta apsilankyti ir vienu iš geriausių pasaulyje laikomame – Nacionaliniame archeologijos muziejuje. Tarp neolito ir antikos laikų  atrasti eksponatai tikrai nepaliks abejingų, net ir tų, kurie ne itin domisi praeitimi ar kultūriniu paveldu. Pirmame aukšte rasite skulptūrų, metalurgijos, Egipto ir Artimųjų Rytų senovės kolekciją. Antrajame beveik visą plotą užėmusių vazų bei smulkesnių radinių ekspoziciją.

Žadą atima ir savo dydžiu, net patį Partenoną kažkada lenkusi Dzeuso šventykla statyta net 638 metus. Deja teturime 15 išsilaikiusių kolonų, o viso šį stebuklą sudarė net 104. Šalimais stovi ir Hadriano arka skyrusi miestą nuo Hadriano  laikų Atėnų. Nepaisant visko, pajusti tą išskirtinę dvasią tikrai verta, nes ir maža dalelė visų, tebestūksančių griuvėsių sugeba perteikti šalies išskirtinumą kuo aiškiausiai atsispindintį pastatų didybėje.

Dar vienas perliukas architektūros mylėtojams – Universiteto pastatas, įvardijamas kaip idealus neoklasikinio stiliaus egzempliorius baigtas projektuoti 1834 metais. Tačiau garsus jis ne tik savo garbingu amžiumi, o ir nuostabiu interjeru sudarytu iš freskų bei skulptūrų. Žvilgsnį patrauks ir priešais universitetą esančios šaliai nusipelniusių asmenybių statulos( Rigo Feraious ir Gregorius V, Adamontios Kordis, Ioannis Kopodistrias).

Pasižvalgykite po seniausią Atėnų gyvenamąjį rajoną – Plaką, širdį pavergiantį šimtmečiais išsaugotu unikalumu, nuolatiniu šurmuliu, o jei būsite akylesni aptiksite, net ir gatvės prekeivių, siūlančių įsigyti originalių meno kūrinių.

Viešbučių Atėnuose rezervavimasBooking.com

Monastiraki rajonas – patiks visiems sendaikčių mėgėjams, tačiau esama ir lankytinų vietų, tokių kaip Vėjų bokštas, Pantanovos bažnyčia ar Fethiye mečetė, taigi galite ir turiningai praleisti laiką ir tuo pačiu atrasti mielų niekučių lauktuvių dovanoms.

Iškiliausia miesto katedra – Mitropolis mėgstama dėl nuostabaus peizažo, tinkamo įvairioms ceremonijoms, o štai įdomus faktas apie šią vietą – jos  pamatams iškilti prireikė net 72 nugriautų bažnyčių marmuro liekanų.

Įspūdingą reginį išvysite Syntogma aikštėje, kurioje vykstantis sargybos pasikeitimas palieka neišdildomus prisiminimus, be to ši vieta įvairiais laikotarpiais garsėjo kaip  tinkamiausia visos tautos susirinkimams, o šiandien čia įsikūręs Graikijos parlamentas.

Kolonakio aikštė garsėja kaip prabangiausias kvartalas mieste, gausus prašmatnių parduotuvių, aukšto lygio restoranų, kavinių, meno galerijų.

Atėnai vakare

Atėnai vakare

Pavargę nuo miesto šurmulio, ramybės oazę atrasite Nacionaliniame sode esančiame pačioje Atėnų širdyje. Savaitgaliais žmonių gausa jau nieko nestebina, nes vietiniai mielai leidžia laiką su šeima grožėdamiesi medžiais, gėlėmis, o turistus masina griuvėsiai užsilikę dar nuo antikos. Vaikams atrakcija taps zoologijos sodas bei žaidimų aikštelės. Jaukiai pasibūti svetingai kvies ir jauki kavinukė, taigi viskas subalansuota jūsų tobulam poilsiui.

Puikų panoraminį vaizdą išvysite nepatingėję užkopti į Likavito kalvą, siekiančią 277 metrus. Jei mėgstate iššūkius galite lipti pėsčiomis, o jei visgi nesiryžtate tokiam žygdarbiui patogiai pakilsite tam skirtu funikulieriumi. Be to priedo ir pasigrožėsite nedidele, bet įstabia Agios Georgios bažnyčia, koplytėle, o vasaros sezono metu spektaklių po atviru dangumi pamatyti galima amfiteatre. Išalkę pasistiprinsite šalimais esančiose kavinėse, restoranuose.

Taip, tai nėra tradicinių uždarų patalpų miestas su kruopščiai nuo aplinkinių saugomu istorinės vertės lobiu. Didžioji dalis viso gėrio tiesiog stūkso po dangaus skliautu mėgaudamiesi  saulės ir vėjo apkabinimais todėl, tai tikras atradimas natūralumo, gamtos išsiilgusiems turistams, ieškantiems nevienadienių įspūdžių, o kažko priversiančio susimąstyti bei paliesiančio sielą tikrąją to žodžio prasme.

Video: ką veikti Atėnuose