Talinas – lankytinos vietos

Talinas – išties išskirtinis miestas, kuriame vyrauja viduramžių architektūros viražai, stūkso gynybinių bokštų figūros, turistus pasitinka masyvūs senoviniai vartai per kuriuos patenkama į autentišką senamiestį, pripažintą UNESCO pasaulinio paveldo vertybe ir gausybę kitų unikalių eksponatų. Dauguma regione esančių statinių skaičiuoja ne vieną amžių, o dar labiau intriguoja tai, kad nemaža jų dalis išsaugojo pradinę savo išvaizdą. Be visa ko. Netrūksta pramoginių vietų, įdomių muziejų, parkų, žavingų bažnyčių bei kitų vertų dėmesio objektų. Dėl nedidelio atstumo patogu susiplanuoti išvyką į Taliną bet kuriam savaitgaliui ir vos per kelias dienas pažinti šį kraštą kur kas išsamiau, nei tik iš straipsnių ar kelionių aprašymų internete. Jei mąstote apie galimybę paviešėti kaimyninėje valstybėje, būtinai apžiūrėkite šiuos taškus:

Talinas

Talino panorama

Talino rotušė tituluojama ir visos sostinės simboliu. Labiausiai šioje vietoje įspūdį palieka gigantiškas, gotikinio stiliaus rotušės bokštas ant kurio viršūnės galima išvysti senojo Tomo vėjarodį. Taip pat siūloma laiptais pakilti iki aukščiausio bokšto taško, iš kur patogu stebėti viso miesto horizontus. Nepatingėję šiek tiek paėjėti pasieksite bene seniausią – Šventosios Dvasios bažnyčią, galinčią pasigirti itin senu laikrodžiu įrengtu prie pat įėjimo į pastatą.

Automobilio nuoma Estijoje

Apžiūrėkite miestą juosiančią sieną, praeikite pro Viru vartus, užsukite į storosios Margaritos bokštą, kurio viduje įrengtame specialiame muziejuje  susipažinsite su praeities laivininkystės tradicijomis. Aišku, tuo pačiu vertėtų pasivaikščioti ir po patį senamiestį, garsų savo viduramžių statiniais, akmenuotomis gatvelėmis bei ypatinga, istorine atmosfera. Ypač smagi popietė lauks užsukusių į Šv.Kotrynos pasažą, kur amatininkų dirbtuvėse galėsite stebėti vietoje gaminamus stiklo, keramikos dirbinius, kuriems išgauti tebenaudojami tradiciniai metodai.

Virš to paties senamiesčio stūkso žymioji Tompea kalva. Ant pastarosios esama didžiulės pilies, o jos viduje posėdžiauja šalies parlamentas. Lankytojams rekomenduojama apžiūrėti ilgojo Hermano bokštą į viršų besistiebiantį visus 45 metrus bei nepraleisti progos iš specialių apžvalgų aikštelių pasidairyti po senamiesčio stogus ar šalimais veikiantį uostą.

Talinas

Talino stogai

Kalvos teritorijoje atrasite kitą istorinį tašką – Aleksandro Nevskio katedrą. 19 amžiuje iškilusi katedra žavi įmantriais puošybos elementais, kupolais, spalvingomis mozaikomis.

Niekuo nenusileidžia ir Šv.Mergelės Marijos katedra, grįsta akmenimis bei viliojanti puikia atrakcija – miesto stebėjimu iš 69  metrų aukščio varpinės.

Viešėdami Taline neprasilenkite su mieste veikiančiomis bažnyčiomis. Štai Šv.Olavo bažnyčia, ko gero aukščiausias statinys visoje Estijoje. Šv.Nikola bažnyčioje suteikiama galimybė išvysti tris itin reikšmingus viduramžių meno šedevrus, apsilankyti muziejuje, pasiklausyti koncertų.

Nemažai įspūdžių parsivešite iš ekskursijų po Talino muziejus.  Kadriorgo meno muziejuje eksponuojami Estijos, Europos, Rusijos menininkų darbai, o pastato išorę supa išpuoselėtas parkas, kerintis gėlynų grožiu ir trykštančiais fontanais.

Hidroplanų uoste išvysite tikrų tikriausią ledlaužį, karinę jūrų techniką bei submariną.

Ganėtinai modernus Kumu meno muziejus kviečia visus, norinčius savo akimis pamatyti dabartinių ir ankstesnių Estijos kūrėjų paveikslų kolekcijas.

Talinas

Talino aikštė

Po atviru dangumi įkurtas etnografinis muziejus leis pažvelgti į ankstesnių šalies kartų buitį, mat pagrindiniai eksponatai čia – gyvenamieji namai, ūkyje naudoti padargai, senoviniai malūnai, bažnyčia.

Taip pat sudominti turėtų ir Estijos istorijos muziejus, kuriame pasakojama visa šios valstybės egzistavimo istorija nuo pirmųjų užuomazgų iki mūsų dienų.

Viešbučių Taline rezervavimasBooking.com

Kas be ko verta apsilankyti ir Talino televizijos bokšte. Pirmiausiai būsite pakviesti į 3D filmo peržiūrą. Tada liftu pakilsite į 170 metrų aukštyje įkurtą apžvalgų aikštelę su kavine, kurioje paskanausite gardžiausių patiekalų žvalgantis į neaprėpiamus tolius.

Na, o pabaigai – Talino zoologijos sodas. Didžiulius plotus užimanti pramoginė zona talpina pačius egzotiškiausius žinduolius, paukščius, roplius bei kitus gyvūnijos atstovus, ypač masinančius mažuosius keliautojus.

Video: ką veikti Taline

Talino žemėlapis